پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۳
اندیشه اسلام ناب قدرت غنی سازی در باورها ایجاد می کند
 سعید جلیلی در اصفهان: حربه دشمن تردید و تحریف است/ اگر مردم همراهی نکنند ولی تکلیفی ندارد   

امروز حربه دشمن تردید و تحریف است، مراقب باشید اندیشه را تحریف نکنند، آنان یا اینگونه وانمود می کنند که هر کس مبارزه کرد شکست خواهد خورد و ملت را از مبارزه می ترسانند و یا در مبارزه تحریف ایجاد می کنند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، دکتر سعید جلیلی در مراسم احیاء ۲۷ ام شب قدر در مسجد سید اصفهان اظهار داشت: ماه رمضان بخاطر نزول قرآن و وجود شب های قدر و همراه شدن با یاد امامان بزرگوار و به سبب وجود ولادت امام حسن مجتبی و شهادت امام علی علیهم السلام شرافت یافته است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در این مراسم که تحت عنوان ویژه برنامه «همدلی، مقاومت، پاسداری از حریم ولایت» نام گذاری شده بود و با استقبال پرشور مشتاقان برگزار شد گفت: ماه رمضان قرآن و عترت و همچنین صبر و صلات، هر دو را یادآور می شود، یاد این دو امام در این ماه شریف یادآور این نکته است که وجود این بزرگواران یک فرصت عظیم را در اختیار بشریت قرار داده تا انسان هایی که به دنبال حقیقت، عقل، ارزش های متعالی و قله های کمال هستند با بهره گیری از حضور امامان معصوم که خود قله ی کمال و تفکر و عقلانیت و حقیقت بوده اند بتوانند به این اهداف دست یابند.

جلیلی با استفاده از این مقدمه بیان داشت که جوامع بشری در طول ۲۵۰ سال فرصت استثنایی بهره بردن از بهترین خلق خدا را داشت اما افسوس که نه تنها بشریت جاهل از آنان بهره ای نبرد بلکه در طول این سال ها مسبب وقوع مصیبت های تلخ بر اهل بیت شد.

دکتر سعید جلیلی

در ادامه دکتر جلیلی جمله ای از امام حسن (ع) بیان کردند که امام پس از جنگ هایی که با معاویه داشتند و امام را مجبور به صلح کردند این جمله را بیان فرمود: «و قد خذلتنی الامه و بایعتک یابن حرب، و لو وجدت علیک اعوانا یخلصون ما بایعتک، و قد جعل الله عزوجل هارون فی سعه حین استضعفوه قومه و عادوه. کذلک انا و ابی فی سعه من الله حین ترکتنا الامه… «مردم ما را رها کردند، اگر یارانی پیدا می کردیم که همراه ما خالصانه بودند ما وارد چنین مرحله ای نمی شدیم. همان طور که مردم پس از موسی در غیاب او عوض اینکه سراغ هارون بروند سراغ گوساله سامری رفتند، اگر مردم ولی را رها کنند او تکلیفی در قبال مردم ندارد، اگر مردم همراهی نکنند، نه من و نه پدرم هیچ تکلیفی نداریم».

حضرت سپس این آیه سوره انبیاء را بیان می کنند که «و ان ادری لعله فتنه لکم و متاع الی حین»، (اگر آنچه از کمال می خواهیم محقق شود لازمه آن این است که امتی باشند که کمال را بخواهند و به آن ایمان داشته باشند) این تعابیری که برای امامان عرضه می کنیم در مقابلش بیان می کنیم «محقق لما حققتم، مبطل لما ابطلتم» که حقیقت را با تمام وجود و باور بپذیرند، این است که می تواند کمالات را در جامعه تحقق بخشد. حال پس از گذشت ۱۴۰۰ سال از رحلت پیامبر (ص) به گفته حضرت امام (ره) امتی آمده اند که شهادت دادند مردم ما در این عصر از مردم دوران پیامبر و امام علی بهترند و این حقیقتی است چراکه امتی پیدا شده که با تمام وجود دعوت خدا و رسولش را به شکل واقعی اجابت کرد و مصداق واقعی «و نصرتی معده لکم» گشت. این لقلقه زبان نبود، یعنی وقتی جانشین امام عصر را دید با تمام وجود آمد پای رکاب، چهار فرزندش را تقدیم اسلام می کرد، جان نثاری می کرد، این پدیده ای است که وقوع آن در جامعه جهانی عده ای را در تحلیل آن سردرگم کرده است. امام و امت دو عنصر بسیار مهمی است که اگر با هم باشند یک حیات طیبه جدید شکل می گیرد، امروز شش کشوری که ادعای قدرت دارند و خود را ابرقدرت بزرگ دنیا می نامند بر سر یک میز می نشینند که امتی را از چند سانتریفیوژ محروم کنند؟ این هایی که هر کدام هزار کلاهک هسته ای دارند چرا باید برای چهار تا سانتریفیوژ خود را درگیر کنند؟ چه چیز آن ها را نگران ساخته و بدین تحرکات وا داشته؟ می بینند یک اندیشه نو اینجا دارد شکل می گیرد که این اندیشه اسلام ناب که امام بنا نمودند و امروز پرچم آن با عزت و اقتدار در دستان مقام معظم رهبری قرار دارد مسبب اقتداری شده که هیچ مستکبری توان سرنگونی آن را ندارد، این اندیشه قدرت غنی سازی در باورهای ملت ایجاد می کند که نه محصور می شود و نه تعلیق، آنان از این قدرت می ترسند، اگر جامعه دیروز با جهالت نتوانستند از ولی خود استفاده ببرند ملت امروز دور نایبش جمع شدند و اقتداری خلل ناپذیر را تشکیل دادند.

جلیلی اظهار داشت: رابطه امام و امت یک رابطه دوطرفه است؛ اگر ملتی از آرمان ها دفاع می کند بر مبنای آموزه های علوی، ولایت هم پشتیبان ملت می باشد، بفرموده امام علی (ع) اقتدار دولت اسلامی به پشتیبانی ملت هاست، این مردم هستند که با نقش آفرینی در روزهای حساس باعث می شوند که دشمن نتواند در مقابل آنان بایستد، اینگونه رابطه بین امام و مردم شکل می گیرد، مردم با تمام وجود پشتیبان امام خویشند و امام نیز با همه وجود از حقوق مردم دفاع می کند، این خط قرمزی که مقام معظم رهبری در مسائل هسته ای بیان می کنند خطوطی است که موجب حفظ حقوق هسته ای می شود، اجازه نمی دهد جلوی پیشرفت یک ملت گرفته شود یا امنیت ملتی تهدید شود فلذا ترسیم این خطوط از طرف رهبری همان رابطه امام با امت است که مستوجب حفظ حقوق امت می شود.

اینها هنوز از نتایج سحر است

جلیلی علت شکل گیری تهدیدها از سوی غرب را اینگونه بیان کرد که: ابرقدرت ها در آن سوی دنیا یک چیز را اراده می کنند اما اندیشه ای اینجا چیز دیگری را اراده می کند و در نهایت این اندیشه پیروز می شود، آنان شاه را اراده می کنند ملت امام را و در نهایت ملت به پیروزی می رسند. در زمان جنگ تحمیلی نیز همه ابرقدرت ها صدام را اراده کردند اما باز اراده ملت ایران پیروز شد و صدامی که همه ابرقدرت ها پشت او صف کشیده بودند عاقبت سرنگون شد لکن همه این ها هنوز از نتایج سحر است.

اینکه شش کشور که ادعای قدرت و بزرگی دارند تمام همّ و غمشان ایران است و با ۱۸۰ کشور دیگر چنین برخوردی ندارند به این علت است آنان می دانند که این اندیشه بسیار قدرتمند است، این اندیشه خرمشهر آزاد می کند، در لبنان و غزه ۳۳ روز ، ۲۲ روز، ۸ روز و ۵۱ روزه کار قدرت ها را یکسره می کند و آنها از همین می ترسند، ابرقدرت ها می دانند که نمی توانند با تحریم و فشار مانع پیشرفت این ملت شوند فلذا رو به تهدید می آورند. آنها می دانند گزینه نظامی یک شعار پوشالی است زیرا ۸ سال با این کشور جنگیده اند و می دانند که از طریق نظامی راه به جائی نخواهند برد اما آمریکا که به فرموده امام شیطان بزرگ است از همان ابزار شیطان استفاده می کند و اکنون به ابزار ترس روی آورده است اما پاسخ آنان را شهدا اینگونه دادند وَیَستَبشِرونَ بِالَّذینَ لَم یَلحَقوا بِهِم مِن خَلفِهِم أَلّا خَوفٌ عَلَیهِم وَلا هُم یَحزَنونَ، شهدا بشارت می دهند به کسانی که به آنان ملحق نشوند و از آنان نترسیدند این وعده الهی است که لَن یَضُرّوکُم إِلّا أَذًى ۖ وَإِن یُقاتِلوکُم یُوَلّوکُمُ الأَدبارَ ثُمَّ لا یُنصَرونَ.

… امروز چه حربه ای را دنبال می کنند؟ امروز حربه دشمن تردید و تحریف است، می خواهد تردید ایجاد کند زیرا در ۳۶ سال با نام خدمت نتوانست حرفش را محقق کند و این تردید را بوسیله تحریف ایجاد می کند، تحریف با استفاده از وارونه جلوه دادن حقایق و پوشاندن پیروزی ها و بزرگ نشان دادن هزینه ها که امری است دروغ، امروز با ایجاد ۱۷۰ شبکه ماهواره ای و انواع ابزارهایی که در دست دارد درصدد ایجاد همین تحریف و تردید است، مراقب باشید اندیشه را تحریف نکنند، آنان یا اینگونه وانمود می کنند که هر کس مبارزه کرد شکست خواهد خورد و ملت را از مبارزه می ترسانند و یا در مبارزه تحریف ایجاد می کنند، اینکه امروز آمریکا پیاده نظام خود را در منطقه فرستاده که با استفاده از گروهک های تروریستی جنگ نیابتی در منطقه راه بیندازد و قدرت هایی که علیه آمریکا شکل گرفته منحرف شود، امامی که اسلام ناب را برای ما آورد هشدار داد نسبت به اسلام آمریکائی که باور به وعده های الهی ندارد، مخالفت با نظام سلطه را نمی پذیرد، از جهاد می ترسد و هرگونه استعمار و استکباری را می پذیرد، این ها شاخص اسلام آمریکائی است، اینکه مقام معظم رهبری در سالروز رحلت امام عظیم الشأن هشدار می دهند که نگذارید اندیشه های امام و اسلام ناب منحرف شود به همین علت است، پشتیبان اسلام ناب باشید که آینده روشنی در انتظار آن است و در آینده به یک تمدن ارزشمند تبدیل خواهد شد و همه این ها در سایه پشتیبانی از ولایت فقیه رقم خواهد خورد. والسلام علیکم و رحمت الله

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز