پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۲
 وزیر نفت: وضع آشفته کنونی بازار نفت ناشی از افزایش تولید است   

بیژن زنگنه افزود: چنانچه شخصی دلش برای وضع آشفته بازار و قیمت پایین نفت خام می‌سوزد، باید فشار را بر کشورهایی بیاورد که سهم تولیدی ایران را گرفته‌اند؛ نه این که حق مسلم حاکمیت یک کشور را با گفته‌هایش نادیده گیرد

به گزارش ندای اصفهان ، وزیر نفت گفت: چنانچه شخصی دلش برای وضع آشفته بازار و قیمت پایین نفت خام می سوزد، باید فشار را بر کشورهایی بیاورد که سهم تولیدی ایران را گرفته اند؛ نه این که حق مسلم حاکمیت یک کشور را با گفته هایش نادیده گیرد.

بیژن زنگنه پیش از ترک تهران برای شرکت در نشست ۱۶۸ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)درباره اظهار نظر وزبر نفت نیجریه، مبنی بر درخواست از ایران برای به تاخیر انداختن افزایش تولید خود پس از لغو تحریم ها به منظور بهبود قیمت نفت تاکید کرد: ابن چنین اظهارنظرهای خارج از صلاحیت و جایگاه رئیس کنفرانس است،ضمن این که وضع کنونی و آشفته بازار در شرایط کنونی  از افزایش تولیدی ناشی می شود که ایران در آن سهیم نیست و کشورمان وارد بحث نشده است.

وی گفت: مسئولیت آشفتگی بازار نفت خام بر عهده کسانی است که افزون بر جایگزین کردن کاهش تولید نفت خام ایران، خارج از مصوبه های اوپک، افزایش تولید نفت داشته اند.

وزیر نفت اظهار کرد: وزیر نفت گفت: چنانچه شخصی دلش برای وضع آشفته بازار و قیمت پایین نفت خام می سوزد، باید فشار را بر کشورهایی بیاورد که سهم تولیدی ایران را گرفته اند؛ نه این که حق مسلم حاکمیت یک کشور را با گفته هایش نادیده گیرد و پس از آن از کشوری که مورد ستم قرار گرفته است، بخواهد همچنان داوطلبانه محدویتهای ظالمانه ای که علیه اش اعمال شده  است را ادامه دهد.

امانوئل ایبه کاچیکوو، وزیر نفت نیجریه دیروز (چهارشنبه، ١١ آذرماه) پیش از عزیمت به وین برای شرکت در نشست ١۶٨ اوپک در جمع خبرنگاران گفته بود: نیجریه به منظور جلوگیری از افت بیشتر قیمت نفت که بر درآمدهای کشورهای تولیدکننده آثارمنفی می گذارد از اوپک می خواهد تا ایران را از برنامه خود برای افزایش تولید نفت خام پس از لغو تحریمها بازدارد.

وی افزوده بود: نسبت به سطوح کنونی قیمتهای جهانی نفت خام حساسیت ویژه ای وجود دارد، چنانچه ایران سال آینده بخواهد بر اساس برآوردها روزانه حدود یک میلیون و ۵٠٠ هزار بشکه نفت خام روانه بازارهای جهانی کند، خطر کاهش بیشتر قیمتهای جهانی نفت خام وجود دارد.

وزیر نفت نیجریه تصریح کرد: من در کنار دیگر وزیران نفت اوپک تلاش می کنیم ببینیم چگونه می توان بازگشت نفت خام ایران به بازارهای جهانی را به تاخیر انداخت.

ایبه کاچیکوو گفته بود: من با بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران صحبت می کنم تا بتوانیم، ثبات را به بازار و قیمتهای جهانی نفت خام بازگردانیم.

وزیران نفت اوپک به منظور بررسی سیاستهای تولید خود روز جمعه (۱۳ آذرماه) در وین اتریش گردهم می آیند.

انتهای پیام/

منبع : نسیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز