دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۳
امام جمعه اصفهان:
 خطی رای ندهید، بر اساس شایستگی انتخاب کنید/ فرماندار زن داریم، مگر در کشور قحطی مرد است؟   

آیت الله طباطبایی نژاد در کنایه ای نسبت به حضور چندین فرماندار زن در مناطق مختلف کشور گفت: در حالی که مردان ما بیکار هستند زنان را فرماندار می کنیم.

به گزارش ندای اصفهان، حضرت آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان با بیان حدیثی از معصوم (ع) اظهار کرد: فردی که شخصی را برای کاری تعیین می کند در حالی که می داند فرد بهتری برای آن کار وجود دارد به خدا و رسول خیانت کرده است.

امام جمعه ی اصفهان گفت: همه ی ما باید در انتخاب های خود و از جمله انتخابات امسال این حدیث را مد نظر داشته باشیم و خطی رای ندهیم بلکه افرادی را انتخاب کنیم که می دانیم شایسته هستند.

وی در ادامه در کنایه ای نسبت به حضور چندین فرماندار زن در مناطق مختلف کشور افزود: در حالی که می دانیم مردان ما بیکار هستند اما زنان را فرماندار می کنیم.

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: مگر در کشور قحطی مرد است؟ الان در کشور حدود ۱۰ دوازده فرماندار زن داریم و باید متوجه باشیم تا خدایی نکرده مصداق این حدیث قرار نگیریم.

خطیب خطبه های نماز جمعه اصفهان سپس به موضوع اعجاز معنوی قرآن، بیان اصول، عقائد، احکام و … اشاره کرد و گفت: از جمله مسائل خرافی زمان حضرت محمد (ص) نسبت دادن فرزند به خداوند در میان کفار و اهالی کتاب یهود و مسیحیت بود.

وی افزود: در حالی کفار با فرزندان دختر آنگونه رفتار می کردند اما فرشتگان را دختران خدا می دانستند.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: خداوند با رد این خرافه این حرف را ناشی از خیالات باطن و ظن و گمان می خواند و این درسی است برای ما که بدون دلیل درست، دیگران را به کارهای خلاف متهم نکنیم.

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: در حالی که در زمان پیامبر (ص) حدود ۱۷ نفر در مکه و ۱۱ نفر در مدینه سواد خواندن و نوشتن داشتند و از همین تعداد هم بیشترشان یهودی یا مسیحی بودند اما عده ای پیامبر (ص) را متهم می کردند که از این ها علم آموخته است در حالی که قرآن به صراحت همه ی خرافه ها و عقائد باطل آن زمان را رد کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به برگزاری راهپیمایی باشکوه و عظیم پیاده روی اربعین تصریح کرد: عربستان نتواسنت ۲ میلیون نفر را مدیریت کند اما به لطف خدا ۲۶ میلیون نفر در مسیر کربلا با عشق و وحدت و محبت حضور یافتند.

وی به نزدیکی ایام شهادت حضرت محمد (ص) نیز اشاره کرد و گفت: شاید تعبیر مناسبی نباشد اما خداوند در قرآن کریم ناز پیامبر اعظم (ص) را کشیده است.

آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: خداوند در قرآن به قدری حضرت محمد (ص) را بزرگ می شمارد که می فرماید من و ملائکه ام بر نبی (ص) صلوات می فرستیم و مومنان نیز باید بر ایشان صلوات بفرستند و تسلیمش باشند.

امام جمعه ی اصفهان یکی از جنبه های اهمیت صلوات بر حضرت محمد (ص) را شکر خداوند به خاطر نعمت وجود مقدس و اعظم پیامبر (ص) خواند.

وی همچنین به هفته ی وقف اشاره و تاکید کرد: کسانی که دستشان می رسد و توانایی دارند به داد فقرا برسند و این گونه نباشد که فرد دارا خیال کند با نذر یک سینی خرما در مسجد کار مهمی انجام داده است.

آیت الله طباطبایی نژاد همچنین ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو خاطرنشان کرد: تظاهرات ۱۵ آذر سال ۱۳۳۳ دنشجویان علیه حضور فرستاده ی آمریکا در ایران به منظور تقویت شاه، اولین قدم ضد استکباری دانشجویان ما بود و روز ۱۶ آذر سال ۳۳ نیروهای شاه با حمله به دانشگاه تهران ۳ نفر از این عزیزان را شهید کردند.

منبع: صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز