جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۵
پایان روایت اول شخص مفرد...
 شماره سوم نشریه چراغ ویژه فعالین و مراکز فرهنگی شهر اصفهان منتشر شد   

شماره سوم نشریه چراغ (پاییز ۱۳۹۴) ویژه فعالان و مراکز فرهنگی مردمی در قطع رقعی و با قیمت ده هزارتومان عرضه شده است...

به گزارش ندای اصفهان، در سرمقاله شماره جدید این نشریه، «روایت دولتی» و «روایت مردمی فرهنگ» مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین بخش کرسی آزاداندیشی چراغ با یادداشت هایی با عناوین «مهندسی معنویت؛ ضرورت های راهبری تحول مراکز فرهنگی»، «گوش شنوا؛ بررسی مشکلات جبهه فرهنگی انقلاب»، «گذار فعالان فرهنگی از مونولوگ به دیالوگ» و «سه گمشده مراکز فرهنگی» به بررسی مسائل و مشکلات روز ِ مراکز فرهنگی و جبهه فرهنگی انقلاب پرداخته است. یادداشت «تثبیت، حرکتی برای تغییر» نیز در این بخش، پیشنهاداتی برای ایجاد و تداوم حرکت های موثر فرهنگی مطرح کرده است.

در بخش میز اندیشه «تشکیلات» به عنوان موضوع اصلی یادداشت ها و مصاحبه ها انتخاب شده است. در این بخش میزگردی با حضور سید مهدی سیدین نیا و وحید ملتجی دو تن از فعالان فرهنگی اصفهان برگزار شده و مساله تشکیلات به بحث گذاشته شده است. یادداشتی با عنوان «رویای ناتمام بهشتی» نیز با بررسی رویکرد شهید مظلوم آیت الله بهشتی به تشکیلات، مکمل مباحث مطرح شده در میز اندیشه این شماره چراغ است.

شماره پاییز نشریه چراغ برای بخش تجربه، به سراغ مرکز فرهنگی ۱۵ خرداد رفته و تجربه ها و تاریخ این مجموعه و نحوه شکل گیری و تاسیس این مرکز فرهنگی در گفتگو با مهدی جویافر بررسی شده است. بخش آکادمی این نشریه نیز برای بررسی موضوع تربیت و گروه داری با معین علیزاده، روحانی جوان فعال در عرصه تربیتی گفتگو کرده است. «مستقل بودیم» عنوان مصاحبه با احمد زمانی، یکی از چهره های فرهنگی اصفهان است که در بخش خاطره شفاهی به بیان بخشی از تاریخ فعالیت های فرهنگی در اصفهان پرداخته است.

نشریه چراغ در هر شماره، به بررسی سبک زندگی یکی از چهره های معروف اصفهانی می پردازد. این بار نیز چراغ به سراغ استاد اصغر طاهرزاده، رفته و گزارشی جامع از سبک زندگی ایشان ارائه کرده است.

سفرنامه، اینفوگرافی و ته مقاله از دیگر بخش های این شماره نشریه چراغ هستند. شماره سوم نشریه چراغ ویژه پاییز ۱۳۹۴ در قطع رقعی و با قیمت ده هزارتومان عرضه شده است. لازم به ذکر است تعداد محدودی از شماره سوم در فروشگاه پاتوق کتاب آسمان به آدرس خیابان سروش، نبش کوچه شهید محلوجی (شماره ۷)، طبقه اول مجتمع رضویبه و به شماره ۳۲۲۹۰۱۱۷ تلفن به فروش می رسد.

نشریه چراغ

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. علی گفت:

  مجموعه ۱۵ خرداد رو به سوی نابودی میره. چون همه رفع تکلیفی و مدیریتی کار میکنند و کارها را بر سر یربازان خود یا مسئول اداری یا مدیریت میریزند و مثلا طرف قبول میکند مسئولیت هیئت را اما با دغدغه و احساس مسئولیت کار نمیکند و مثلا مسجد را سیاهپوش میکند و هیئت هفتگی برگزار میکند اما بعدا افراد نامبرده باید بیایند و کارهای او را جمع کنند از سیاهپوشی تا حتی سیستم صوت که وسط مسجد رها شده و رفته اند…
  0  0
 2. علی گفت:

  مجموعه ۱۵ خرداد رو به سوی ناکجاآباد میره. چون همه رفع تکلیفی و مدیریتی کار میکنند و کارها را بر سر یربازان خود یا مسئول اداری یا مدیریت میریزند و مثلا طرف قبول میکند مسئولیت هیئت را اما با دغدغه و احساس مسئولیت کار نمیکند و مثلا مسجد را سیاهپوش میکند و هیئت هفتگی برگزار میکند اما بعدا افراد نامبرده باید بیایند و کارهای او را جمع کنند از سیاهپوشی تا حتی سیستم صوت که وسط مسجد رها شده و رفته اند…
  0  0
 3. علی گفت:

  مجموعه ۱۵ خرداد رو به سوی ناکجاآباد میره. چون همه رفع تکلیفی و مدیریتی کار میکنند و کارها را بر سر یربازان خود یا مسئول اداری یا مدیریت میریزند و مثلا طرف قبول میکند مسئولیت هیئت را اما با دغدغه و احساس مسئولیت کار نمیکند و مثلا مسجد را سیاه پوش میکند و هیئت هفتگی برگزار میکند اما بعدا افراد نامبرده باید بیایند و کارهای او را جمع کنند از سیاه پوشی تا حتی سیستم صوت که وسط مسجد رها شده و رفته اند…
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز