پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۵
خلاقیت قابل یادگیری است!
 معرفی کتاب «خلاقیت هنر مدیریت»+ تخفیف خرید   

زندگی پیچیده‌ی امروزی، هر لحظه‌ در حال تغییر است و خلاقیت و نوآوری، ضرورت استمرار زندگی فعال است. انسان برای ایجاد نشاط و پویایی در زندگی نیازمند خلاقیت است تا انگیزه‌ی تنوع طلبی خود را ارضا کند. جامعه انسانی برای زنده ماندن و گریز از مرگ و ایستایی چاره ای جز تحول و خلاقیت ندارد...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، کتاب «خلاقیت هنر مدیریت» به قلم نویسندگان «مرسا آذر»، «ناصر نوروزی» و «کیوان کاوه» به همت انتشارات «یاقوت سپاهان» در ۱۱۴ صفحه منتشر شد.

علم مدیریت و سازمان در اوایل سال ۱۹۰۰ به سرعت گسترش یافت، تکاملی درباره ماهیت و وظیفه سازمان‌ها و معیار اثربخشی سازمانی پدیدار گشت. هـر انسان و جامعه­ ای خواهان بقاء و حیات مادی و معنوی خود است. حیات و بقاء با توقف و ایـسـتـا بـودن سـازگـاری ندارد و تحقق پیشرفت همه جانبه محتاج تلاش مستمر، خلاقیت فـراگـیر و نوآوری است. خلاقیت محور اصلی نگارش این کتاب را تشکیل داده که در ۸ فصل به صورت کاربردی ارائه شده است. خواندن این کتاب برای تمام مدیران سازمان های دولتی و خصوصی نیز توصیه می شود.

جهت تهیه کتاب با ۳۰% تخفیف با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۳۲۰۱۸۷۵۲ (کاوه)

کتاب خلاقیت هنر مدیریتنویسندگان در مقدمه این کتاب نوشته اند:

…پس از مطالعه و تحقیق مستمر اقدام به تهیه مطالبی نموده­ ایم که جنبه کاربردی و جدیدی نیز دارد. گسترش و سرعت تغییرات در سراسر جهان باعث شده که خلاقیت بیش از پیش اهمیت یابد، کشورها فقط با ابتکار و نوآوری می­ توانند خود را با شرایط جدید وفق داده و همگام با دگرگونی ها به پیش روند. در مورد نیاز سازمان ها به این پدیده شگفت، همین بس که بقاء و تداوم ماندگاری سازمانها در گرو بهره ­گیری از خلاقیت کارکنان است. مدیریت باید تمامی عوامل مدیریتی و سازمانی را برای بروز و شکوفایی خلاقیت و نوآوری به کار بندد و شکوفایی فکرها و ایده ­های نوین هدفمند را در سازمان نهادینه کند.

نکته تکمیلی اینکه خلاقیت پدیده قابل یادگیری است. هنر مدیر خلاق عبارت است از استفاده از خلاقیت دیگران و پیدا کردن ذهن های خلاق. مدیر خلاق باید فضایی بیافریند که خودش بتواند خلاق باشد و افراد سازمان را هم نیز برای خلاقیت تحریک کند و این فضا، فضایی است که از کار روزمره به دور است و به نحوی تفویض اختیار می­ کند تا هر کسی خود مشکل خودش را حل کند. برای اینکه افراد در سازمان به تفکر بپردازند باید محیطی ایجاد شود که در آن به نظریات و اندیشه­ ها امکان بروز داده شود.

جامعه ­ای که ابعاد همه جانبه خلاقیت و نوآوری را مد نظر قرار ندهد و یا به صورت ناقص و بخشی و شعاری از آن سود جوید هیچگاه نخواهد تـوانـسـت تـولیـد عـلم و شکوفایی در عمل را به چشم ببیند.

شکوفایی ثمره و مـحـصـول نـوآوری و خلاقیت مستمر، فراگیر و واقعی است. هرچه خلاقیت و نوآوری واقعی­ تر باشد شکوفایی بهتر و ثمراتش بر همگان آشکارتر می­ شود.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز