چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۲
 «سامرا»، وسوسه‌ای برای زائران ایرانی   

در پارکینگ خروجی شهر کربلا، رانندگانی هستند که مسافران بغداد، کاظمین و سامرا را فرامی‌خوانند، ندایی که برای زائران ایرانی وسوسه‌کننده است. نیرویی که آنها را تا کربلا کشانده، اجازه نمی‌دهد بدون زیارت کاظمین و سامرا به ایران بازگردند.

به گزارش ندای اصفهان ، حدود یک سال می‌شود که راه کاظمین پس از تامین امنیت نسبی برای زیارت باز شده است، اما سامرا هنوز هم محل درگیری نیروهای داعش است. با این حال تردد به این منطقه ممنوع نیست و همچنان جریان دارد که شاید همین بهانه‌ای شود برای گذر بی‌محابای برخی زائران ایرانی، اتفاقی که در اربعین سال گذشته نیز رخ داد.

ورود زائران به منطقه ناامن سامرا حتی اگر تهدید و یا خطر جدی را در پی نداشته باشند، سبب پراکنده شدن تمرکز نیروهای امنیتی عراق در مسیرهای از پیش مشخص شده برای حرکت زائران خارجی می‌شود.

سازمان حج و زیارت از چند روز پیش با انتشار پیامکی از زائران ایرانی درخواست کرده که برای رعایت مسایل امنیتی، سفر به سامرا جدا خودداری کنند.

مصطفی قاسمی، نماینده سازمان حج و زیارت در عراق نیز با تاکید بر این که زائران ایرانی در مسیرهای مشخص شده حرکت کنند و فقط به شهرهای نجف، کربلا و کاظمین بروند و به هیچ عنوان راهی سامرا نشوند، به خبرنگار ایسنا گفت: نیروهای عراقی تمام تمرکزشان روی تامین امنیت زائران است، بنابراین نباید دست به اقدامی زد که با چالش و مسائل حاشیه‌ای مواجه شویم و این تمرکز از بین برود.

او همچنین اظهار کرد: تدابیر امنیتی لازم در مسیرهای منتهی به مرزهای ایران، کربلا، نجف و کاظمین اتخاذ شده است، تعامل و ارتباطات خوبی با مسوولان امنیتی عراق برقرار شده تا امنیت زائران در این مسیرها تامین شود، اما سامرا همچنان منطقه‌ای ناامن و محل درگیری است که تاکید جدی می‌شود از سفر به این منطقه خودداری شود.

حسن دانایی فر، سفیر ایران در عراق نیز به زائران ایرانی توصیه کرده است، از رفتن به مسیرهای فرعی برای رسیدن به شهرهای زیارتی و البته شهر سامرا جدا خودداری کنند.

انتهای پیام/

منبع : ایسنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز