سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۵
نشریه چراغ
پایان روایت اول شخص مفرد...
 شماره سوم نشریه چراغ ویژه فعالین و مراکز فرهنگی شهر اصفهان منتشر شد   

شماره سوم نشریه چراغ (پاییز ۱۳۹۴) ویژه فعالان و مراکز فرهنگی مردمی در قطع رقعی و با قیمت ده هزارتومان عرضه شده است...

به گزارش ندای اصفهان، در سرمقاله شماره جدید این نشریه، «روایت دولتی» و «روایت مردمی فرهنگ» مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین بخش کرسی آزاداندیشی چراغ با یادداشت هایی با عناوین «مهندسی معنویت؛ ضرورت های راهبری تحول مراکز فرهنگی»، «گوش شنوا؛ بررسی مشکلات جبهه فرهنگی انقلاب»، «گذار فعالان فرهنگی از مونولوگ به دیالوگ» و «سه گمشده مراکز فرهنگی» به بررسی مسائل و مشکلات روز ِ مراکز فرهنگی و جبهه فرهنگی انقلاب پرداخته است. یادداشت «تثبیت، حرکتی برای تغییر» نیز در این بخش، پیشنهاداتی برای ایجاد و تداوم حرکت های موثر فرهنگی مطرح کرده است.

در بخش میز اندیشه «تشکیلات» به عنوان موضوع اصلی یادداشت ها و مصاحبه ها انتخاب شده است. در این بخش میزگردی با حضور سید مهدی سیدین نیا و وحید ملتجی دو تن از فعالان فرهنگی اصفهان برگزار شده و مساله تشکیلات به بحث گذاشته شده است. یادداشتی با عنوان «رویای ناتمام بهشتی» نیز با بررسی رویکرد شهید مظلوم آیت الله بهشتی به تشکیلات، مکمل مباحث مطرح شده در میز اندیشه این شماره چراغ است.

شماره پاییز نشریه چراغ برای بخش تجربه، به سراغ مرکز فرهنگی ۱۵ خرداد رفته و تجربه ها و تاریخ این مجموعه و نحوه شکل گیری و تاسیس این مرکز فرهنگی در گفتگو با مهدی جویافر بررسی شده است. بخش آکادمی این نشریه نیز برای بررسی موضوع تربیت و گروه داری با معین علیزاده، روحانی جوان فعال در عرصه تربیتی گفتگو کرده است. «مستقل بودیم» عنوان مصاحبه با احمد زمانی، یکی از چهره های فرهنگی اصفهان است که در بخش خاطره شفاهی به بیان بخشی از تاریخ فعالیت های فرهنگی در اصفهان پرداخته است.

نشریه چراغ در هر شماره، به بررسی سبک زندگی یکی از چهره های معروف اصفهانی می پردازد. این بار نیز چراغ به سراغ استاد اصغر طاهرزاده، رفته و گزارشی جامع از سبک زندگی ایشان ارائه کرده است.

سفرنامه، اینفوگرافی و ته مقاله از دیگر بخش های این شماره نشریه چراغ هستند. شماره سوم نشریه چراغ ویژه پاییز ۱۳۹۴ در قطع رقعی و با قیمت ده هزارتومان عرضه شده است. لازم به ذکر است تعداد محدودی از شماره سوم در فروشگاه پاتوق کتاب آسمان به آدرس خیابان سروش، نبش کوچه شهید محلوجی (شماره ۷)، طبقه اول مجتمع رضویبه و به شماره ۳۲۲۹۰۱۱۷ تلفن به فروش می رسد.

نشریه چراغ

برچسب‌ها: , , , ,

FacebookTwitterGoogle+TelegramWhatsAppLineYahoo MessengerLinkedInPinterestTumblr

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


میدان نیوز
میدان نیوز
جوان انقلابی
جوان انقلابی
انقلابی شدن
انقلابی شدن
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق