شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۲
امین حطیط:
 نامه امام خامنه‌ای در ایجاد فضای گفتگو بین ملت‌ها بسیار موثر است   

کارشناس مسائل راهبردی لبنان تاکید کرد نامه امام خامنه‌ای به جوانان غربی می‌تواند به اهداف والای ایشان از جمله خدمت رسانی به امنیت عمومی جامعه اسلام و حاکم کردن فضای گفتگو و همکاری میان ملت‌ها بر اساس احترام متقابل کمک شایانی کند.

به گزارش ندای اصفهان، “امین حطیط” کارشناس مسائل استراتژیک لبنانی نامه دوم امام خامنه ای به جوانان غربی را بسیار پر اهمیت دانسته و در این خصوص گفت: به نظر من وضعیت کنونی اروپا باعث می‌شود تا جوانان اروپایی به دنبال شناخت منابع خطر و منابع مبازره با این خطر باشند، جوانان اروپایی هم اکنون توجه بیشتری به حوادث روی داده در شرق دارند به خصوص که شرق به دو گروه تقسیم شده است، گروهی که تروریسم را تولید کرده و از آن پشتیبانی می‌کندو آن را به کشورهای اروپایی صادر می‌کند، در مقابل نیز گروه دیگری وجود دارد که قربانی تروریسم هستند.

وی با اشاره به اینکه نامه مقام معظم رهبری در شرایط بسیار مناسبی مطرح شده است تاکید کرد این نامه باعث می‌شود جوانان غربی بتوانند میان دوگروهی که ذکر کردیم تفاوت قائل شود، گروهی که غرب از آن حمایت می‌کند و آنان نیز به نوبه خود از تروریسم حمایت می‌کنند. باید گفت عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس که بر اساس تفکر تروریستی شکل گرفته‌اند مهمترین کشورهای این گروه هستند.

امین حطیط ادامه داد، اما گروه دیگر کشورهایی هستند که غرب با آنان دشمنی ورزیده و سعی می‌کند به آنان فشار وارد آورد، این کشورهای برای همکاری‌های انسانی به غرب دست خود را دراز کرده‌اند. در این شرایط نامه امام خامنه‌ای که جوانان اروپایی را به انتقاد از خود نیز دعوت می‌کند می‌تواند توجه آنان را به خود جلب کند.

حطیط تاکید کرد، خطاب قرار دادن جوانان غربی و نه کشورهای آنان این معنی را درپی دارد که دیگر امیدی به تغییر دولت‌ها نیست، خطاب  قرار گرفتن جوانان و عامه مردم اروپا توسط مقام معظم رهبری می‌تواند باعث روشن شدن افکار فعالان جامعه و فشار آوردن آنان به دولت‌هایشان شود.

وی در پایان گفت: به نظر من توجه امام خامنه‌ای به جوانان اروپایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند به اهداف والای امام خامنه‌ای که در تلاش برای تحقق یافتن آنان هستند کمک شایانی کند. اهدافی همچون خدمت رسانی به امنیت عمومی جامعه اسلامی و حاکم کردن فضای گفتگو و هماری میان ملت‌ها بر اساس احترام متقابل و بدور از هیمنه کشورهای استعمارگر است.

 

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز