چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد:
 جاذبه‌های واردات و بسته شدن چشم مسئولان برای تحقق اقتصاد مقاومتی   

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تاکید بر اینکه واردات بی رویه سم مهلک اقتصادی است، گفت: پورسانت ها، سفرهای خارجی، درآمدهای میلیاردی و جاذبه های این چنینی واردات را رونق بخشیده است.

به گزارش ندای اصفهان، سیدناصر موسوی لارگانی با انتقاد از اوج گیری واردات به کشور و خروج ارز، گفت: واردات بی رویه سم مهلک اقتصادی و نابودی تولید ملی است.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس، با بیان اینکه عدم مدیریت صحیح در زمینه واردات تولید داخل را تحت شعاع قرار داده و رغبت به تولید را از بین خواهد برد، افزود: جاذبه بالای واردات برای برخی سودجویان ازمبادی مختلف اجازه مدیریت صحیح درحوزه نیازسنجی را سلب کرده است.
وی با تاکید براینکه استفاده از کالاها و محصولات خارجی درصورتی که مشابه آن در داخل تولید شود اشکال شرعی دارد، تصریح کرد: پورسانت‌ها، سفرهای خارجی، درآمدهای میلیاردی و جاذبه های این چنینی واردات را رونق بخشیده است.
موسوی لارگانی با اشاره به ظرفیت‌های بسیاری که درتولید محصولات و کالاهای مختلف درکشور داریم، گفت: بسیاری از توانمندی‌های داخلی در سایه بی توجهی به تولید کننده ضایع می شود.
وی با تاکید بر اینکه باید با تقویت خودکفایی در تولید محصولات و کالاهای مختلف به تحقق منویات رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی توجه شود، افزود: در تولید بسیاری از محصولات وارداتی همچون گندم ایران دستی توانمند داشته اما به علت سوءمدیریت ها محل امنی برای واردات می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: درخصوص تولید کالاهای استراتژیک همچون گندم ایران این توانمندی را دارد که علاوه بر تحقق خودکفایی زمینه رونق صادرات در گرو حمایت از تولید داخلی را نیز فراهم کند.
وی همچنین با انتقاد از واردات گندم بیش از نیاز داخل، گفت: نزدیک به ۴ ماه ذخیره گندم پیش بینی ما از واردات این محصول بوده در حالی که طبق بررسی های انجام شده متاسفانه اکنون نزدیک یک سال ذخیره این محصول را داریم.
موسوی لارگانی با تاکید بر ضرورت مدیریت فرآیند صادرات و واردات، افزود: واردات نتیجه نادیده گرفتن تولید داخل و بی توجهی به زحمت تولید کننده ملی است.
وی یادآور شد: خروج از رکود منوط به حمایت از سرمایه گذار و صنعت گر داخلی و خرید کالای تولید ملی است.

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز