دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۱

زیارت اربعین؛

خشم رسانه‌های عربی از مشارکت وسیع ایرانی‌ها در زیارت اربعین

حضور گسترده ایرانی ها در عتبات عالیات خشم رسانه های عربی وابسته به نظام های سران عرب را برانگیخته است.

به گزارش ندای اصفهان، حضور گسترده ایرانی ها در شهرهای مقدس عراق برای احیای مراسم اربعین بازتاب گسترده و واکنش های مختلفی در رسانه های بین المللی داشته است.

حضور گسترده ایرانی ها در عتبات عالیات خشم رسانه های عربی وابسته به نظام های سران عرب را برانگیخته است. در این رابطه رسانه های اماراتی و سعودی هم از این اظهار خشم بی نصیب نمانده اند:

اسکای نیوز:

این شبکه خبری امارات در راستای جنگ رسانه ای علیه ایران گزارشی از مشارکت وسیع ایرانی ها در آستانه مراسم اربعین تهیه و ادعا کرد: همه ساله در ماه محرم و صفر و در آستانه فرا رسیدن اربعین امام حسین در کنار حضور ایرانی ها در عراق، شاهد نفوذ گسترده نظامی و امنیتی ایران در شهرهای مذهبی عراق هستیم.

 

العرب:

این روزنامه وابسته به عربستان در رابطه با مشارکت ایرانی ها برای احیای مراسم اربعین ادعا کرد: ایرانی ها از طریق مرزهای عراق و داخل شدن در این کشور می خواهند قدرت نمایی کشورشان را به رخ کشورهای منطقه بکشند.

به ادعای این روزنامه فرامنطقه  ای، ایران از طریق مراسمات مذهبی می خواهد توانایی خود را در بسیج کردن ایرانی ها و نشانه رفتن آنها ضد دشمنان خود در منطقه به نمایش بگذارد.

 

القدس العربی:

این روزنامه هم در این رابطه ادعا کرد: همزمان با مشارکت ایرانی ها در مراسم عزاداری ایام اربعین، هواپیماهای بدون سرنشین ایران امنیت زائران در ایام اربعین را در شهرهای مذهبی عراق تأمین می کنند.

به ادعای این روزنامه؛ استانداری کربلا اعلام کرد که هواپیماهای بدون سرنشین ایران مسئولیت حمایت و تامین امنیت زائران در ایام اربعین را برای اولین بار از طریق آسمان بر عهده گرفته اند.

به ادعای القدس العربی؛ این مسئله یک تحول امنیتی جدیدی در ارتباط با نفوذ ایران در عراق محسوب می شود

 

ایلاف

این روزنامه الکترونیکی عربستان در این ارتباط ادعا کرد: مشارکت ده ها هزار نفری ایرانی ها در مراسم اربعین صدای مسئولان عراقی را درآورده است.

به ادعای این روزنامه؛ عبور ایرانی ها به داخل عراق بدون ویزا باعث شد تا مسئولان عراقی مسئولیت ورود آنها را متوجه مسئولان ایرانی کنند.

لازم به ذکر است که این ادعای روزنامه سعودی در حالی مطرح می شود که سردار قاسم رضایی تاکید داشت چون دولت عراق توان صدور ویزا را نداشت از شب گذشته و با هماهنگی دولت عراق، بسیاری از زائران برای حضور در اربعین حسینی با گذرنامه و بدون ویزا وارد عراق شده اند.

منبع:جام

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق