یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۱
 انقلاب اسلامی برای اثبات کارآمدی نیاز به مدلی درون‌زا دارد/ اقتصاد مقاومتی؛ اقتصاد ریاضتی یا منفعل نیست   

قائم مقام دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: اقتصاد مقاومتی ساختاری مبتنی بر منابع داخلی، ظرفیت‌های نیروی انسانی، دانش موجود در کشور و امکاناتی‌ است که می‌تواند منجر پیشرفت درون‌زا شود.

به گزارش ندای اصفهان، میکائیل دیانی، قائم مقام دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با تأکید بر اینکه مقصود از اقتصاد مقاومتی؛ اقتصاد ریاضتی یا اقتصاد منفعل و تدافعی نیست، بیان کرد: اقتصاد مقاومتی ساختاری مبتنی بر منابع داخلی، ظرفیت‌های نیروی انسانی، دانش موجود در کشور و امکاناتی‌ است که می‌تواند منجر پیشرفت درون‌زا شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی صرفا در زمان جنگ کاربرد ندارد، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی قدم اول را در ساخت قدرت درونی تقویت می‌کند و نیاز کشور را به لحاظ محصول و مصرف و اشتغال و کار بر آورده می‌‌کند و قدم بعدی فتح بازارهای خارجی است.
قائم مقام دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با تأکید بر اینکه برای دست‌یابی به اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری بایستی رویکردهای خود را تنظیم کنیم، تصریح کرد: مسئولان باید بپذیرند که مسیر پیشرفت جمهوری اسلامی از داخل به مرزهای کشور می‌گذرد و انقلاب اسلامی برای اثبات کارآمدی مدلی از پیشرفت را باید در دستور کار قرار دهد که درون‌زا باشد نه متکی به سیاست خارجه که در آن بیش از ۸۰ درصد، وابسته تحولات خارج از کشور خواهیم بود.
وی افزود: پس از تثبیت این رویکرد که شاید مهم‌ترین مرحله باشد چهار حلقه اقتصاد مقاومتی باید شکل بگیرد که این چهار حلقه عبارتند از حمایت مردم از تولید داخلی؛ حمایت دولت از تولید داخلی، تغییر الگوی مصرف و پایین آورن مصرف کالا، اتصال شرکت‌های دانش‌بنیان به بنگاه‌های تجاری و تولید محصول.

دیانی اضافه کرد: اتصال این چهار حلقه می‌تواند زنجیره اقتصاد مقاومتی را در کشور شکل دهد که در این بین آموزش‌های عمومی و تخصصی در صدا و سیما، محیط‌های آموزشی و آکادمیک ثمربخش هستند.
وی ابراز داشت: نکته دیگری که در اقتصاد مقاومتی باید ایجاد شود، خروج از اقتصاد تک‌محصولی است؛ اقتصاد مبتنی بر فروش نفت نمی‌تواند کارایی لازم را در سیستم اقتصاد مقاومتی داشته باشد.
قائم مقام دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقلدر پایان با اشاره به اینکه در سیستم اقتصاد مقاومتی خام‌فروشی جایی ندارد، خاطرنشان کرد: باید بر تمام کالاها ارزش افزوده ایجاد شود؛ ایجاد این ارزش افزوده هم به رشد اقتصاد داخلی کمک کرده و هم ما را در برابر کالاهای مصرفی وارداتی بیمه می‌کند و هم سطح اشتغال را در جامعه افزایش می‌دهد.

منبع:دانشجو

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز