سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۴
تکرار ادعاهای نخ نما شده علیه ایران؛
 نامه سناتورهای آمریکایی به اوباما درباره برجام   

دو سناتور آمریکایی در نامه‌ای به باراک اوباما، طرح هایی را برای ادامه نظارت بر توافق جامع هسته‌ای با ایران پیشنهاد کرده‌اند.

به گزارش ندای اصفهان، باب کروکر، سناتور جمهوری خواه از ایالت تنسی و بن کاردین، سناتور دموکرات از ایالت مریلند و عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا، در نامه‌ای به باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده، طرح هایی را برای ادامه نظارت بر توافق جامع هسته‌ای با ایران پیشنهاد کرده‌اند.

در این نامه آمده است: «در حالی که توافق با ایران (برجام) به روز اجرا نزدیک می‌شود، کمیته روابط خارجی سنا برنامه‌ای را برای تضمین کنترل و نظارت کنگره بر توافق و پیچیدگی‌های منطقه‌ای و بین المللی آن پیشنهاد خواهد کرد.»

به گزارش صدای آمریکا، این دو سناتور ابراز امیدواری کرده‌اند که دولت باراک اوباما به تعهد خود برای ادامه تعامل با کنگره در این زمینه پایبند بماند و از اوباما خواسته‌اند امکان دسترسی به مقام‌های دولتی – از جمله وزیران خارجه، انرژی و خزانه داری –که بتوانند در جلسات عمومی و خصوصی سنا توضیح دهند، را فراهم کند.

به ادعای سناتور کروکر و سناتور کاردین، هرچند امکان دارد که اجرای توافق در ضرب الاجل تعیین شده اتفاق نیافتد، اما دیگر تهدیدهای مربوط به رفتار و اقدامات ایران خارج از برجام، برای امنیت ملی ایالات متحده ارزش بحث و بررسی دارد.

در نامه این دو عضو ارشد کنگره آمریکا همچنین گفته می‌شود که در پی اجرای برجام، کمیته روابط خارجی سنا بطور منظم جلسات محرمانه ای تشکیل خواهد داد که در آنها مجموعه کاملی از مسایل مرتبط به پایبندی ایران به توافق و نیز فعالیت های بی ثبات کننده تهران در منطقه بررسی خواهد شد.

منبع: جام

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز