شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۹
تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه آزاد ياسوج:
 سیلی زدن دبیر حزب اصلاح طلب به صورت دانشجوی دختر را پیگیری قانونی می‌کنیم   

تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه آزاد ياسوج با صدور بيانيه‌اي نسبت به اتفاقات صبح امروز اين دانشگاه و بي حرمتي به دانشجوي دختر توسط حاميان محكوم فتنه بيانيه‌اي مشترك صادر كردند.

به گزارش ندای اصفهان، بسیج دانشجویی و جامعه دانشجویان مسلمان دانشگاه آزاد یاسوج با صدور بیانیه ای مشترک نسبت به اتفاقات صبح امروز این دانشگاه و هتک حرمت به دانشجوی دختر توسط حامیان آذر منصوری، محکوم فتنه ۸۸، واکنش نشان دادند.
متن این بیانیه مشترک به این شرح است:
امروز در کمال تعجب و برخلاف رویه اصولی در دانشگاه های کشور که باید به عرصه علم آموزی و پژوهش و گفتمان سیاسی و منطقی بین جناح های داخل نظام تبدیل گردد باز هم در رو نمایی ازیکی از تشکل های انتخاباتی یک بار مصرف با موافقت دانشگاه آزاد یاسوج خانم آذر منصوری محکوم در فتنه ۸۸ و معاونت سیاسی حزب منحله مشارکت به دانشگاه آزاد یاسوج دعوت شد.

 

در این بین عده ای از دانشجویان که بی شک به زودی با برچسب های «دلواپس»، «چماق به دست»، «گروه فشار» و هر چه می خواهید از این عناوین از آنان یاد می شود با منطق «خط قرمز ما فتنه ست» ضمن اعلام قبلی به مسئولین دانشگاه با سخنرانی به صورت مسالمت آمیز مخالفت کردند هر چند مقاومت و پافشاری غیر منطقی مجریان برنامه منجر به تنش شد.اعتراض منطقی دانشجویی از منظر همه قابل قبول میباشد و بی شک افراطی گری از سوی هر کسی صورت گیرد محکوم میباشد چه برخورد با هر کسی از طیف مجریان برنامه و چه سیلی زدن دبیر یک حزب اصلاح طلب مدعی به صورت یک خانم دانشجوی معترض که البته از مجاری قانونی در حال پیگیری است و مستلزم برخورد با خاطیان می باشد.

 

اما این وسط این سوال مطرح می شود که آیا بادیگاردهای غیر دانشجو ی سخنران دعوت شده و مدعیان «زنده باد مخالف من» که بر روی یک دختر دانشجو دست بلند میکنند مصداق چماق به دست می باشند یا نه؟!

 

با این توصیف متوجه شدیم که فرماندار بویراحمد بعد از لغو سخنرانی شخصا واسطه شده تا شرایط سخنرانی هم فکرش را فراهم کند که تذکر چند نکته ضروری به نظر میرسد:

 

– اولین نکته اینست که آیا ریاست دانشگاه و مسئولین فرهنگی دانشگاه که بعضا روحانی هم هستند به سوابق سخنران دعوت شده نگاهی نکردند که بدانند حضور ایشان در دانشگاه دهن کجی به ساحت دانشگاه است که بعد در کمال تعجب توجیه بیاورند که ما ایشان را نمیشناختیم که باید گفت هر دو حالت چه دانسته و چه ندانسته مشمول تقصیر می گردد. چرا که با کمی بررسی میتوان دید که حتی تشکل های انجمن اسلامی تحکیم وحدت با همین شناخت در دانشگاه های دیگر از حضور ایشان ممانعت کرده اند و بعد ما براحتی به تشکلی که هنوز شناسنامه ای ندارد فرصت چنین کاری را می دهیم.

 

– متاسفانه حضور جناب دکتر نظری فرماندار بویراحمد در عرصه میدانی و پذیرش نقش جاده صاف کنی برای کسی که با همه تطهیرهای دوستان محکوم فتنه بوده و هیچگاه در جایی نه تنها نسبت به آن حتی عذرخواهی نکرده که با افتخار به این محکومیت میبالد محل سوال و اشکال جدی دانشجویان می باشد. آیا فرماندار بویراحمد که خودباید عامل حفظ امنیت و مدیریت بحران در شهرستان باشد باید اینگونه در میدان سیاسیون بازی کند. آیا برگزاری انتخابات پرشور و سالم اسفند ماه با این ماجراجویی های سیاسی و حزبی مجری انتخابات منافات ندارد؟

 

– متاسفانه باید اشاره کرد دانشگاه آزاد یاسوج در این روزها با تغییر مدیریت نزدیک به دولت جدید به جای پرداختن به رسالت اصلی خود تبدیل شده به تریبون و جولانگاه کاندیدای انتخاباتی در بویر احمد و دنا که این تشکل ها هم به نوعی محصول همین سهم خواهی حزبی و انتخاباتی هستند کما اینکه اگر به ترکیب های دانشجویی نگاه کنید رد پای لیدر های سیاسیون اصلاح طلب دیده میشود که البته خود این رادیکال گری در شروع یک تشکل چندنفره خود گواه اندیشه رادیکل این نامزد های احتمالی هست که البته مورد قضاوت همه قرار خواهد گرفت.

 

– باید دانست دانشگاه ظرفیت گفتگو و تضارب افکار همه جناح های سیاسی را داشته و دارد کما اینکه تا امروز از همه طیف ها در دانشگاه های استان حضور پیدا کرده اند اما اینکه چرا تشکلی نو ظهور به جای دعوت از چهره های منتقد اما مورد پذیرش نظام از محکومین فتنه دعوت می کند. آیا کسانیکه دنبال هیاهوی رسانه ای و چهره شدن هستند باید در نگاه مسئولین در ادامه کار این تشکل هم تجدید نظر صورت گیرد.

 

در پایان ضمن محکومیت این اقدام اشاره میکنیم که در انقلابی گری افراطی گری معنا ندارد و باید همه اذهان به جای موج سازی و برچسب زدن به دانشجویان دانشگاه از هوشیاری و منطق آنان تقدیر کنیم و بدانیم امروز نیاز جامعه به تعبیر شهید بهشتی همین موذن های بیدار هستند تا نماز جامعه قضا نشود همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند« برخی از گویندگان و نویسندگان جوان های حزب‌اللّهی و انقلابی را به اسم افراطی نکوبند» و یا «اتهام تندروی به ارزشی ها بخشی از پروژه نفوذ است».

 

لازم به ذکر است ضمن تذکر و مطالبه جدی از مسئولین جهت جلوگیری از این روند باید بگوییم که خط قرمز محیط دانشجویی به خصوص این استان شهید پرور و غیرتمند به نظام مسئله فتنه و فتنه گران میباشد چرا که امروز که تمام دنیا علیه اسلام و نظام اسلامی بسیج شده اند همراهی و همصدایی با آنان که برای منحرف کردن انقلاب از ماموریتش هم پیمان شده اند چیزی جز خیانت نیست و مستوجب محاکمه و مواخذه می باشد.

 

والعاقبه للمتقین

 

-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج

 

-جامعه دانشجویان مسلمان دانشگاه آزاد یاسوج

 

منبع:دانشجو

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز