دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۱
رئیس مرکز پژوهش‌های ژرف لبنان مطرح کرد؛
 اهمیت نامه رهبر انقلاب در فضای خفقان‌ حاکم بر غرب علیه اسلام   

رئیس مرکز پژوهش‌های ژرف لبنان با بیان اینکه نامه رهبر معظم انقلاب در شرایطی منتشر شد که فضای خفقان‌آوری در غرب علیه اسلام شکل گرفته بود، گفت: این نامه کنجکاوی‌های مثبتی در غرب برانگیخت.

به گزارش ندای اصفهان، “محمود حیدر” در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به دومین نامه رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان غربی گفت: جوانان قشر پویا و سرزنده هر جامعه‌ای هستند. حضرت آیت الله خامنه‌ای در نامه اخیر خود این قشر را مورد خطاب قرار داده است. در این نامه بر اصول انسانی، صلح، دوری کردن از خشونت، ضرورت شناخت اسلام و تمدن اسلامی تأکید شده است. بنده معتقدم این نامه در شرایطی به نگارش درآمده که فضای حاکم بر روابط غرب با اسلام بسیار تیره و تار است زیرا اقداماتی که تکفیری‌ها به نام اسلام در کشورهای عربی انجام می‌دهند، سبب شده است تا چهره‌ای خشن از اسلام در غرب ترسیم شود.

ایجاد ساختاری نوین برای تفاهم

رئیس مرکز پژوهش‌های ژرف در لبنان، رهبر معظم انقلاب را یکی از علمای بزرگ جهان اسلام خواند و گفت: آیت الله خامنه‌ای در نامه خود با نشان دادن چهره واقعی اسلام، خواست که مسائل مربوط به فرهنگ، معنویت و انسانیت به مسیر اصلی خود بازگردد، البته این اولین نامه‌ای نیست که ایشان برای جوانان غربی نوشته‌اند. به‌اعتقاد بنده نامه نگاری آیت الله خامنه‌ای خطاب به جوانان غربی تلاشی در راستای ایجاد ساختار جدید جهت گفت‌وگو و تفاهم با آنان است. در این نامه نگاری‌ها رهبرمعظم انقلاب اسلامی ایران تلاش کرده تا جوانان غربی شناخت بهتری از اسلام پیدا کنند.

اهمیت نامه رهبر انقلاب

محمود حیدر تصریح کرد: نامه آیت الله خامنه‌ای خطاب به جوانان غربی انسان را به یاد نامه امام خمینی(ره) به آخرین رئیس جمهور اتحاد جماهیر شوروی سابق می‌اندازد. امام خمینی(ره) در نامه خود به گورباچف از او خواسته بود که اجازه دهد مردم شوروی از طریق اندیشمندان، روشنفکران و پژوهشگران خود اسلام را بشناسند. آنان آثار حکما و علمای اسلامی را مطالعه و ملاحظه کنند که دیدگاه اندیشمندان مسلمان درباره جامعه انسانی چیست. به همین دلیل بنده نامه رهبرمعظم انقلاب اسلامی ایران خطاب به جوانان غربی را مهم می‌دانم.

کنجکاوی‌های مثبت در غرب

رئیس مرکز پژوهش‌های ژرف در لبنان با تأکید بر اینکه نامه رهبر معظم انقلاب در شرایطی منتشر شد که فضای خفقان در غرب علیه اسلام شکل گرفته است، گفت: این نامه کنجکاوی‌های مثبتی در غرب برانگیخت و خرد غربی و جوانان مغرب‌زمین را متوجه ساخت که اسلام واقعی وجود دارد و باید نسبت به آن شناخت پیدا شود. اسلام آن چیزی نیست که تکفیری‌ها مدعی آن هستند.

منبع:جام

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز