چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۰
 تشکیل “بسیج زنان لبنان” نشان عمق نفوذ فرهنگی اسلام است   

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان گفت: امروز دشمن نفوذ را به عنوان راهبرد خود برای تسلط بر کشور ما و سایر کشورهای مسلمان قرار داده است و در این زمان منفذ اصلی دشمن اعتمادسازی یعنی از دَر دوستی وارد شدن است. وظیفه اصلی ما این است که با استفاده از ظرفیت حلقه‌های صالحین، خطر نفوذ را برای ۱۱۰ هزار حلقه صالحین روشن‌گری کنیم.

به گزارش ندای اصفهان ، انقلاب اسلامی ایران، از نخستین روزهای پیروزی‌ نویدبخش برکات زیادی بوده و هست. برکاتی که بر پایه‌های استقلال و آزادی بنا نهاده شده و با عینیت بخشیدن به شعار «نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی» ثمرات مبارکی چون اقتدار ملی، علمی، نظامی و اقتصادی را به ارمغان آورده است. یکی از این برکات “بسیج مستضعفین” است که بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب، عظیم‌ترین و ماندگارترین یادگار امام خمینی(ره) است.

یکی از اقشار پُرسابقه، توانمند، پُرکار و تأثیرگذار بسیج مستضعفین، بسیج خواهران است که نیم‌دهه است که تحت عنوان “سازمان بسیج جامعه زنان “در سراسر کشور به ریاست “مینو اصلانی” فعالیت می‌کند. خبرنگار طنین یاس با حضور در دفتر رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت‌وگویی صمیمی در خصوص فعالیت‌های این سازمان داشته است.

در ابتدای صحبت، پیرامون جهانی شدن بسیج صحبت کردید، سازمان بسیج جامعه زنان در این زمینه چه فعالیت‌هایی داشته است؟

در پاسخ‌گویی به این سوال باید یادآور شوم برای صدور فرهنگ بسیج، تجمیعی از خواست ملت‌ها و تلاش سازمانی مؤثر است، یعنی هم صادر کننده فرهنگ و هم دریافت کننده آن، باید  فعالیت خوبی داشته باشند. عمدتاً کشورهایی که با آنها دیدار و گفت‌‌وگو داریم از ایثار، پایداری، صبر و استقامت زن مسلمان ایرانی به ویژه در دوران دفاع مقدس به عنوان یک الهام‌بخش یاد کرده و به دنبال الگوبرداری از این فرهنگ، نوع فعالیت‌های زنان مسلمان ایرانی و حتی نحوه ارتقاء حضور زنان در ابعاد مختلف جامعه و سطح سلامت آنان هستند. با توجه به این خواستِ ملت‌ها، از سال ۸۹  سعی کردیم در فعالیت‌ها و تولید بعضی از آثار، نگاه بین‌المللی داشته باشیم یا به صورت مستقیم چندین همایش بین‌المللی در قالب گفت‌وگو و نشست چهره به چهره برگزار کنیم و دست‌آوردهای خود را به آنها انتقال دهیم.

همچنین هر ساله پذیرایی چند گروه از بانوان انقلابی و فعال در حوزه زنان از کشورهای مسلمان هستیم به عنوان مثال سال گذشته میزبان خانم “جمیله پاشا” و امسال هم میزبان جمعی از زنان مسلمان و فعال آمریکایی بودیم.

این ارتباطات بین‌المللی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در سال‌های اخیر ارتباط خوبی با زنان جهان اسلام  و زنان آزاد اندیش دنیا داشته‌ایم که نتایج خوبی را در بر داشته است چرا که این دسته از زنان به حکم عقلانیت حرکت‌های ضد استکبار و صهیونیسم دارند، برای نمونه در چند روز گذشته نشستی با حضور تعدادی از زنان آزاد اندیش آمریکایی داشتیم و تلاش‌مان بر این است که این ارتباطات را بیشتر کنیم.

همچنین تلاش می‌کنیم با زنان جبهه مقاومت نیز هم‌افزایی داشته باشیم تا جایی که  امروز شاهد تشکیل “بسیج زنان” در لبنان در قالب تشکلات مردمی جبهه مقاومت هستیم.

 برگزاری دو همایش بین المللی “طلایه داران حجاب و عفاف” و شناسایی و دعوت از مروجان حجاب و عفاف در سراسر دنیا و تقدیر از این بانوان از دیگر فعالیت‌های ما بوده است.

در بحث بیداری اسلامی نشست‌هایی با زنان بوستی و هرزگوین، عراق، سوریه و لبنان داشتیم که این نشست‌ها و تبادل نظر می‌تواند الگویی برای سایر ملت‌های مسلمان باشد.

به نظر شما قدرت بسیج در جذب ملل مختلف در چیست؟

مقام معظم رهبری از بسیج به عنوان «معجزه امام خمینی (ره)» یاد کرده‌اند و بنابر تعریف ایشان: «بسیجی یعنی دل با ایمان، مغز متفکّر، دارای آمادگی برای همه میدان‌هایی که وظیفه این انسان را به آن میدان‌ها فرا می‌خواند» از این رو می‌توان گفت که قدرت بسیج در نگاه توحیدی آن است، الگویی اعتقادی که گروه‌های سازمان یافته در آن  با باور به ارزش‌های اسلام در راستای حفظ ارزش‌های دینی و ملی مقاومت می‌کنند.

در گفت‌وگویی که سال گذشته به مناسب هفته بسیج داشتیم، گفتید که “تمدن بزرگ اسلامی” و “احیا، تقویت و تثبیت هویت زن مسلمان” چشم‌انداز مجموعه بسیج زنان است که با نگاه و رویکردی “آینده ‌پژوه” پیش می‌رود، اما با توجه به تفاوت‌های عمیق در نگاه به حوزه‌های مختلف زنان که بین سازمان شما و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری وجود دارد، چشم انداز هویت زن ایرانی و مطالبات آن را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

بعضی از عملکردها هویت زن را تحت شعاع قرار می‌دهد و به جای پیشرفت به سوی پَست رفت می‌برد و این در حالی است که غرب تمام این راه‌ها را رفته است و امروز به این نتیجه رسیده است که باید ما – زنان غرب- به «خانه برگردیم».

برای مثال چیزی که امروز مطرح می‌کنند، بحث مدیریت زنان است که در این زمینه تعداد مَد نظر آنها هست نه کیفی بودن حضور زنان! و این تفکری فمنیستی و نشأت گرفته از نفوذ و تعیین تکلیف‌هایی است که سازمان ملل که تحت تأثیر صهیونیسم و آمریکا است، به آنها القا می‌کنند، غافل از اینکه به دنبال عدد بودن، بدون توجه به شایسته سالاری منجر به اختلال می‌شود.

 متأسفانه جریاناتی که امروز در حوزه زنان وجود دارد، بیبشتر فرصت‌ها را  از بین می‌برد و این درحالی است که باید الگوی زن مجاهد انقلابی را تکمیل و معرفی کنیم و در صدد حل مشکلات زنان باشیم. فعال کردن اقتصاد خانوادگی، توانمندسازی زنان و رسیدگی به زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست، بیمه زنان خانه‌دار و … از جمله مواردی است که باید بیشتر به آنها بپردازیم .

آنهایی که دم از گرفتن و سهمیه‌بندی کردن جایگاه مدیریتی برای زنان زده می‌زنند، باید بدانند که در سیستم اداری، مسیرها مشخص است و کسی که شایستگی دارد باید انتخاب شود و توجه داشته باشیم که اصلاح سیستم اداری به عهده امور زنان و خانواده نیست.

جایی گفته‌اید: «چرا معاون امور زنان برای دفاع از حقوق زنان داغدار فاجعه منا اقدامی نمی‌کند؟»  با توجه به اینکه تعدادی از جان باختگان منا را زنان تشکیل داده‌اند یا همسران، فرزندان خود را در این واقعه از دست داده‌اند موضع سازمان بسیج جامعه زنان کشور چیست؟

به طور قطع و یقین بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی آل‌سعود منجر به این فاجعه عظیم شده است آنها مشغول کشتار مردم یمن بودند و غفلت بسیار عظیمی را نسبت به ضیوف‌الله داشتند که منجر به این فاجعه عظیم و دلخراش شد.

بنابر فرمایش رهبر انقلاب، دولت سعودی باید مسئولیت خود را در این حادثه بپذیرد و همچنین پیگیری این مسئله و گفت‌وگو با دولت‌ها برای تبیین اهمیت ماجرا و بررسی راه‌های جلوگیری از تکرار آن را وظیفه مهم مسئولان کشور، به ویژه دستگاه دیپلماسی است. از طرفی نهادهای مسئول چون وزارت امور خارجه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پیگیر حقوق آسیب دیدگان و بازماندگان این حادثه تا احقاق حقوقشان باشند.

همانطور که شما گفتید، با توجه به اینکه زنان یا در این حادثه جان باختند یا عزادار عزیزان خود در این واقعه تلخ بودند از معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری انتظار می‌رفت تا قوی وارد عمل شده و در این زمینه به صورت اختصاصی پیگیر حقوق آسیب دیدگان می‌شد.

به اعتقاد بنده معاون امور زنان رئیس جمهور به مسائل اصلی و کلیدی نمی‌پردازد فقط بحث‌های حاشیه‌ای که عمدتاً جنبه‌های سیاسی و انتخاباتی دارد را مورد توجه قرار  داده است. به عنوان مثال هم اکنون بحث حق و حقوق زنانی که همسرانشان را در منا از دست داده‌اند و اینکه چه کسانی باید حق آنها را پیگیری کند و آنها هم اکنون چه وضعیتی دارند؟ در اولویت است که متأسفانه در این زمینه هیچ عملکردی از معاون رئیس جمهور در امور زنان شاهد نبودیم، زنانی که واقعا از لحاظ حقوقی نیازمند کمک هستند.

ما هم در این زمینه منفعل عمل نکرده‌ایم و نشست تخصصی را با عنوان «بررسی زوایای حقوقی حادثه خونین منان»، با حضور دکتر مسعود اخوان فرد استاد دانشگاه و دکترای حقوق بین الملل، لیلا نورالدینی همسر دکتر سید ناصر حسینی یکی از جانباختگان فاجعه منا و ایران رُکن آبادی مسئول امور زنان مجمع جهانی اهل بیت و دکترای روابط بین الملل خواهر غضنفر رُکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان که در حال حاضر یکی از مفقودان فاجعه منا به شمار می رود،  برگزار کردیم.

رویکرد فعالیت‌های سازمان بسیج جامعه زنان کشور چیست؟ آیا موضع خاصی در برابر برخی از فعالیت‌هایی که با هویت زن ایرانی همخوانی ندارند، پیش بینی شده است؟

نگاه ما راهبردی و بنابر چشم‌انداز سازمان است. ما در مسیر تمدن اسلامی گام برمی‌داریم و از این رو بحث “تحکیم بنیان خانواده” در فرایند تعالی انقلاب اسلامی تا تمدن اسلامی برایمان قابل توجه و تأمل است. چرا که تمام تمدن‌هایی که فرو ریختند از منظر و جایگاه خانواده آسیب‌پذیر شدند. همینطور، چشم انداز برنامه‌های ما آینده پژوه است. در این مسیر تهدید محور عمل نمی‌کنیم بلکه با نگاه به آینده‌ای روشن و بسیار زیبا، تحت عنوان “تمدن اسلامی” قدم برمی‌داریم و در آن فرایند با تهاجم فرهنگی در هر شکل و قالبی برخورد می‌کنیم.

سعی ما این است در مسیر “تحکیم بنیان خانواده” با توجه به آسیب‌ها و تهدیدها، شاخص‌های یک خانواده طراز انقلاب اسلامی را تدوین و به برنامه عملی تبدیل کنیم.

بسیج جامعه زنان با توجه به مأموریت‌ های فرهنگی که دارد در زمینه‌های تبیین حجاب و عفاف، ترویج سبک زندگی اسلامی، ترویج ازدواج آسان، بحث مهم جمعیت، پیامدهای ماهواره و همین طور تربیت نسلی همطراز انقلاب (با راه‌اندازی مهد قرآن‌های در سراسر کشور) وارد عمل شده است.

چندی پیش فاطمه رهبر رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از طرحی برای افزایش حضور زنان در مجلس مبنی بر اینکه حوزه‌های انتخابی کشور که بالای ۵ نفر کرسی در مجلس شورای اسلامی دارند حضور حداقل یک نفر از بانوان واجد شرایط نامزدی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی در لیست انتخاباتی استان‌ها پیش‌بینی گردد، خبرداده بود، نظر شما در این زمینه چیست؟

یک اصل بسیار مترقی در کشور ما به عنوان یکی از مردمی‌ترین کشورهای جهان وجود دارد که مردم در سرنوشت خودشان دخالت دارند، نظر می‌دهند و نظرات آنها بسیار فائق است .در بحث انتخاب نمایندگان نیز همواره بحث شایسته سالاری مطرح بوده است و هیچگاه نماینده‌ای به خاطر سن، جنسیت یا تحصیلات به مردم تحمیل نشده است و همیشه مردم بر اساس رأی و نظر خود پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و به افرادی که از نظر خودشان صلاحیت لازم را داشتند رأی دادند و تا‌کنون این آزادی در انتخاب افراد آنقدر ملموس و روشن بوده‌است که مردم می‌دانند هرآنکس که خواسته آنها باشد رأی می‌آورد.

بحث سهمیه بندی جنسیتی به نوعی دخالت در نظرات مردم است که مردم ملزم باشند به خاطر جنسیت رأی دهند، این موضوع با قانون اساسی مغایرت دارد و براساس شایسته سالاری و مردم سالاری دینی همخوانی ندارد.

 نباید به انتخاب مردم قید و بند بزنند و مردم ما به قدری فهیم هستند که می‌دانند به چه کسی و بر اساس چه معیارهایی رأی دهند تا فردی چهار سال نمایندگی مردم را بر عهده بگیرد که صلاحیت لازم را داشته باشد، قید زدن به آزادی مردم صحیح نیست و با شایسته سالاری و مردم سالاری دینی همخوانی ندارد.

بحث نفوذ فرهنگی به ویژه در حوزه زنان از راهبردی‌ترین اهداف استکبار جهانی علیه ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است با توجه به اینکه بسیج جامعه زنان بزرگترین تشکل زنانه کشور است در این راستا چه اقداماتی را انجام داده‌اید؟

همانطور که گفتید در نفوذ دشمن بحث اساسی “نفوذ فرهنگی” است و باید با قاطعیت گفت که با پیروزی انقلاب اسلامی این نفوذ شروع شد و امروز به حد خود رسیده است. امروز دشمن نفوذ را به عنوان راهبرد خود برای تسلط بر کشور ما و سایر کشورهای مسلمان قرار داده است و در این زمان منفذ اصلی دشمن اعتمادسازی یعنی از دَر دوستی وارد شدن است.

 وظیفه اصلی ما به عنوان متولی امور خواهران بسیجی در این برهه از زمان این است که با استفاده از ظرفیت حلقه‌های صالحین، خطر نفوذ را برای ۱۱۰ هزار حلقه صالحین روشن‌گری کنیم و بصیرت افراد را از این جهت که اعتمادسازی دشمن توأم با نیرنگ است، بالا ببریم که در این راستا جزواتی در خصوص ابعاد مختلف نفوذ دشمن برای حلقه‌های صالحین تهیه و تولید و ارسال شده است.

بالا بردن بصیرت افراد مهم‌ترین راهکاری است که می‌تواند با نفوذ دشمن مقابله کند از این رو جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی باید تلاش کند، راه نفوذ بر دشمن را ببندد و باید آگاه سازی مردم از نفوذ دشمن را در دستور کار خود قرار دهیم. برای مثال: برگزاری همایش ملی سه ساله‌های حسینی که امسال هفتمین دوره آن را برگزار کردیم، با هدف مصون‌سازی نونهالان از جریان انحرافی و قرار گرفتن فرزندان این آب و خاک در فضاهای معنوی و بیان الگوهای عاشورای است که این دست از اقدامات باید تداوم پیدا کند. همچنین باید نکات تربیتی اخلاقی و بصیرتی زندگی ائمه خصوصاً حضرت زهرا (س) به عنوان الگوی کامل زنان مسلمان به جامعه تزریق شود.

نکته دیگری که در بحث نفوذ دشمن مهم است و باید به آن توجه داشت این است که برخی از جریان‌های داخلی هم در بحث نفوذ دشمن تأثیرگذار هستند! این که بعضی از مسئولین نگاه خوشبینانه به استکبار دارند و بعضی از موضوعاتی را  که دشمن مطرح می‌کند، امری عادی جلوه می‌دهند! که در حوز زنان می‌توانیم به مطرح کردن برابری جنسیتی در راستای بی‌هویت کردن زن مسلمان اشاره کرد.

اقداماتی که در حوزه تقابل با نفوذ فرهنگی دشمن صورت گرفته را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

حرف حق و استدلال‌هایی که پشتوانه‌ قوی و دینی دارد همیشه جلوه نورانی خود را نشان می‌دهد و خدارو شکر در این زمینه فعالیت‌ها و نتایج خوبی را داشته‌ایم.

حجاب و عفاف یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های جامعه اسلامی در حوزه زنان است، اما متأسفانه شاهد این هستیم که این مقوله مهم در کشور ما بیشترین ضربه را در نفوذ فرهنگی دشمن خورده است، نظر جنابعالی در مورد عدم موفقیت چشم‌گیر فعالیت‌های فرهنگی در این حوزه چیست؟

عفاف و حجاب موضوع مهم برای هر جامعه به شمار می‌رود حال اگربا افراط و تفریط به این موضوع نگاه شود، دچار آسیب می‌شود؛ نگاه به پوشش بسیار عمیق است چرا که حفظ عفت و حجاب موجب استحکام، قوام و کارآمدی جامعه می‌شود و در صورت خدشه‌دار شدن آن حرکت‌های زندگی روزمره دچار مشکل می شود.

در خصوص اینکه بحث و عفاف و حجاب دغدغه مسئولان هست یا خیر، می‌توان گفت: اینکه مسئولین چقدر دغدغه حجاب و عفاف دارند، جای سوال است و باید ببینیم آیا یک عزم ملی برای بحث عفاف و حجاب وجود دارد.

در بحث واردات، آیا قانونی وجود دارد که از ورود محصولاتی که منقوش به تصاویر غیر اخلاقی است، جلوگیری کند؟ ما با هر نهادی که در این خصوص صحبت  می‌کنیم، می‌گویند به ما مربوط نمی‌شود!.

در این زمینه مجلس باید ناظر اجرای طرح صیانت از حجاب و عفاف باشد و با در نظر گرفتن جریمه برای افرادی که در خودروی خود کشف حجاب می کنند، برخورد جدی داشته باشد. اگر به قبل برگردیم و به قانون حجاب و عفاف که ۱۰ سال از تصویب آن می‌گذرد، نگاهی بیاندازیم، می‌بینیم که در این قانون ۲۶ دستگاه موظف به اجرای آن هستند، اما ضمانت اجرایی آن صفر است و هیچ گونه آئین‌نامه‌ای برای سنجیدن دستگاهی که این مصوبات را اجرایی کند، وجود ندارد. یکی دیگر از مشکلات در بحث عفاف و حجاب این است که دسترسی به لباس مناسب وجود ندارد و برخی افراد بدون داشتن قصد و غرض مبادرت به برداشتن پوشش خود می‌کنند.

و بسیج جامعه زنان در حوزه حجاب و عفاف زنان ایرانی چه اقداماتی انجام داده است؟

امروز، تلاش در راستای ترویج عفاف و حجاب از اولویت‌های زنان بسیجی است. سازمان بسیج زنان چند سالی است که پژوهشکده مجازی عفاف و حجاب را راه‌اندازی کرده است. انجام پروژه‌ای ملی با تعداد ۷۰ – ۶۰ متغیر مثل رابطه اقتصاد با بدپوششی، رابطه مسکن با بدپوششی و همینطور استفاده از ظرفیت حلقه‌های صالحین به آگاه‌سازی و بصیرت افزایی بخشی از بانوان جامعه که بسیجی هستند از اقدامات بلند مدت ما است.

امسال برنامه‌ای تحت عنوان # پویش- دخترانه- مازنده‌ایم را در دست اجرا داریم که دختران ایرانی برای سردادن شعار مازنده‌ایم – سرزنده‌ایم باید داری ۴ شاخص اصلی عفت، شجاعت، احساس مسئولیت و عطوفت که برگرفته از فرهنگ دینی و ملی کشور مان است، باشند.

البته باید توجه داشت که رویکرد فعالیت‌های بسیج جامعه زنان کشور به صورت اطلاع رسانی، آگاه‌سازی، امر به معروف و نهی از منکر و بصیرت‌افزایی و در نگاه کلان “احیا فرهنگ رعایت حجاب برتر” است و ما متولی اجرا شدن تمام هنجارها یا جلوگیری از کم شدن ناهنجاری‌های جامعه نیستیم و مخاطبین ما را دو دسته بسیجیان و آحاد مردم تشکیل می‌دهند.

در مورد این پویش و چگونگی شکل‌گیری آن توضیحات بیشتری بدهید، آیا این پویش قشر خاصی از دختران را در بر می‌گیرد؟

استقبال پرشوری که از کتاب “من زنده ام” – خانم معصومه آباد – از سوی دختران نوجوان و جوان و حتی پسران به عمل آمد زمینه شکل گیری “نهضت دخترانه من زنده‌ام” را به وجود آورد.  این نهضت، یک نهضت خودجوش مردمی است که در آن دختران جوان با بهره‌گیری از کتاب من زنده‌ام و الگو قرار دادن دختر جوان ایرانی که توانست دشمن را به زانو درآورد و در دوران اسارت خود گویی دشمن اسیر اقتدار، صلابت، ایمان و شجاعت این دختر جوان بوده است، اعلام می‌کنند با تبعیت از ولایت در جهت رشد و پیشرفت کشور قدم برمی‌داریم. در اولین گام از معصومه آباد دعوت شد تا در دبیرستانی که در آبادان تحصیل کرده بود، حضور پیدا کند و زنگ ما زنده‌ایم را به صدا در آورد.

اما در مورد گستردگی اقشار و سنین دخترانی که این می‌توانند در این پویش شرکت ‌کنند باید بگویم که نهضت دخترانه ما زنده‌ایم فعلا در سه قشر ورزشکار، دانش‌آموزی و دانشجو در حال شکل‌گیری است که برای سردادن شعار ما زنده‌ایم باید دارای ۴ شاخص اصلی عفت، شجاعت، احساس مسئولیت و عطوفت باشند. درسایر موضوعات مرتبط با دختران و زنان بسیج جامعه زنان چگونه اقداماتی داشته است؟ حوزه‌هایی مانند ازدواج، سبک زندگی، ماهواره و ..

فعالیت‌های بسیج جامعه زنان در خصوص ازدواج آسان و ساده‌زیستی، اقتصاد مقاومتی، روشنگری در خصوص پیامدهای فردی، خانوادگی و اجتماعی ماهواره از سال‌ها پیش شروع شده است. در این زمینه هم ما با رویکرد “فرهنگ سازی” وارد عمل شده‌ایم و از ظرفیت‌های حلقه‌های صالحین و برگزاری نشست‌ها، میزگردها، همایش‌ها با حضور اساتید مجرب حوزه و دانشگاه استفاده می‌کنیم.

 همچنین تهیه کتب، مجلات، فصلنامه‌هایی مثل طنین اندیشه، ارائه نماهنگ‌ها و ساخت فیلم از دیگر برنامه‌های بسیج جامعه زنان است که سال گذشته در جشنواره فیلم رشد با تله فیلم (غریبه) که به آسیب‌های اینترنت می‌پرداخت شرکت کردیم و این فیلم حائز دریافت جایزه در بخش‌های مختلف شد. نرم‌افراز “اموج زهراگین” نیز از دیگر اقدامات ما در این زمینه است.

و در پایان اهم برنامه‌های بسیج جامعه زنان کشور در هفته بسیج امسال چیست؟

تولید و پخش مستند “بانوی آب” از شبکه دو سیما با موضوع معرفی بسیج جامعه زنان از طریق حضور نخبگان بسیجی و اقشار مختلف خواهران بسیج، تولید و پخش مستند یاس‌های سرافراز۲، برگزاری مراسم خطبه‌خوانی حضرت زینب سلام الله در حوزه‌های مقاومت سراسر کشور، از اهم برنامه‌های ما در هفته بسیج امسال است.

همچنین برگزاری کنگره شهید طیبه واعظی و همایش ۲۰ ساله‌ها – دختران- در اصفهان، برگزاری ویژه برنامه‌های حلقه صالحین در سراسر کشور، برگزاری همایش سه ساله‌های حسینی در سراسر کشور، حضور دست‌اندرکاران سازمان بسیج جامعه زنان در برنامه‌های مختلف صدا و سیما برای فعالیت‌های این سازمان و شروع فعالیت‌های بسیج جامعه زنان حفظ محیط زیست با اقدام به راه اندازی ۱۳۰۰ سازمان مردم نهاد حافظ محیط زیست تحت عنوان “‌بانوی آب‌” از دیگر برنامه‌های ماست.

با تشکر از این که وقت خود را به ما دادید.

گفت‌وگو از منیره غلامی توکلی

انتهای پیام/

منبع : طنین یاس

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز