شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۱
آیت الله مهدوی:
 امروز جهان اسلام اعم از شیعه و سنی مدیون قیام امام حسین(ع) هستند   

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه یزید قصد برچیدن کامل اسلام را داشت،گفت: امروز جهان اسلام اعم از شیعه و سنی باید مدیون قیام امام حسین باشند.

به گزارش ندای اصفهان، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی ظهر امروز در مراسمی که به همت رزمندگان اسلام در خیمه گلستان شهدا به مناسبت اربعین حسینی،برگزار شده بود،ضمن قرائت فرازهایی از زیارت مقدس اربعین امام حسین(ع)،گفت: دراین زیارت پیام ها و درسه ایی برای ما نهفته است که توجه به آنها وظیفه امروز ما است.

وی با بیان اینکه دراین زیارت، به هدف امام حسین(ع) از قیام و نثار جان و خود و خانواده اش به خوبی رو شنی بیان شده است، اظهار کرد: با یک بررسی اجمالی تاریخی نسبت به زمان روی داد واقعه عاشورا متوجه خواهیم شد که یزد قصد برچیدن کامل اسلام و نشانه های اسلام را داشته است.

آیت الله مهدوی عنوان کرد: امروز یقینا اگر قیام امام حسین (ع) نبود، اهل سنت هم نبود، یعنی در حقیقت اسلام، قرآن، نماز، مسجد اذان هم نبود، بنابراین شیعه و سنی و در کل جهان اسلام مدیون امام حسین(ع) هستند.

وی تاکید کرد: ما باید قدردان واقعه عاشورا باشیم و با ادامه دادن راه سید الشهدا(ع) براساس هدف والای حسینی، شکر گذار باشیم، دشمنان خبر ندارند که ولایت در دل شیعه است و هرگز خاموش شدنی نیست، نجات دهندگی منحرفین از جمله اصول راه امام حسین(ع) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه توجه و تمرکز بر هدف از عمل سید الشهدا (ع) بیشتر از برپایی مجلس روضه در مصیبت جانسوز عاشورا مهم است، گفت: بر طبق فرازهایی از زیارت مقدس اربعین، هدف از قیام امام حسین(ع) نجات افراد از حیرت ناشی شده از ضلالت است.

وی ادامه داد: درمسیر ضلالت قرار گرفتن چه عمدی باشد و چه سهوی، باعث گمراهی و حیرت می شود، در نتیجه به مقصد اصلی و نهایی منتج نمی شود، قیام امام حسین نجات دهنده هر دو گروه از منحرفین است.

امام جمعه موقت اصفهان یادآور شد : انسان ها یا در خواب هستند، یا بی هوشند یا بیدار ، قیام امام حسین در ان زمان باعث شد جامعه به خواب رفته و بی هوش و بی تفاوت شده نسبت به اتفاقات و ظلم های روی داده ، بیدار شوند و به سمت و سوی پویایی، تدبر و تامل حرکت کنند،

وی هدف از هر عمل را مهمتر از صورت ظاهری ان عمل دانست و گفت : نیت، هدف و باطن هر عمل در حقیقت ریشه ان است، در قیام امام حسین(ع) ریشه عمل، خدایی و برای نجات منحرفین و جامعه اسلام بود، این وظیفه امروز ما است، نجات منحرفین به هر شکل ممکن حتی نثار جان رسالت اصلی است.

صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق