یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۴
مدیر حج و زیارت استان اصفهان مطرح کرد؛
 حضور بیش از ۸۰ هزار اصفهانی در راهپیمایی اربعین/ حج عمره همچنان تعطیل می‌ماند   

مدیر حج و زیارت استان اصفهان گفت: متاسفانه هنوز در کل کشور ۱۳ نفر از زائران خانه خدا مفقود مانده اند که یک نفر از آن ها به نام عباسعلی جوزی (پزشک کاروان) از شهرستان نجف آباد اصفهان است.

به گزارش ندای اصفهان، غلامعلی زاهدی امروز در گفتگو با اصفهان بیدار، درباره راهپیمایی اربعین حسینی در سال جاری اظهار کرد: امسال در راهپیمایی اربعین حسینی جمعیت قابل توجهی شرکت کرده بودند که تعداد افراد شرکت کننده در آن نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: تنها از استان اصفهان ۸۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده و با اخذ ویزا در راهپیمایی بزرگ اربعین شرکت کردند که حدود ۵۰ هزار نفر از این زوار اعزامی از شهر اصفهان بودند.

مدیر حج و زیارت استان اصفهان تصریح کرد: تعداد افراد شرکت کننده در راهپیمایی اربعین حسینی بیش از این است چرا که برخی افراد ممکن است با روش های متفرقه و بدون ثبت نام در سامانه سماح راهی این سفر شده باشند.

* یک زائر اصفهانی خانه خدا مفقود مانده است

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر پیگیری های صورت گرفته برای پیدا کردن مفقودین فاجعه منا گفت: متاسفانه هنوز در کل کشور ۱۳ نفر از زائران خانه خدا مفقود مانده اند که یک نفر از آن ها به نام عباسعلی جوزی (پزشک کاروان) از شهرستان نجف آباد اصفهان است.

زاهدی بیان کرد: به طور کلی در حج تمتع امسال ۲۸ نفر از زوار اصفهانی کشته شدند و ۱ نفر همچنان مفقود مانده است.

وی با اشاره به فاجعه غم انگیز کشتار حجاج در سال ۶۶، ادامه داد: این فجایع باید از طریق مجامع بین المللی دنبال شود و عربستان نیز باید پاسخگو باشد.

مدیر حج و زیارت استان اصفهان با بیان اینکه ۷ هزار و ۵۰۰ نفر زائر از کل کشورهای جهان در حج امسال کشته شدند که ۴۶۵ نفز از آن ها ایرانی بودند، افزود: احتمال اینکه مسائل سیاسی باعث وقوع چنین فاجعه ای شده باشد کم است چرا که این فاجعه تنها برای زائران ایرانی رخ نداده است و می توان گفت که علت این فاجعه بیشتر بی تدبیری مقامات آل سعود بوده است.

* حج تعطیل نمی شود اما عمره همچنان تعطیل می ماند

وی بیان کرد: حج یک واجب شرعی است و به نظر نمی رسد که سال آینده مسئولان اعزام به حج را متوقف کنند مگر اینکه علما در این زمینه تصمیم دیگری بگیرند.

زاهدی خاطر نشان کرد: در حال حاضر و برای بعد از ماه صفر، اعزام زائر برای انجام عمره مفرده انجام نمی شود و تعطیلی عمره به دنبال تعطیلی سال قبل هنوز ادامه دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز