جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۰
در اصفهان برگزار می‌شود
 دهمین دوره مسابقات قرآنی «مُدهامَتان»   

اصفهان - مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان گفت: دهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان هم‌زمان با سراسر کشور از ۲۴ تا ۲۷ آذرماه در مساجد استان برگزار می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ، حجت‌الاسلام رمضانعلی معتمدی پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه دیدار با آیت‌الله مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان در جمع خبرنگاران در ارتباط با دهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» با اشاره به فعالیت ۲۰ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور اظهار داشت: این کانون‌ها در عرصه‌های مختلف آموزشی، تربیتی و قرآنی فعالیت می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه مساقات قرآنی مدهامتان نیز از دستاوردهای کانون‌ها فرهنگی هنری مساجد است، افزود: به منظور هماهنگی‌های لازم در ارتباط با برگزاری دهمین دوره مسابقات و ایجاد بستر مناسب برای شرکت‌کنندگان در ابتدا ۱۳ کمیته شکل گرفت.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان با اشاره به حضور جوانان ۱۸ تا ۳۰ سال در دهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان تاکید کرد: هدف از برگزاری این مسابقات حضور پرشور جوانان مساجد کشور در عرصه‌های مختلف قرآنی و نهادینه کردن روح قرآن در میان این قشر تاثیرگذار جامعه است.

 

وی ادامه داد: دهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در رشته‌های قرائت، ترتیل، اذان، تفسیر، حفظ ۱۰جزء، حفظ  ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم است و ۲۴ نفر، داوری این مسابقات را در بخش برادران و خواهران بر عهده دارند.

 

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات از ۲۴ تا ۲۷ آذرماه در مساجد سراسر کشور برگزار می‌شود، بیان داشت: امیدواریم برگزاری این مسابقات فضای تشویقی برای حضور همه جوانان به ویژه جوانان مساجد کشور در عرصه‌های قرانی فراهم سازد.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان با اشاره به اینکه همچنین طرح تلاوت نور در مساجد کشور برگزار می‌شود، تصریح کرد: این طرح شامل قرائت یک یا دو صفحه از قرآن کریم پس از نماز جماعت و شرح تفسیر کوتاهی از این آیات توسط امام جماعت برای مردم است.

انتهای پیام/

منبع : دانشجو

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق