سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۳
مقام آموزش و پرورش تهران اعلام کرد
 جزئیات رسیدگی به شکایات مردمی در آموزش و پرورش / از فروش کتب کمک آموزشی در برخی مدارس تا اخذ اجباری وجه   

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش شهر تهران گفت: اولیای دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه این وزارتخانه و اداره کل شهر تهران، شکایات خود را مطرح کنند.

به گزارش ندای اصفهان، حسین مفیدی‌نیا رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص بیشترین شکایات در آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت: بحث شکایات متنوع است و تهران شهری با نزدیک یک میلیون و ۸۰ هزار دانش‌آموز است.

وی ادامه داد: شکایت‌های متنوعی داریم؛ از فروش کتب کمک آموزشی که ممکن است در مدارس باشد تا کمک‌های مردمی داوطلبانه است، البته بعضی مدیران بحث کمک‌های داوطلبانه را رعایت می‌کنند اما برخی مردم دوست ندارند در کمک‌ها مشارکت داشته باشند و ممکن است شکایت کنند؛ در بحث نبود معلمان، تدریس آنها و نوع آموزش نیز شکایت‌هایی وجود دارد.

مفیدی نیا در پاسخ به این پرسش که «بیشترین شکایت مربوط به کدام موارد است؟»، افزود: مهر و آبان فصل استقرار مدرسه است و نمی‌شود به بحث شکایت استناد کرد؛ نیروی انسانی در این مدت استقرار کاری پیدا می‌کند و مدارس شورای دانش‌آموزی را تشکیل می‌دهند؛ این موارد باعث می‌شود مدرسه بافت اصلی خود را پیدا کند و از آذرماه باید انتظار داشته باشیم اگر مدارس مشکلی داشته باشند باز خوردی از آنها را ببینیم.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص نحوه ارتباط گیری اولیا با واحد بررسی عملکرد و رسیدگی به شکایات گفت: سایت سامانه وزارت آموزش و پرورش و سایت سامانه آموزش و پرورش شهر تهران وجود دارد و در ۱۹ منطقه آموزش و پرورش نیز کارشناسان ارزیابی عملکرد داریم؛ در اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران سه شماره ۸۸۹۶۴۰۳۳ – ۸۸۹۶۴۰۰۶ و ۸۸۹۵۴۵۰۶ مختص ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران است و مردم می‌توانند با ما ارتباط برقرار کنند.

وی در خصوص میزان زمان رسیدگی به شکایات مردمی خاطرنشان کرد: بستگی به نوع شکایت دارد؛ بعضی از شکایات اگر بازدید حضوری بخواهد ممکن است تا یک هفته زمان ببرد و برخی نیز ممکن است ظرف ۴۸ ساعت پاسخگو باشیم.

منبع: فارس

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

  1. دستور آقای سید علی خامنه ای :

    هیچ کس نباید به بچه ای که درس میخواند زور بگوید و اصلا به هیچ وجه به او حرف های زشت و بد بار بگویم .
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز