یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۳
نشست مشترک امام جمعه با بسیجیان دانشگاه هنر اصفهان؛
 تغییر موضع ۱۸۰ درجه ای امام جمعه اصفهان نسبت به سفر جک استراو   

امام جمعه اصفهان در نشست مشترک با دانشجویان بسیجی دانشگاه هنر از اقدامات آنها در طی سفر وزیر اسبق خارجه انگلیس تقدیر کرد.

به گزارش ندای اصفهان، اعضای شورای بسیج دانشجویی و بسیجیان دانشگاه هنر اصفهان با آیت الله طباطبایی نژاد؛ نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، در فضایی صمیمانه دیدار کردند، در این دیدار آیت الله طباطبایی نژاد اقدام دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان علیه سفر جک استراو را قابل تقدیر دانست

آیت الله طباطبایی نژاد در این دیدار ضمن عرض تسلیت به مناسب ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و تشکر از حضور این دانشجویان، گفت: خوشحال هستم که در دانشگاه هنر جوانان، خواهران و برادرانی مثل شما هستند که هم متوجه هستند که دشمن به کجا حمله کرده و باید تبعا از همان طریق وارد شوند و البته برخی از خواهران در خصوص اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری اعلام کردند، درست و بجا است.

امام جمعه اصفهان افزود: قاعدتا در دانشگاه هنر توقع این است که دانشجویان با ذوق و هنرمند باشند و در همه موراد ذوق داشته باشند و باید در فرمایشات مقام معظم رهبری نیز این ذوق را به کار ببرید و فرمایشات ایشان  را بهتر از سایرین بفهمید.

آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه تصریح کرد: یکی از مسایلی که مقام معظم رهبری در سال های اخیر به آن اشاره داشتند، مسئله بصیرت است، بصیرت به معنای دشمن شناسی، دوست شناسی، موقعیت شناسی و به معنای این است که زمان حرف زدن و حرکت را آدم بشناسد.

وی شناخت زمینه های نفوذ دشمن را یکی از موارد بصیرت دانست و بیان داشت: در جنگ فیزیکی کسانی که زرنگ هستند باید بفمند که دشمن با  چه وسیله ای حمله می کند و مقابلش هم همان وسیله را بکار ببرند، باید بدانند از کدام طرف حمله می کند که به همان طرف بروند؛ در جنگ های غیر فیزیکی هم مسئله به همین شکل است.

امام جمعه اصفهان با تاکید بر اینکه از نظر دینی و اعتقادی باید همراه رهبری و نه مقدم و نه موخر از ایشان باشیم، افزود: دشمن همواره در حال جنگ با ما است و این جنگ تا قیامت هم تمام نمی شود شیطان و عقل همواره بوده است و  جنگ بین حق و باطل نه متوقف شده، نه متوقف خواهد شد.

آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه به بیان سخنانی در زمینه چرایی خلق شیطان، بیان دسته های موجودات زنده و تفاوت های میان آن ها، حجت های انسان و لزوم وجود دشمن درونی و بیرونی برای انسان پرداخت و گفت: هم در باطن و هم با دشمن بیرون جنگ داریم، اگر خوب جنگیدیم مسلط هستیم، اگر خوب نجنگیدیم از لحاظ شخصیتی مرده ایم و دیگر عزت نداریم. حضرت امیر المومنین می فرمایند: کسانی که در «عقر دارهم» ایستادند تا دشمن وارد خانه شان شود و بعد جنگیدند مصداق «ذلوا» هستند، اینها ذلیل هستند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد نفوذ گفت: وقتی مباحثی نظیر مسئله ی فروش گاز از کشور های مختلف آمده و از جمله شرکت های آمریکایی و غیره پیش می آید باید توجه داشت که اینها نفوذ نیستند. نفوذ این نیست که یک آدم آمریکایی بیاید و یک میکروب داشته باشد که هرکس از کنارش رد می شود آن را بگیرد، منظور نفوذ فکری است.

امام جمعه اصفهان افزود: این یعنی فکر مسئولین ما جوری بشود که فکر کنند اگر به آمریکا متصل نشویم زندگی نمی گردد. کاری که ابر قدرت ها می کنند یکی از آن ها این است که قرآن می گوید، فرعون ملتش را خفیف کرد که از او اطاعت کردند، همان کاری که زمان شاه با ایرانی ها کردند.

آیت الله طباطبایی نژاد با رد این که مسئولین در مذاکرات برجام می گفتند همه چیز ما بستگی به این مذاکرات دارد، تصریح کرد: اینجور نیست که اگر تحریم ها ادامه پیدا کند ما می میریم؛ حتی رشد هم می کنیم. بدون شک اگر این تحریم ها نبود به اینجا نمی رسیدیم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بیان داشت: البته این معنایش این نیست که حالا باید بگذاریم تحریم های ظالمانه باشد.اصلا چرا باشد؟ ما که نمی توانیم با دنیا قطع رابطه کنیم. هیچ کس نمی تواند. باید با همه رابطه داشته باشیم منتهی نه رابطه گرگ و میشی که گرگ هر جا گفت برو دنبالش می رویم.

وی در ادامه در مورد مسئله نفوذ تاکید کرد: باید حواسمان باشد فکر آن ها در ما اثر نکند، در مسئولین هم اثر نکند.

امام جمعه اصفهان در مورد اقدام بسیج دانشگاه هنر در رابطه با حضور جک استراو گفت: بچه ها در عین حال کارتان قابل تقدیر است. قابل تقدیر است که اینهایی که اینقدر پلید هستند و علیه ما کار کردند حالا چرا در کشور آمده اند.

آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه صحبت هایی را درباره لزوم همراهی با دولت و کمک به آن بیان کرده و اظهار داشت: در صورتی که نامه هایتان به آنها نرسد مشکلی ندارد صدایتان را به آن ها برسانید. اختلاف الان زهر مهلک است. توجه می کنید این را باید حواسمان جمع باشد این بصیرت ها را داشته باشیم که دارید.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به انواع نفوذ گفت: یکی از نفوذ های دشمن نفوذ در فرهنگ است. ما باید با این مبارزه کنیم. وقتی دشمن به لخت شدن زن های ما اصرار دارد شما باید به چادری شدن آن ها محکم شوید. معنای مبارزه این است. آمار طلاق ها افتضاح است اگر ما جلو این آمار را نگیریم چه خواهد شد، متاسفانه فکر هم نمی شود که برای چه طلاق می دهند.

وی ادامه داد: فکرهای غلطی در سر جوان های ما می آید و رهنمودهای بد راجع به به شوهر داری به آنها می دهند. شوهری که پیامبر خدا در وصف آن می فرمایند اگر می شد به غیر خدا سجده کرد می گفتند به شوهر سجده کن و این به نفع خودتان است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به لزوم شوهر داری و همسرداری جوانان خاطر نشان کرد: کنیزش باش تا غلامت باشد. تربیت ها غلط است، ازدواج ها نپخته است. مهریه های زیاد باعث شده که زن هم خانه داشته باشد هم ماشین و دیگر نیاز به همسر نیست، فکر آینده هم نیست تا اخر عمر قرار است چه کند.

امام جمعه اصفهان در پایان تاکید کرد: اینها مشکلات جامعه است که در اصفهان از هر پنج ازدواج یکی منجر به طلاق می شود. و حتی در بعضی از شهرهای کشور آمار طلاق و ازدواج نصف و نصف شده، اینها تجلی فساد است.

گفتنی است چندی پیش سفر جک استراو به ایران توسط امام جمعه اصفهان صرفا سفری توریستی تلقی شده بود و مقابله دانشجویان با این سفر از جانب ایشان امری مذموم دانسته شده بود.(+)

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز