جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۹
معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
 شورای تأمین برای سخنرانی آذر منصوری مجوز صادر نکرد   

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به لغو سخنرانی آذر منصوری در داانشگاه آزاد یاسوج گفت: شورای تأمین برای سخنرانی مجوز نمی‌دهد.

به گزارش ندای اصفهان، فتاح محمدی در پاسخ به سوال این خبرگزاری مبنی بر چرایی دادن مجوز به شخصی که محکومیتش در فتنه ۸۸ محرز است، گفت: متولی این قضیه دانشگاه است و باید از دانشگاه سؤال شود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که مسئولان دانشگاه آزاد با پشتوانه مجوز شورای تأمین اقدام به برگزاری برنامه کردند، گفت: شورای تأمین برای سخنرانی مجوز نمی دهد، دانشگاه به عنوان متولی، شورای نظارت دارد که بعد از درخواست تشکل و ارزیابی دانشگاه، مجوز صادر می شود و تمام تأمین امنیت برنامه داخل دانشگاه با خود دانشگاه است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: به هیچ وجه شورای تأمین صدور مجوز انجام نداد؛ به جز مواردی که بیرون از دانشگاه باشد که فرماندار هر شهرستان و شورای تأمین شهرستان مجوز برگزاری می دهند؛ اما وقتی برنامه به صورت دانشگاهی برگزار می شود، خود دانشگاه تصمیم گیر بوده و خود مسئول صدور مجوز هستند و امنیت برنامه هم با خودشان می باشد.

محمدی به سوء استفاده رسانه های غربی از این موضوع اشاره کرد و گفت: ما به عنوان کسانی که دغدغه نظام و منافع ملی را داریم و به قانون اساسی پای بند هستیم، باید احتیاط کنیم و حواسمان باشد که در چنین شرایطی دشمن نتواند بهره برداری سیاسی کند.

لازم به ذکر است، رئیس دانشگاه آزاد یاسوج در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری ها گفت: وقتی نام آذر منصوری برای حضور و سخنرانی در دانشگاه آزاد یاسوج مطرح شد چون چهره معروفی نبود و فکر نمی‌کردم محکوم فتنه ۸۸ باشد موافقت کردم و البته مجوز شورای تأمین نیز مزید بر علت شد زیرا وقتی شورای تأمین مجوز داده بود فکر نمی‌کردم سخنران امروز دانشگاه آزاد یاسوج محکومیت در فتنه ۸۸ داشته باشد.

 

منبع:دانشجو

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق