پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۵
بسیج دانشجویی شهرستان گلپایگان:
 آلوده‌شدن دانشگاه به هرج و مرج و سکوت مسئولین، نشان از استحاله فرهنگی و نفوذ جریان غرب است   

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان گلپایگان طی صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: آلوده‌شدن محیط دانشگاه به هرج و مرج، اختلاط و هجوم فرهنگ‌های بیگانه و سکوت معنادار مسئولین در برابر ترویج کنسرت‌های موسیقی و اختلاط؛ نشان از استحاله فرهنگی و نفوذ یک جریان غرب‌گرا دارد.

به گزارش ندای اصفهان، بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان گلپایگان به مناسبت ۱۶ آذرماه، روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

تاریخ به خاطر دارد دکتری افتخاری ننگین حقوق را که در سال ۳۲ به نیکسون داده شد، سندی که رنگین به خون دانشجویان بی گناهی بود که استعمار و استبداد غرب را بر نتافتند. چشم های بیدار مردم آن دوران می دیدند، سناریوی نفوذ دشمن را که در قالب کودتای سیاه ۲۸ مرداد با پیشران دیپلماسی تملق در حال اجرا بود. آری مقرر شده سران استبداد آمریکایی از پیروزی سیاسی خود در ایران پرده بردارند و صاحبان بنگاه های تفرقه افکنی انگلستان از پیروزی رسانه ای خود در کودتا، برای فتح باب دخالت و اندیشه پراکنی در خاورمیانه و آسیای میانه استفاده کنند.

دانشجویانی که در صحن طبقه اول دانشکده فنی تهران در خون خود غوطه ور شدند حامل پیام استکبارستیزی نسل هایی شدند که ثمره این مقاومت در ۲۲ بهمن ۵۷ با شعار های ضد استعماری، پیروزی انقلاب اسلامی را به همراه داشت. انقلاب اسلامی خاستگاه اندیشه های ناب بیداری و مقاومت در برابر خودکامگی و استبداد است. انقلاب اسلامی خاستگاه شعار مرگ بر آمریکاست و تولد این شعار را باید در ۱۶ آذر ۳۲ یافت که دانشجویان بیدار سرزمینمان در برابر زیاده خواهی های غرب ایستادند و انزجار خود را از سیاست چپاول و وابستگی به جهانیان به نمایش گذاشتند.

و اما دانشگاه که مهد علم و دانش و مهد تحول علمی کشور است، متأسفانه در گذر زمان نگاه های غربی و جناحی آن را از مسیر اصلی رشد و اعتلای علمی دور نگه داشته است. سیاسی کاری و جناح بندی های سیاسی هرچند سودی برای تولید و اقتصاد کشور نداشته اما در گذر زمان خوراک رسانه ای مناسبی را برای شبکه های تجدید نظر طلب و معاند فراهم ساخته است. این موضوع تا آنجا پیشرفت داشته که موجبات واکنش اعتراض آمیز سران علمی کشور و حتی مسئولین نظام را نیز در پی داشته است که از جمله آنها می توان به نامه سرگشاده ۴۰۰۰ نفر از اساتید و اعضای هئیت علمی دانشگاه های کشور در خصوص افت رتبه علمی کشور در جهان، به رئیس جمهور اشاره کرد.

ما دانشجویان دانشگاه های شهرستان گلپایگان ضمن حمایت از رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای و تجدید عهدی دوباره با آرمان های انقلاب اسلامی در آستانه ۱۶ آذر روز دانشجو یادآور می شویم:

دانشگاه نیروی محرک و پیشران تحول و تعالی علمی هر کشور است و نباید به باشگاه احزاب و جناح های سیاسی و تبهکاران سابقه دار تبدیل شود.

آلوده شدن محیط مقدس دانشگاه به هرج و مرج و اختلاط و هجوم فرهنگ های بیگانه و تریبون فرقه های ضاله و سکوت معنادار مسئولین در برابر ترویج کنسرت های موسیقی و اختلاط در محیط های آموزشی نشان از استحاله فرهنگی و نفوذ یک جریان غرب گرا داشته و باید در برابر این نفوذ جریانی ایستاد چراکه نفوذ جریانی به گفته مقام معظم رهبری از نفوذ فردی بسیار خطرناک تر است.

نبود مدیریت شایسته سالار و نفوذ عناصر تندرو و وابسته به جریان های تجدید نظر طلب در بدنه دانشگاه ها یکی از اصلی ترین دلایل رکود و فقر تولید علمی کشور است که باید در وزارت علوم به این مهم پرداخته شود.

عدم تناسب محتوای آموزشی در کنار شیوه های تدریسِ آمیخته با فرهنگ برهنه غربی، محیط دانشگاه را از یک محیط دانش بنیان دور نگه داشته  و خاستگاه تفکرات وابستگی و وادادگی نموده است که در این باره می باید تمرکز مسئولین علمی کشور بر تهیه محتوای بومی همراستا با نیاز روز جامعه ایرانی اسلامی بوده و به کاربردی شدن مقالات، پایان نامه ها و همایش های علمی اندیشیده شود.

مگر نه این است که مقام معظم رهبری تأکید کردند که کلید حل مشکلات کشور در لوزان و ژنو و نیویورک نیست؛ بلکه در داخل کشور است، اما متأسفانه این مهم در طول دو سال گذشته به فراموشی سپرده شده و این اشتباه راهبردی سهمی جز سقوط رتبه علمی و کاهش بهره مندی از توان دانشمندان کشور نداشته است؛ بنابراین باید تولید باکیفیت داخلی را راه حل اصلی اقتصاد کشور دانست و وابستگی را عین ذلّت، که وارد کردن کالاهای مصرفی آمریکایی(مک دونالد و KFC) عین وابستگی است.

مسئولین کشور در پسابرجام مراقب سناریوی نفوذ دشمن در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با کلیدواژه تعامل بوده و مبادا آن را به مانند سال های دهه ۶۰ توهم توطئه بدانند که امروز دشمن به دنبال رخنه ای برای نفوذ است و بیداری ما راه نفوذ او را خواهد بست.

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان گلپایگان به مناسبت ۱۶ آذرماه

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز