پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۲
واکنش رژیم صهیونیستی به گزارش آژانس
 اسرائیل خواستار ادامه تحقیقات آژانس در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران شد   

رژیم صهیونیستی در واکنش به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد: آژانس باید تحقیقات در خصوص برنامه اتمی ایران را تشدید کند.

به گزارش ندای اصفهان، در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش روز گذشته خود تاکید کرده است که هیچ نشانه‌ای از فعالیت هسته‌ای مشکوک ایران پس از سال ۲۰۰۹ وجود ندارد ولی رژیم صهیونیستی از آژانس خواسته است تا تحقیقات در خصوص برنامه هسته ای ایران را تشدید کند.

در گزارش یوکیا آمانو ذکر شده است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این ارزیابی را دارد که ایران تا  ۲۰۰۳ فعالیت تحقیق و توسعه در مورد تسلیحات هسته‌ای داشته است.

دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی لحظاتی پس از انتشار گزارش آژانس اعلام کرد: تحقیقات آژانس بین المللی انرژی اتمی بی شک ثابت می کند همان طور که اسرائیل اعلام کرده است، ایران یک پروژه مخفی برای ساخت سلاح هسته‌ای پس از سال ۲۰۰۳ میلادی داشته است.

دفتر نتانیاهو در ادامه افزود: اسرائیل انتظار دارد که جامعه بین المللی تحقیقات خود در خصوص برنامه هسته ای ایران را از طریق آژانس تعمیق کند و از همه ابزارهای موجود استفاده نماید تا مطمئن شود ایران قادر به تولید مخفیانه سلاح هسته ای نیست.

در این بیانیه آمده است: بدون انجام چنین تحقیقاتی، جهان نخواهد دانست که برنامه مخفی هسته ای ایران چه مقداری پیشرفت داشته و وضعیت کنونی برنامه هسته ای ایران چیست.

رژیم صهیونیستی از مخالفان سرسخت توافق هسته ای ۲۳ تیرماه بین جمهوری اسلامی ایران و قدرت های جهانی است.

عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان نیز در یک گفتگوی تلویزیونی تاکید کرد: می توان گفت همه اقدامات مربوط به مسائل گذشته به طور کامل به جمع بندی رسیده و مساله پی ام دی بسته شده است.

عراقچی در این برنامه تلویزیونی گفت: گزارش آژانس تلاش کرده است تا متعادل باشد و حاوی نکات مثبت و منفی بوده و تصویری متعادل از یافته‌های آژانس ارائه کند. به‌نظر من هرچند گزارش آژانس حاوی ضعف‌هایی است اما جمع‌بندی آن به صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران منجر می‌شود. یک نگاه کلی که می‌توان انجام داد این است که جمع‌بندی این گزارش به‌خلاف تمامی سخنان و ادعاهایی است که طی ۱۲ سال گذشته علیه برنامه هسته‌ای ایران وجود داشته است.

به‌گفته وی، جمع‌بندی آژانس بر این دلالت دارد که تا سال ۲۰۰۳ یک مجموعه فعالیت‌های مطالعاتی برای دستیابی به یک سلاح هسته‌ای که از حد مطالعاتی و امکان‌سنجی فراتر نرفته است وجود داشته است. آژانس همچنین اعلام کرده است که هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران رخ نداده است. آژانس همچنین اعلام کرده است که مطالعاتی در ایران و نه توسط ایران به‌صورت مطالعات علمی انجام شده است. اینکه آژانس اعلام کند هیچ فعالیت نظامی وجود نداشته و هیچ موادی انحراف نیافته‌اند و تنها مطالعاتی وجود داشته است نکته مهمی است، هرچند ما نیز این ادعا را قبول نداریم. به‌نظر من جمع‌بندی گزارش آژانس علی‌رغم اینکه گفته شده سیاه و سفید است بیشتر به سفید گرایش دارد.

 

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز