شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۰
در اعتراض به طرح جدید وزارت بهداشت؛
 دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد بجنورد تجمع کردند+تصویر   

جمعی از دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد بجنورد در اعتراض به طرح جدید وزارت بهداشت مبنی بر دوره های ‌آزاد یکساله تربیت پرستار تجمع کردند.

به گزارش ندای اصفهان، در این تجمع که با حضور نزدیک به ۶۰ دانشجوی رشته پرستاری در محوطه دانشگاه برگزار شد بیانیه ای در محکومیت این طرح جدید و لزوم تعطیل شدن آن قرائت شد.

 

علی سلیمانی دبیر انجمن پرستاری در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: تجمع اعتراض‌آمیز بسیار آرام توسط دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه آزاد نسبت به طرح جدید وزارت بهداشت مبنی بر دوره‌های آزاد این رشته و جذب فراگیران آن بعنوان پرستار انجام شد.

وی علت اعتراض دانشجویان نسبت به این موضوع را علاوه بر به خطر انداختن امنیت شغلی دانشجویان پرستاری، به خطر افتادن جان بیمار که مهمترین اصل در حرفه پرستاری است دانست.

سلیمانی تصریح کرد: این تجمع حدود نیم ساعت به طول انجامید و بیانیه‌ای مربوط به موضوع خوانده شد و طوماری هم جهت اعتراض نسبت به این مسئله توسط دانشجویان حاضر در مکان امضاء شد.

دبیر انجمن علمی پرستاری عنوان کرد: این تجمع به صورت سراسری توسط تمامی دانشجویان پرستاری در کشور انجام شده و بجنورد تاکنون آخرین جنبش دانشجویی در کشور نسبت به این موضوع بود.

سلیمانی با اشاره به اینکه جامعه پرستاری بعد از انقلاب سال‌ها تلاش کرد تا به جایگاه کنونی ارتقاء پیدا کند و اساتید و پرستاران زیادی عمر خود را در زمینه خدمت‌رسانی صرف کردند، گفت: مقام امروز یک پرستار کمتر از یک پزشک نیست.

شخصیت پرستاران پایین خواهد آمد

وی تصریح کرد: تصویب این طرح باعث تخریب شخصیت پرستاران در ذهن عموم خواهد شد و چون پرستار مسقیم با جان بیمار در ارتباط است، اگر یک فرد با مهارت‌های کمتر، فعالیت‌های مربوط به پرستاری را انجام دهد جان بیمار را به خطر خواهد انداخت.

وی افزود: مهمترین مطالباتی که در این بیانیه آمده بود این است که از وزارت بهداشت خواسته ایم تا نسبت به این مسئله تفکر بیشتری کند و ما خواستار حفظ امنیت شغلی خود هستیم و در مجموع می خواهیم این طرح  به صورت کلی جمع شود.

دبیر انجمن پرستاری با اشاره به اینکه متن بیانیه قرائت شده با سایر استانها یکی بود، گفت: دانشجویان معترض طوماری امضاء کردند که همراه متن بیانیه برای دفتر وزارت علوم و بهداشت، دفتر دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان شمالی، نمایندگان بجنورد، دفتر امام جمعه و دفتر ریاست دانشگاه آزاد نیز ارسال خواهد شد تا به این مقوله رسیدگی شود.

دبیر انجمن پرستاری عنوان کرد: تقاضای ما از مسئولین این است که در حق دانشجویان جامعه پرستاری که انصافا با نگاه مادی و شغلی وارد این حرفه نمی شوند اجحاف نشود.

منبع:دانشجو

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز