چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۵
 جنبش دانشجویی اجازه نفوذ فکری و فرهنگی در بدنه انقلاب اسلامی را نخواهد داد   

در این بیانیه آمده است: جنبش دانشجویی اجازه نخواهد نفوذ فکری و فرهنگی در بدنه انقلاب شکوهمند اسلامی که مایه امید مردم مظلوم و ملت های آزاده جهان است به دست عناصر خود فروخته و غرب زده رخ دهد.

به گزارش ندای اصفهان ، بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

از دانشگاه همیشه و در همه جا این انتظار هست که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد: اول، جریان علم و تحقیق؛ دوم، جریان آرمان گرایی ها و آرمان خواهی ها و هدف گذاری های سیاسی و اجتماعی. رهبر معظم انقلاب اسلامی ۲۴/۹/۸۷

۱۶ آذر ماه، نقطه عطف بیداری و اعتلای جنبش های انقلابی در کالبد جریان دانشجویی است. حرکت دانشجویان انقلابی با خون جوانانی بیدار و دشمن شکن، جان تازه گرفت و به فضای رخوت بار سکولار حاکم بر دانشگاه های دوران رژیم پهلوی، طراوت و نشاط انقلابی بخشید.

زمانی که در ۱۶ آذر سال ۳۲ (مدتی پس از کودتای آمریکایی-انگلیسی ۲۸ مرداد علیه ملت ایران) و در آستانه سفر ریچارد نیکسون معاون وقت ریاست جمهوری آمریکا، به ایران و همچنین معرفی دنیس رایت بعنوان کاردار جدید سفارت انگلیس در تهران، سه دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران به جرم مخالفت با استبداد داخلی و استکبار خارجی، در مقابل قدم های نماینده آمریکای سفاک و خون ریز، به خاک و خون کشیده شدند و ده ها دانشجوی دیگر مورد ضرب و شتم چکمه پوشان حکومت آمریکایی و طاغوتی پهلوی دوم قرار گرفتند، جنبشی متولد شد که بر تارک آن اصولی همچون “نفی استعمار و استکبار، حق طلبی، عدالت خواهی، مطالبه گری، اسلام خواهی، شجاعت” می درخشید.

۱۶ آذرماه نمایانگر عزتمندی، مطالبه گری و آرمان خواهی دانشجویان پیشرو  این سرزمین است. دانشجویانی که ذلت بر این سرزمین را برنمی تابند و تصور حتی لحظه ای سلطه استثمار خبیث را بر موطن خود روا نمی دانند. از دیرباز دانشجویان مسلمان ایران، مطیع آرمان های بلند اسلام ناب محمدی(ص) بوده و به مستکبرین و زورگویان عالم، اجازه نداده اند و نخواهند داد که با تزویر و نفوذ در ساختارهای تصمیم ساز و تصمیم گیر انقلاب اسلامی، خللی وارد نموده و عقاید پلید و افکار ضالّه خود را بر مردم حقیقت جوی ایران تحمیل نمایند.

جنبش دانشجویی و دانشجویان انقلابی با بصیرت مثال زدنی خود و به تأسی از امام امت(ره) و تحت رهنمودها و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی، دوشادوش ملت عزیز، مجاهد و انقلابی ایران نشان داده است که جریانات دانشجویی برخاسته از متن مردم برای برچیدن
رژیم ها، رویه ها و قواعد مبتنی بر ظلم، در مقابل هر مستکبری که بخواهد عزت مردم مسلمان ایران را پایمال و مانع دستیابی آنان به آرمان های بلند اسلامی شان شوند، به مبارزه علمی و عملی پرداخته و این انقلاب شکوهمند را تا فتح قله های عالی، پشتیبانی و حمایت خواهند نمود.

دانشجویان ایران اسلامی به پاسداری از خون شهدای والامقام این جنبش، خود را متعهد می بینند که پیام استکبارستیزی ۱۶ آذر و مقابله با ستم پیشگان و به ویژه آمریکای جهانخوار را سرلوحه عمل خود قرار دهند. جنبش دانشجویی اجازه نخواهد نفوذ فکری و فرهنگی در بدنه انقلاب شکوهمند اسلامی که مایه امید مردم مظلوم و ملت های آزاده جهان است به دست عناصر خود فروخته و غرب زده رخ دهد.

حافظه تاریخی ملت و بخصوص دانشجویان که نماد آگاهی و بیداری هر جامعه ای هستند هیچگاه جنایات و خیانت های دولت آمریکا را در حق خود فراموش نخواهند کرد و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند ما به صداقت آمریکایی ها اعتماد نداریم؛ ما دانشجویان نیز در دوران اجرایی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به دقت اَعمال و رفتار طرف مذاکراتی غربی را در عمل به وعده هایشان، رصد می نماییم و اعلام می کنیم که هر زمان غربی ها بار دیگر در برابر ملت ایران از سر زور و تهدید و فشار وارد شوند، همچون همیشه، آماده دفاع از سربلندی و استحکام نظام جمهوری اسلامی و آرمان های رفیع انقلاب اسلامی هستیم و اعلام می داریم جنبش اصیل دانشجویی خود را وامدار و بدهکار هیچ حزب و جریان و گروهی ندانسته و تنها خود را متعلق به انقلاب و اهداف مترقی آن می داند و اجازه نخواهد داد دشمنان بوسیله جریانات خزنده برانداز و معاندین و فریب خوردگان داخلی، سناریوهای پوشالی و از پیش شکست خورده خود را در دانشگاه ها پیاده سازی نمایند چراکه میدان دانشگاه با حضور دانشجویان انقلابی، مؤمن به آرمان های اسلام ناب محمدی(ع) و مشرف به نقشه های دشمنان، قطعا به صحنه شکست و مفتضح شدن آنان تبدیل خواهد شد. ان شاءا…

انتهای پیام/

منبع : صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق