سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۴
هوشنگ طالبي
پایان بلاتکلیفی ۲۴ ماهه، با انتصابی که ابلاغ شد؛
 هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان شد   

پس از گذشت قریب به ۲ سال از سرپرستی هوشنگ طالبی در دانشگاه اصفهان، کمیته تعیین روسای دانشگاه‌ها بالاخره وی را به عنوان رییس دانشگاه اصفهان انتخاب کرد.

به گزارش ندای اصفهان، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: در نهمین جلسه کمیته تعیین روسای دانشگاه‌ها که با حضور اعضا در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، روسای دانشگاه‌های اصفهان، مازندران، شهید باهنر کرمان، صنعتی اراک و صنعتی خاتم الانبیاء(ص) انتخاب شدند.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: با رای مثبت اعضاء، دکتر هوشنگ طالبی حبیب آبادی به عنوان رئیس دانشگاه اصفهان، دکتر سید خلاق میرنیا به عنوان رئیس دانشگاه مازندران، دکتر محمد علی طاهر به عنوان رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر محسن نجفی به عنوان رئیس دانشگاه صنعتی اراک و دکتر سید منصور سید نژاد به عنوان رئیس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء(ص) انتخاب شدند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن آرزوی توفیقات الهی برای روسای انتخاب شده در مسیر انجام وظیفه خود گفت: کار انتخاب روسای باقیمانده دانشگاه‌ها با سرعت و دقت در حال پیگیری است.

هوشنگ طالبی حبیب‌آبادی ۱۹ آذرماه ۹۲ با حکم رضا فرجی دانا؛ وزیر علوم وقت به عنوان سرپرست دانشگاه اصفهان منصوب شده بود. وی پیش از این در دوران اصلاحات به مدت ۸ سال ریاست این دانشگاه را بر عهده داشته است.

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

 1. هیات علمی گفت:

  با سلام
  واقعا برای شورای عالی انقلاب فرهنگی متاسفم که اینگونه سیاسی کاری نموده و با فشارهای وزارت علوم ایشان را حکم ریاست داد.
  اگر دکتر طالبی خوب بود وسالم چرا در همان موعد مقرر تایید نشد؟ اگر ایشان مساله دار و از حامیان […] بوده اند ایا با تعویض دو تن از معاونین آیا از […] تبری میشوند؟!؟!؟
  […] اعضای هیات علمی و کارمندان از وضع موجود دو سال اخیر که با رکود شدید علمی و عمرانی و آموزشی روبرو بوده ایم ناراحت و دلخور هستند.
  متاسفانه وزرات علوم بدون توجه به منویات رهبری عزیز رشد علمی را رها نموده و فقط سیاسی کاری می نماید
  0  0
  • کارمند گفت:

   نگاه جهت دار و هدفمند برای دسته های سیاسی در دانشگاه بزرگترین آسیب در دانشگاه اصفهن بوده و هست. در زمان سپری شده از ریاست دکتر طالبی حقیقتا اعتدال مورد نظر دولت تدبیر و امید اجرا شده است.
   0   0
   • امید سرباز سید علی گفت:

    چند نمونه از رویکرد اعتدالی ایشونا بنویسید تا ما هم چند نمونه رویکرد افراطی ایشون و دار و دستشا بذاریم اینجا مردم قضاوت کنن کارمند جون
    0    0
    • کارمند گفت:

     به جهت احترام به شما چند نمونه از رویکرد اعتدالی:
     ۱٫استفاده از افراد معتدل و گاها اصولگرا در پست های معاونت، مدیریت ها و کارشناسی.۲٫احترام متقابل و امکانات متساوی و متناظر به تشکلهای دانشجویی ۳٫ توجه به کارکنان خصوصا قشر آسیب پذیر خدمات و استفاده کماکان از آنها در قالب قرارداد مستقیم ۴٫ سازماندهی اصولی مدیران و تشکیلاتی عمل کردن حوزه ریاستی ۵٫ بهره مندی از افراد با تجربه و دارای مقبولیت عام در دانشگاه برای پستهای کارشناسی و …
     دوست عزیز این نمونه ها همه از حوزه کاری و عملیاتی . جنابعالی هم اگر نمونه هایی غیرسیاسی از عملکرد افراطی جناب دکتر طالبی دارید ، رو کنید
     0     0
     • دانشجو گفت:

      استفاده از افراد معتدل؟؟؟؟؟
      مثلا معاون آموزشی ایشان آخر اعتدال است لابد!!!!! […] حزب منحله مشارکت
      دکتر اکبری هم عضو حزب منحله مشارکت…
      براتون متاسفم…شما ها وقتی هوا براتون معتدله که توش بتونین ذی نفع باشین
      0      0
     • کارمند گفت:

      اسامی افراد معتدل و گاها اصولگرا در پست های معاونت، مدیریت و کارشناسی دانشگاه اصفهان:
      دکتر کجباف(معاون دانشجویی)-دکتر میرخانی(معاون اداری مالی) – دکتر فرامرزی(مدیر دانشجویی)- آقای اکبر صادقی(مدیر طرح وبرنامه)- آقای ولی اله روزبه(مدیر حراست)-دکتر صمدانیان(مدیر هسته گزینش)- آقای حافظ آقابیگی(مسئول امور قرادادها)- ابراهیم شاطری پور(رئیس اداره فارغ التحصیلان)
      0      0
     • کارمند2 گفت:

      اسامی افراد معتدل و گاها اصولگرا در پست های معاونت، مدیریت و کارشناسی دانشگاه اصفهان:
      دکتر کجباف(معاون دانشجویی)-دکتر میرخانی(معاون اداری مالی) – دکتر فرامرزی(مدیر دانشجویی)- آقای اکبر صادقی(مدیر طرح وبرنامه)- آقای ولی اله روزبه(مدیر حراست)-دکتر صمدانیان(مدیر هسته گزینش)- آقای حافظ آقابیگی(مسئول امور قرادادها)- ابراهیم شاطری پور(رئیس اداره فارغ التحصیلان)
      0      0
 2. اكبري گفت:

  هیات علمی بزرگوار
  شورای عالی انقلاب فرهنگی نهادی کاملاً غیر سیاسی است. شما هم به جای تخریب و حاشیه سازی رفتاری مناسب شأن والای کسوت استادی داشته باشید. دکتر طالبی فردی دلسوز، مردمی و انقلابی هستند و این گونه حاشیه سازی ها و تخریب ها تنها بیانگر به خطر افتادن منافع برخی جریان های حاکم در دانشگاه اصفهان است که با بر کنار شدن رییس پیشین دانشگاه تمام همت خود را در جهت دست یابی به رانت های قبلی خود گمارده اند. بهتر است به جای این رفتارهای زشت و ناروا تمام سعی خود را جهت اعتلای کشور اسلامی مان صرف کنیم، نه در جهت ایجاد مانع و انتصاب نسبت های غیرواقعی و غرض ورزی به یکدیگر… و من الله توفیق
  0  0
  • دانشجو گفت:

   یک نمونه از کارآمد بودن ایشان اینه که دورتبه رتبه علمی دانشگاه کاهش داشته توی ۲ سال سرپرستی ایشون…
   براتون متاسفم…
   0   0
 3. ناشناس گفت:

  دوستان توجه داشته باشند که قانون خوب است و باید به آن احترام گذاشت و الا سنگ روی سنگ نمی ایستد.
  بایستی با همدلی و همراهی با مدیریت فعلی مسیر صعود علمی در زمینه ها مختلف را به پیش ببریم.
  دوستان از جدل کردن بی مورد پرهیز کنند چون باعث به وجود آمدن فضای دو قطبی در اداره امور دانشگاه هم می شود.
  ما به استناد حضور نماینده مقام معظم رهبری در کمیته بررسی صلاحیت به حکم صادره احترام گذاشته و برای مدیریت فعلی طلب موفقیت در عرصه خدمتگذاری را داریم .
  0  0
  • ناشناس گفت:

   آره قانونی که منافع شما تامین شود برایتان جذاب است باید هم این طور باشد شما را به منافع جمعی چکار؟؟؟
   0   0
 4. ناشناس گفت:

  استفاده از برخی عناصر معلوم الحال […] در مجموعه مدیریت دانشگاه از بزرگترین ایرادات آقای دکتر طالبی است که گریبان گیر تایید ریاست ایشان هم شد. افرادی مثل دکتر ایروانی و دکتر رضایی که به ترتیب در تصمیم گیریها و برنامه های فرهنگی دانشگاه سهمیم بوده و هسنمد و بسیاری از اتفاقات مورد انتقاد در طول مدت سرپرستی به نوعی به این افراد وابسته است.
  0  0
  • هیات علمی بی طرف گفت:

   منم موافق با نظر تعدادی از دوستان هستم آقای دکتر طالبی خودش فرد معتدلیه و دوست داره دانشگاه بی حاشیه باشه واز مدبران اعتدالی و بی خاشیه استفاده کنه البته افرادی مثل آقای (………) مشاور همه کاره و چند شغله ایشان و متاسفانه بسیار دروغگو و جاه طلب این روزها سخت از تغیر معاونتها ناراخت شده و بخاطر این تغیرات در جلسات خصوصی و گاهابا روفقای جناحی خارج از دانشگاه شدید آقای دکتر طالبی را سرزنش می کنه و معتقده نباید دکتر زیر بار تغیرات می رفت و…. لذا اگر آقای دکتر طالبی نتونه تدبیر کنه واین آقا را از کنار خودش جدا کنه چه بسا مشگلاتی بیتشر از قبل سرپرستی را برای خودش رقم بزنه. تجربه دانشگاه اصفهان نشون داده ریس دانشگاه در دوره های مختلف چوب افراطی گری مشاوران بی خرد و بی تجربه و جناحی را خورده لذا حیفه آقای دکتر طالبی این فرصت خدمت به دانشگاهیان رابه دلیل فشار های جناحی از دست بده.
   0   0
 5. محمود گفت:

  البته اینکه دوستان هر نقدی را به دار و دسته اون رئیس […] دانشگاه نسبت بدن جالب نیست و اینکه تایید با […] طالبی را تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی بدونن جالب نیست منتظر باشید طالبی را هم پشیمان خواهیم کرد اندکی صبر به زودی!
  0  0
 6. مشاور گفت:

  دوست عزیز نگران نباش ، مشاور رئیس دانشگاه گفته حکم رئیس دانشگاه خورده شد وطبق برنامه ریزی های که از قبل مشخص شده ، تا آخر امسال تغیرات اساسی در رئیس دانشکدهاو مدیران داده می شه. باید منتظر بمونیم ببینیم رویکرد اعتدالی دکتر طالبی جواب میده یا رویکرد افراطیون
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز