چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۵
خلاقیت قابل یادگیری است!
 معرفی کتاب «خلاقیت هنر مدیریت»+ تخفیف خرید   

زندگی پیچیده‌ی امروزی، هر لحظه‌ در حال تغییر است و خلاقیت و نوآوری، ضرورت استمرار زندگی فعال است. انسان برای ایجاد نشاط و پویایی در زندگی نیازمند خلاقیت است تا انگیزه‌ی تنوع طلبی خود را ارضا کند. جامعه انسانی برای زنده ماندن و گریز از مرگ و ایستایی چاره ای جز تحول و خلاقیت ندارد...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، کتاب «خلاقیت هنر مدیریت» به قلم نویسندگان «مرسا آذر»، «ناصر نوروزی» و «کیوان کاوه» به همت انتشارات «یاقوت سپاهان» در ۱۱۴ صفحه منتشر شد.

علم مدیریت و سازمان در اوایل سال ۱۹۰۰ به سرعت گسترش یافت، تکاملی درباره ماهیت و وظیفه سازمان‌ها و معیار اثربخشی سازمانی پدیدار گشت. هـر انسان و جامعه­ ای خواهان بقاء و حیات مادی و معنوی خود است. حیات و بقاء با توقف و ایـسـتـا بـودن سـازگـاری ندارد و تحقق پیشرفت همه جانبه محتاج تلاش مستمر، خلاقیت فـراگـیر و نوآوری است. خلاقیت محور اصلی نگارش این کتاب را تشکیل داده که در ۸ فصل به صورت کاربردی ارائه شده است. خواندن این کتاب برای تمام مدیران سازمان های دولتی و خصوصی نیز توصیه می شود.

جهت تهیه کتاب با ۳۰% تخفیف با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۳۲۰۱۸۷۵۲ (کاوه)

کتاب خلاقیت هنر مدیریتنویسندگان در مقدمه این کتاب نوشته اند:

…پس از مطالعه و تحقیق مستمر اقدام به تهیه مطالبی نموده­ ایم که جنبه کاربردی و جدیدی نیز دارد. گسترش و سرعت تغییرات در سراسر جهان باعث شده که خلاقیت بیش از پیش اهمیت یابد، کشورها فقط با ابتکار و نوآوری می­ توانند خود را با شرایط جدید وفق داده و همگام با دگرگونی ها به پیش روند. در مورد نیاز سازمان ها به این پدیده شگفت، همین بس که بقاء و تداوم ماندگاری سازمانها در گرو بهره ­گیری از خلاقیت کارکنان است. مدیریت باید تمامی عوامل مدیریتی و سازمانی را برای بروز و شکوفایی خلاقیت و نوآوری به کار بندد و شکوفایی فکرها و ایده ­های نوین هدفمند را در سازمان نهادینه کند.

نکته تکمیلی اینکه خلاقیت پدیده قابل یادگیری است. هنر مدیر خلاق عبارت است از استفاده از خلاقیت دیگران و پیدا کردن ذهن های خلاق. مدیر خلاق باید فضایی بیافریند که خودش بتواند خلاق باشد و افراد سازمان را هم نیز برای خلاقیت تحریک کند و این فضا، فضایی است که از کار روزمره به دور است و به نحوی تفویض اختیار می­ کند تا هر کسی خود مشکل خودش را حل کند. برای اینکه افراد در سازمان به تفکر بپردازند باید محیطی ایجاد شود که در آن به نظریات و اندیشه­ ها امکان بروز داده شود.

جامعه ­ای که ابعاد همه جانبه خلاقیت و نوآوری را مد نظر قرار ندهد و یا به صورت ناقص و بخشی و شعاری از آن سود جوید هیچگاه نخواهد تـوانـسـت تـولیـد عـلم و شکوفایی در عمل را به چشم ببیند.

شکوفایی ثمره و مـحـصـول نـوآوری و خلاقیت مستمر، فراگیر و واقعی است. هرچه خلاقیت و نوآوری واقعی­ تر باشد شکوفایی بهتر و ثمراتش بر همگان آشکارتر می­ شود.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق