جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۰
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا:
 آمار خروج زائران از ایران/حضور بیش از یک میلیون و ۴۰۰ زائر کربلای حسینی در مراسم اربعین   

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا از خروج بیش از یک میلیون و ۴۰۰ زائر کربلای حسینی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی از ابتدای صفر تا این لحظه خبر داد و گفت: ۶ نفر از زائران به علت بیماری در کشور عراق جان خود را از دست دادند.

به گزارش ندای اصفهان، محمد بابایی  در مورد آخرین آمار خروج زائران کربلای حسینی از مرزهای زمینی مهران، چزابه و شلمچه و همچنین مرزهای دریایی و هوایی اظهار داشت: در حال حاضر خروج از کشور به سمت عراق روند کاهش پیدا کرده است.

 

وی به آمار خروج زائران از مرزهای زمینی از ساعت ۲۴ دیشب تا ۱۰ امروز صبح اشاره و تصریح کرد: از مرز مهران ۲ هزار و ۲۱۵ نفر، از مرز شلمچه هزار و ۱۵۰ نفر و از مرز چزابه هزار و ۹۵۶ نفر طی ۱۰ ساعت گذشته به سمت کشور عراق عبور کرده‌‌اند که در مجموع ۵ هزار و ۳۲۱ نفر می‌شوند.

 

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا آمار خروج زوار کربلای حسینی از مرزهای زمینی در بازه زمانی اول صفر تا این لحظه را یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۶۵۳ نفر عنوان و بیان داشت: از مرزهای دریایی نیز در همین بازه زمانی ۴۵۰۰ نفر عبور کرده‌اند.

 

وی تعداد زوار کربلا را که از طریق هوایی وارد کشور عراق شده‌اند را ۶۷ هزار و ۵۰۰ نفر در بازه زمانی اول صفر تاکنون اعلام کرد.

 

بابایی با اشاره به این مطلب که هم اکنون روند رو به افزایش ورود به کشور را شاهدیم اظهار داشت: در ۱۰ ساعت گذشته ۳۵ هزار و ۶۱۶ نفر از کشور عراق وارد ایران شده‌اند و در مجموع از اول صفر تاکنون ۲۹۴ هزار نفر از زوار از عراق به کشور مراجعت کرده‌اند.

 

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا تعداد فوت زوار کربلا در کشور عراق را ۶ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: ۴ نفر زن و ۲ نفر مرد به خاطر بیماری و عمدتاً سکته قلبی جان خود را از دست داده‌اند و هیچ فوتی به خاطر حوادث تروریستی نداشته‌ایم.

 

منبع:دانشجو

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق