جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۴
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:
 سه خط متروی اصفهان طی برنامه ۵ ساله راه اندازی می شود   

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان از راه اندازی هر سه خط متروی این کلانشهر طی یک برنامه ۵ ساله خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان، رضا امینی ساعاتی پیش در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:مترو امروزه در تمامی شهرهای مهم دنیا به یک وسیله حمل و نقل سریع،بدون آلایندگی و مفید تبدیل شده است و اصفهان نیز به عنوان یک جهانشهر به دنبال دستیابی به این وسیله حمل و نقلی است.
وی اظهار کرد:بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در شورای سازمان قطار شهری قرار بر این شد تا خطوط اول،دوم و سوم به طور همزمان در یک برنامه ۵ ساله در اصفهان توسعه یافته و به بهره برداری برسند.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین به وضعیت کنونی مترو  اشاره کرد و افزود:خط اول تا چهار راه تختی نیمه اول سال ۹۵و مابقی آن نیز تا بهار ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید.
امینی در ادامه ضمن اشاره به تعدد کارگاه های احداث مترو در سطح شهر اضافه کرد:هرچه سریعتر باید نسبت به ساماندهی این کارگاه ها اقدام صورت پذیرد و سازمان زیبا سازی شهرداری نیز باید کارگاه ها را طی برنامه ریزی مدون، جهت پوشش محیط های کارگاهی قطار شهری به ویژه در چهارباغ تلطیف و با تهیه طرح ها و دیوارنگاره های متناسب با محیط شهری برای ایام عید نوروز آماده نماید.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در زمینه پوشش ساختمان های شهری نیز افزود:این طرح باید دربرنامه ریزی ها توسط معاونت شهرسازی  به نحوی مدیریت شود که سازندگان متعهد گردند محیط زندگی شهروندان را پاکیزه نگه داشته و زشتی های حین ساخت و ساز و منظره نا زیبای آن را به حداقل برسانند.
وی همچنین به بررسی وضعیت پارکینگ اماکن اداری و خدماتی در شهر اشاره کرد و گفت:متاسفانه بعضی مواقع دیده می شود ادارات و اماکن اداری در شهر ساخته می شوند، اما پس از احداث با مشکل پارکینگ مواجه می شوند که این موضوع باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا مزاحمتی برای شهروندان ایجاد نگردد.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره حاجیه خانم فاتحی ، تصریح کرد: این زن صبور وانقلابی با اهدای سه فرزند و دو دامادش به انقلاب شکوهمند اسلامی،اسوه ایثار و تقوا بود که هفته گذشته در اصفهان تشییع شد و جا دارد یاد چنین خانواده هایی که از جان عزیزانشان برای انقلاب گذشته اند،همواره زنده نگه داشته شود.

رزمایش معنوی و سیاسی جهان اسلام در مراسم اربعین حسینی
امینی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به رزمایش معنوی و سیاسی جهان اسلام و تشیع در اجتماع میلیونی اربعین حسینی گفت: همایش و رزمایش معنوی مراسم اربعین حسینی در مقابل وضعیت اسف‌بار مراسم سرزمین منا بسیار موفقیت‌آمیز برگزار شد.
وی ضمن تشکر از مسئولان کشور عراق افزود: در کشور عربستان سعودی باآن‌همه امکانات و شرایط مناسب، با سوء مدیریت حکام بی‌کفایت آل سعود چند هزار زائر بی‌گناه سرزمین وحی جانشان را از دست دادند درحالی‌که در سرزمین عراق باوجود انواع تهدیدات و ناملایمات و شرایط سخت اقتصادی و مدیریتی میزبانی ۲۷ میلیون زائر شرکت‌کننده از ۵۰ کشور جهان با ۱۷۰۰۰ موکب با شایستگی و در امنیت کامل انجام شد.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: پیام بزرگ این اجتماع عظیم مقاومت و پایداری درراه اهداف مقدس اسلام و تشیع با الگو گیری از سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله (ع) است.
ایجاد زمینه حضور معلولان در شهر
امینی در ادامه به هفته گرامیداشت معلولان اشاره کرد و ادامه داد: مناسب‌سازی معابر و فراهم کردن امکان استفاده معلولان از امکانات شهری به‌ویژه معابر و اماکن عمومی, پیاده‌روها، اتوبوس‌های شهری، قطار شهری در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.
وی در بخش دیگر سخنان خود به‌روز وقف اشاره کرد و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه به‌منظور تحکیم پایه‌های سنت نبوی وقف، ترویج و نشر فرهنگ اسلامی وقف، معرفی نقش وقف در توسعه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی آموزشی، بهداشتی و همچنین ایجاد انگیزه در نیک اندی‌شان و خیرین به‌منظور گسترش وقف، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی روز ۲۷ صفر را به‌عنوان روز وقف نام‌گذاری کرده است.

وقف جهاد عظیم اخلاقی برای گسترش انسان‌دوستی در جامعه است
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: تاریخچه وقف در اسلام از حضرت محمد (ع) به‌عنوان نخستین پیام‌آور این آیین الهی با وقف نخلستان‌ها آغاز شد و این سنت حسنه نسل به نسل میان پیروان آن حضرت اشاعه پیدا کرد.
امینی بابیان اینکه این اهل‌بیت (ع) نیز پیوسته بر اجرای این حکم الهی که توسعه دین و عدالت، معنویت و رفع محرومیت را به دنبال داشته تأکید ورزیده‌اند، اظهار کرد: طبق منابع اسلامی رشد و تکامل انسان درگرو گذشت و انفاق اوست و این دقیقاً نقطه مقابل فرهنگ مادی است که اصالت را در مصرف کردن می‌بیند.
وی تأکید کرد: وقف و انفاق جهاد عظیم اخلاقی برای گسترش انسان‌دوستی در جامعه است که موجب رشد و تکامل توحید و معنوی انسان در مرحله اول می‌گردد و نشان می‌دهد که چه کسانی دارای روح بزرگی هستند و قدرت و جرات فداکاری، احسان و ازجمله وقف رادارند.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه پیشاپیش فرارسیدن رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهماالسلام را تسلیت گفت و اظهار کرد: محرم و صفر ماه حزن و اندوه اهل‌بیت علیهم‌السلام، باغم و اندوه مصائب اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و اهل‌بیت مطهر و اصحاب باوفایش آغاز می‌گردد و پس اقامه عزا توسط محبین آن حضرت در ماه‌های محرم و صفر، با رحلت جان‌سوز پیامبر عظیم آلشان اسلام حضرت محمد صلی‌الله علیه و آلِ و شهادت دو امام همام، حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام و ولی‌نعمتمان آقا امام رضا علیه‌السلام پایان می‌پذیرد.
گسترش نفوذ فرهنگ اسلامی در شئون جامعه
امینی همچنین به تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس‌جمهور یکی از نهادهای نظام جمهوری اسلامی ایران است که پس از انقلاب اسلامی ایران بافرمان حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد.
وی ادامه داد: گسترش نفوذ فرهنگ اسلامی در شئون جامعه و تقویت انقلاب فرهنگی و اعتلای فرهنگ عمومی و تزکیه محیط‌های علمی و فرهنگی از افکار مادی و نفی مظاهر و آثار غرب‌زدگی ازجمله اهداف این شورا است.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به شانزدهم آذرماه روز دانشجو اضافه کرد: دانشجویان ایران در سال ۱۳۳۲ با اعتراض به دخالت‌های آمریکا و به دنبال آن سفر معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا به ایران به تظاهرات پرداختند که متأسفانه با ایجاد فضای امنیتی شدید در دانشگاه تهران، فرمان آتش صادر می‌شود وعده‌ای زخمی و سه دانشجو به شهادت می‌رسند.

منبع: ایمنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز