پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۱
 روحانی: امروز برای ما «تولید» از همه چیز مهم‌تر است   

رئیس جمهور در بازدید از کارخانه شیشه مینا گفت: هر چه کار کنید و کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهید، دشمنان را مأیوس‌تر و دوستان را امیدوارتر کرده‌اید.

به گزارش ندای اصفهان، حجت الاسلام روحانی ضمن تسلیت به ملت ایران به مناسبت اربعین حسینی و حضرت اباعبدالله الحسین (ع) افزود: در واقع روز عاشورا روزی است که همه مردم به یاد شهامت ها و ایثار سالار شهیدان و اصحابش،‌ آن روز را گرامی می دارند و روز اربعین نیز روز همنوایی با امام سجاد (ع) و زینب کبری (س) است.

رئیس جمهور راهپیمایی بزرگ عاشقان اهل بیت (ع) به سمت قبر اباعبدالله (ع) را تأسی به کار اهل بیت (ع) دانست و گفت: راهپیمایی بزرگ عاشقان اهل بیت تأسی به همان کاری است که امام سجاد (ع) و زینب کبری (س) و همچنین اهل بیت انجام دادند.

وی اظهار داشت: عاشورا روز شور بزرگ حسینی و اربعین روز شور عبدالله و یاران اوست.

رئیس جمهور با اشاره به حضور خود در جمع کارگران کارخانه شیشه در روز اربعین اظهار داشت: اینکه ما در روز اربعین در جمع کارگران یک کارخانه تولیدی حضور پیدا کردیم به این معناست که امروز برای ما تولید از همه چیز در کشور مهم‌تر است.

روحانی افزود:‌ امروز ما در شرایطی هستیم که باید کشور را در مسیر رونق اقتصادی قرار دهیم و البته رونق اقتصادی و رفاه اجتماعی مردم ، بدون حرکت در مسیر تولید ممکن نیست.

وی تأکید کرد:‌ باید هم در بخش صنعت و هم در بخش های کشاورزی و خدمات رونق ایجاد کنیم و این رونق اقتصادی نیز از اراده کارگران ما آغاز می‌شود و نشأت می گیرد.

رئیس جمهور افزود: وقتی مدیران، کارگران و کارمندان ما و همچنین همه کسانی که در مسیر تولید هستند این اراده را به منصه ظهور برسانند، کشور در مسیر پیشرفت قرار خواهد گرفت.

آقای روحانی با اشاره به کار و تلاش کارگران اظهار داشت:‌ در واقع کاری که شما انجام می دهید چند اجر و ثواب دارد زیرا اولاً شما کار می کنید تا نان حلال به خانه خود ببرید و این یک وظیفه و ثواب بزرگ است و همچنین بر اساس سخنان پیغمبر اسلام (ص) کسی که برای زندگی و خانواده کار می کند مانند مجاهد فی سبیل الله است.

وی افزود: دوم اینکه با کار و تلاشی که شما امروز انجام می دهید، نیازمندی های مردم برطرف می‌شود و نیازهای جامعه با کار و تلاش شما رفع خواهد شد.

رئیس جمهور توسعه و آبادانی کشور و حرکت به سمت تعالی را به عنوان دلیل سوم بیان و تاکید کرد: توسعه و آبادانی کشور با کار و تولید ممکن می شود و حضور و فعالیت شما باعث کمک به توسعه کشور خواهد شد.

آقای روحانی خاطرنشان کرد: در واقع امروز مبارزه واقعی با دشمنان و استکبار با کار ممکن است و نه با شعار، زیرا هر چه کار کنیم و کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهیم دشمنان را مایوس‌تر و دوستان را امیدوارتر کرده ایم.

وی عزاداری امام حسین (ع) را در چنین جمع هایی دارای ثواب های خاص و ویژه دانست و اظهار داشت:‌ شما هم کار و تلاش می کنید و هم در حسینیه کارخانه به نیت گرامیداشت اربعین حضرت اباعبدالله (ع) و عزاداری امام حسین (ع) اجتماع کردید که البته ثواب این عزاداری با سایر عزاداری ها متفاوت است این اقدام شما هم کار و تلاش برای پیشرفت کشور است و هم عشق به اباعبدالله(ع) است که ما هر چه داریم از خاندان رسالت و  اباعبدالله(ع) داریم.

رئیس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: راه سعادت ما، ‌پیروی از راه خاندان رسالت خواهد بود.
بازدید رئیس جمهور از کارخانه شیشه مینا

رئیس جمهور صبح امروز و همزمان با اربعین حسینی پس از بازدید از خطوط تولید کارخانه شیشه مینا، در مراسم عزاداری کارگران این کارخانه شرکت کرد.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس بنیاد مستضعفان، آقای روحانی را در این بازدید همراهی کردند.
کارخانه شیه مینا با بیش از ۴۰ سال سابقه از سال ۱۳۴۷ با هدف تامین بطری های مصرفی در شرکت نوشابه‌سازی احداث شد و تکمیل بسته‌بندی محصولات را نیز از چاپ روی بطری تا ساخت تشتک و جعبه پلاستیکی مخصوص حمل و نقل اجرا کرد.
این شرکت در ابتدا با یک کوره به ظرفیت ۳۵ تن در روز و دو خط تولید آغاز به کار کرده و پس از دو مرحله توسعه، ظرفیت اسمی آن به ۱۶۰ تن در روز و تعداد خطوط تولید آن نیز به ۵ خط تولید ارتقا یافته و در حال حاضر قابلیت تولید محصولات جار و دیگر بطری‌های مصرفی در صنایع غذایی را نیز کسب کرده است.
منبع:دانشجو

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز