سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۵
نماینده مردم اصفهان در مجلس:
 بهار آینده میزان قابل توجهی گندم در اصفهان برداشت می شود   

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به بسته شدن دریچه های سد زاینده رود، گفت: آبیاری کشت پاییزه کشاورزان مطابق جدول برنامه ریزی انجام شد و امید می رود، بهار آینده میزان قابل توجهی گندم در شهرستان اصفهان برداشت شود.

به گزارش ندای اصفهان ، دکتر عباس مقتدایی با اشاره به بسته شدن دریچه های سد زاینده رود در بعد از ظهر امروز، اظهار کرد: خوشبختانه طی این یک ماه که آب در رودخانه زاینده رود جریان داشت، آبیاری کشت پاییزه کشاورزان نیز مطابق جدول برنامه ریزی انجام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه کشاورزان اصفهانی متناسب با آبی که دریافت کرده اند زمین های زراعی خود را آبیاری کرده و کشت خود را انجام دادند امید می رود، بهار آینده میزان قابل توجهی گندم در شهرستان اصفهان برداشت شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان کرد: برداشت محصول کشاورزان در بهار منوط به پیگیری های مستمر همه دستگاه های اجرایی و نهادهای ذیربط از جمله سازمان آب، جهاد کشاورزی و سایر دستگاه های اثرگذار و تصمیم گیرنده مانند استانداری و فرمانداری اصفهان است.

وی ادامه داد: نهادهای حمایت کننده موظف شدند نسبت به ارائه گزارش تضمین خرید محصولات کشاورزان اقدام کنند که از جمله این حمایت ها می توان به بیمه محصولات کشاورزی اشاره کرد تا اگر خدا ناکرده مشکلی در روند تولید، کشت و بهره برداری رخ دهد کشاورزان متضرر نشوند.

مقتدایی با تاکید بر اینکه هماهنگی های به وجود آمده مدیریتی سبب شد تا این بار با آرامش بیشتری آب به دست کشاورزان برسد، گفت: این امر نشان می دهد که مدیریت های ناکارآمد در سال های گذشته مسبب ضرر کشاورزان بوده است در صورتی که اکنون با هماهنگی های ملی و استانی آرامش بیشتری در مجموعه بخش کشاورزی پدید آمده است.

وی خاطر نشان کرد: آبی که امسال به دست کشاورزان برای کشت پاییزه رسید محصول تلاش هایی است که خرداد ماه انجام شد.

انتهای پیام/

منبع : اصفهان بیدار

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق