یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۵
 جنبش دانشجویی اجازه نفوذ فکری و فرهنگی در بدنه انقلاب اسلامی را نخواهد داد   

در این بیانیه آمده است: جنبش دانشجویی اجازه نخواهد نفوذ فکری و فرهنگی در بدنه انقلاب شکوهمند اسلامی که مایه امید مردم مظلوم و ملت های آزاده جهان است به دست عناصر خود فروخته و غرب زده رخ دهد.

به گزارش ندای اصفهان ، بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

از دانشگاه همیشه و در همه جا این انتظار هست که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد: اول، جریان علم و تحقیق؛ دوم، جریان آرمان گرایی ها و آرمان خواهی ها و هدف گذاری های سیاسی و اجتماعی. رهبر معظم انقلاب اسلامی ۲۴/۹/۸۷

۱۶ آذر ماه، نقطه عطف بیداری و اعتلای جنبش های انقلابی در کالبد جریان دانشجویی است. حرکت دانشجویان انقلابی با خون جوانانی بیدار و دشمن شکن، جان تازه گرفت و به فضای رخوت بار سکولار حاکم بر دانشگاه های دوران رژیم پهلوی، طراوت و نشاط انقلابی بخشید.

زمانی که در ۱۶ آذر سال ۳۲ (مدتی پس از کودتای آمریکایی-انگلیسی ۲۸ مرداد علیه ملت ایران) و در آستانه سفر ریچارد نیکسون معاون وقت ریاست جمهوری آمریکا، به ایران و همچنین معرفی دنیس رایت بعنوان کاردار جدید سفارت انگلیس در تهران، سه دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران به جرم مخالفت با استبداد داخلی و استکبار خارجی، در مقابل قدم های نماینده آمریکای سفاک و خون ریز، به خاک و خون کشیده شدند و ده ها دانشجوی دیگر مورد ضرب و شتم چکمه پوشان حکومت آمریکایی و طاغوتی پهلوی دوم قرار گرفتند، جنبشی متولد شد که بر تارک آن اصولی همچون “نفی استعمار و استکبار، حق طلبی، عدالت خواهی، مطالبه گری، اسلام خواهی، شجاعت” می درخشید.

۱۶ آذرماه نمایانگر عزتمندی، مطالبه گری و آرمان خواهی دانشجویان پیشرو  این سرزمین است. دانشجویانی که ذلت بر این سرزمین را برنمی تابند و تصور حتی لحظه ای سلطه استثمار خبیث را بر موطن خود روا نمی دانند. از دیرباز دانشجویان مسلمان ایران، مطیع آرمان های بلند اسلام ناب محمدی(ص) بوده و به مستکبرین و زورگویان عالم، اجازه نداده اند و نخواهند داد که با تزویر و نفوذ در ساختارهای تصمیم ساز و تصمیم گیر انقلاب اسلامی، خللی وارد نموده و عقاید پلید و افکار ضالّه خود را بر مردم حقیقت جوی ایران تحمیل نمایند.

جنبش دانشجویی و دانشجویان انقلابی با بصیرت مثال زدنی خود و به تأسی از امام امت(ره) و تحت رهنمودها و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی، دوشادوش ملت عزیز، مجاهد و انقلابی ایران نشان داده است که جریانات دانشجویی برخاسته از متن مردم برای برچیدن
رژیم ها، رویه ها و قواعد مبتنی بر ظلم، در مقابل هر مستکبری که بخواهد عزت مردم مسلمان ایران را پایمال و مانع دستیابی آنان به آرمان های بلند اسلامی شان شوند، به مبارزه علمی و عملی پرداخته و این انقلاب شکوهمند را تا فتح قله های عالی، پشتیبانی و حمایت خواهند نمود.

دانشجویان ایران اسلامی به پاسداری از خون شهدای والامقام این جنبش، خود را متعهد می بینند که پیام استکبارستیزی ۱۶ آذر و مقابله با ستم پیشگان و به ویژه آمریکای جهانخوار را سرلوحه عمل خود قرار دهند. جنبش دانشجویی اجازه نخواهد نفوذ فکری و فرهنگی در بدنه انقلاب شکوهمند اسلامی که مایه امید مردم مظلوم و ملت های آزاده جهان است به دست عناصر خود فروخته و غرب زده رخ دهد.

حافظه تاریخی ملت و بخصوص دانشجویان که نماد آگاهی و بیداری هر جامعه ای هستند هیچگاه جنایات و خیانت های دولت آمریکا را در حق خود فراموش نخواهند کرد و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند ما به صداقت آمریکایی ها اعتماد نداریم؛ ما دانشجویان نیز در دوران اجرایی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به دقت اَعمال و رفتار طرف مذاکراتی غربی را در عمل به وعده هایشان، رصد می نماییم و اعلام می کنیم که هر زمان غربی ها بار دیگر در برابر ملت ایران از سر زور و تهدید و فشار وارد شوند، همچون همیشه، آماده دفاع از سربلندی و استحکام نظام جمهوری اسلامی و آرمان های رفیع انقلاب اسلامی هستیم و اعلام می داریم جنبش اصیل دانشجویی خود را وامدار و بدهکار هیچ حزب و جریان و گروهی ندانسته و تنها خود را متعلق به انقلاب و اهداف مترقی آن می داند و اجازه نخواهد داد دشمنان بوسیله جریانات خزنده برانداز و معاندین و فریب خوردگان داخلی، سناریوهای پوشالی و از پیش شکست خورده خود را در دانشگاه ها پیاده سازی نمایند چراکه میدان دانشگاه با حضور دانشجویان انقلابی، مؤمن به آرمان های اسلام ناب محمدی(ع) و مشرف به نقشه های دشمنان، قطعا به صحنه شکست و مفتضح شدن آنان تبدیل خواهد شد. ان شاءا…

انتهای پیام/

منبع : صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز