شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۹
گلی جیرنده در گفتوگو با خبرگزاری دانشجو:
 ای کاش ۶۰۰۰سانتریفیوژ ما مانند ۱۷۰۰ تن سیب زمینی دفن نشود!   

مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان گفت: ای کاش ۶۰۰۰ سانتریفیوژ غیر فعال همانند ۱۷۰۰ تن سیب زمینی دفن نشود.

 

به گزارش ندای اصفهان، محمدحسین گلی جیرنده، مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان در رابطه با امیدهایی که بنا بر «احتمالات» در زمینه هسته‌ای در کشور بوجود آمده است گفت: دلیل این احتمالا گفتن‌های دولت می‌تواند به نظر بنده سه چیز باشد؛ اول اینکه این دولت یا بهتر است بگویم جریانی که این که این دولت خود را منتسب به آن می‌داند در صورتی که نتواند نتیجه‌ی مطلوبی را در این مذاکرات داشته باشد قطعا اعتماد مردم را نسبت به خود در انتخابات آتی مجلس و حتی ریاست جمهوری از دست خواهد داد لذا باید تمام توان خود را بکار گیرد که برجام را قبل از انتخابات مجلس به فرجام رساند.

 

وی افزود: دولت و یا جریانی که دولت خود را به نوعی منتسب به آن می‌داند می‌خواهد با به فرجام رساندن برجام حداقل بتواند مردم را مجاب نماید که غالب نمایندگان مجلس را از این طیف فکری انتخاب کنند البته شاید هم طرح دولت از این فراتر رفته و به فکر هشت ساله کردن خود باشد.

 

تنها طرح غیرهسته ای دولت دفن ۱۷۰۰ تن سیب زمینی بود!

 

گلی جیرنده به تشریح دلیل دوم پرداخت و متذکر شد: از آنجا که شواهد حاکی از آن است که این دولت تمام تمرکز خود را روی نتیجه این مذاکرات گذاشته و به جرأت می‌توان گفت هیچ کاری و حتی طرحی در زمینه‌های عمرانی و کشاورزی و … نکرده و ندارد، گویا تنها کار این دولت دفن ۱۷۰۰ تن سیب زمینی بوده است.

 

وی ادامه داد: پس اگر مذاکرات حتی با بدقولی طرف مقابل شکست بخورد عملا این دولت کار مفیدی در چهار سال خود انجام نمی‌دهد و قطعا اعتماد مردم را از دست خواهد داد پس باید این امید (شاید امید واهی) را داشته باشد که این برجام به نتیجه مطلوب برسد.

 

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان خاطرنشان کرد: دلیل سوم را می‌توان خوشبینی این دولت نسبت به طرف مقابل دانست.

 

گلی جیرنده در خصوص گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز ابراز کرد: ابتدا باید یاد آور شوم که آژانس و به تبع آن آمانو هیچ نقشی در برجام ایفا نمی‌کنند و این سازمان عروسک خیمه شب بازی آمریکاست پس خوشبینی نسبت به آمانو خوشبینی به آمریکا است.

 

وی تأکید کرد: البته بعید می‌دانم این دولت و به خصوص تیم مذاکره کننده هیچ گونه اعتماد و خوشبینی نسبت به آمریکا داشته باشد چرا که تیم مذاکره کننده ما فرزندان انقلاب هستند و سردمداران این جریان خوشبختانه خاطرات زیادی با امام (ره) دارند و مطمئنا فراموش نکرده‌اند که امام فرموده‌اند «اگر امریکا لا اله الا الله هم گفت باور نکنید چرا که آنها می‌خواهند سر ما کلاه بگذارند». این کلام امام (قدس سره) نشان می‌دهد که چقدر شیطان بزرگ قابل اعتماد است.

 

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان تصریح کرد: اما سخن بنده با این افراد نیست چرا که آنان در خاطرات خود با امام (ره) مانده‌اند، روی سخن من با ریاست محترم جمهور است، ایشان باید بدانند که اعتماد به آمریکا یعنی از دست دادن اقتدار و عزت ملی و رفتن زیر سلطه این ملعون، چرا که این حیوان وحشی زمانی آرام می‌گیرد که طعمه خود را ببلعد. آمریکا در این سی سال نه، حتی قبل‌تر از آن نشان داده است که غیرقابل اعتماد است.

 

وی تأکید کرد: رهبر فرزانه انقلاب فرمودند اشتباه مصدق اعتماد به آمریکا بود قطعا ما باید از اشتباهات تاریخ درس بگیریم و آنها را تکرار نکنیم و قطعا این مطلب را خود آقای رییس جمهور می‌داند ولی عمل نکردن به آن بسی جای تعجب است.
گلی جیرنده افزود: البته بنده هرگز قصد این را ندارم که بگویم این دولت یا آقای روحانی خیانتی را نسبت به ملت بزرگ ایران انجام داده، ابدا، چرا که مقام معظم رهبری فرمودند من این دولت را حمایت و تایید می‌کنم اما آقای روحانی بهتر است بداند و میداند که اعتماد به گرگ، ساده لوحی بیش نیست لذا اگر دولت منتظر گزارش مثبت آمانوست و در عین حال خواهان حفظ اقتدار ملی است این تفکر خیالی واهی است.

 

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان در پاسخ به این پرسش که اگر پی ام دی مفتوح بماند چه کسی پایخگوی سانتریفیوژهایی که غیرفعال شده است خواهد بود؟ متذکر شد: اگر دولت به سخنان مقام معظم رهبری توجهی داشت و شرط اجرای برجام را اجرای تعهدات طرف مقابل میدانست هرگز با این سوال مواجه نمی‌شدیم و این سوالیست که باید از آقای صالحی پرسید.

 

وی با بیان اینکه قطعا بازگرداندن این سانتریفیوژها هزینه زیادی دارد، تصریح کرد: ولی اگر از بنده سوال شود که واکنش دولت بعد این اتفاقات چه خواهد بود میگویم مطمئن باشید که این افراد هیچ نگرانی در این خصوص ندارند و به آن اهمیتی نمیدهند آنها فقط خواستار در دست داشتن قدرت به هر طریقی هستند.

 

گلی جیرنده به موارد مورد انتظار از تیم مذاکره کننده اشاره کرد و در این باره گفت: تیم مذاکره کننده کار خود را به پایان رساند این تیم به نوعی به سخنان مقام معظم رهبری جامه عمل نپوشاند و به گفته خودشان برخی از خط قرمزها را نیز رعایت نکرد پس از این تیم انتظاری نمی‌رود.

 

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان اضافه کرد: انتظار عقلانی این است این تیم به جای خنده به دشمن قدرت و عظمت ملت ایران را نشان دهد ولی باز هم این قضیه از این افراد بعید است چرا که آنها معتقدند آمریکا کدخداست و اطاعت از کدخدا واجب است.

 

وی تأکید کر: آقای روحانی و اطرافیانش باید بدانند که معیشت و آب خوردن مردم با باز گشایی سفارت آمریکا حل نمی‌شود، البته نقش دولت در معیشت را هم اخیرا دیدیم و فقط می‌توان آرزو کرد ای کاش ۶۰۰۰ سانتریفیوژ غیر فعال همانند ۱۷۰۰ تن سیب زمینی دفن نشود.

 

گلی جیرنده در پایان متذکر شد: در آخر می گویم باز شدن قفل اقتصادی کشور به چیزی بیشتر از کلید بنفش نیاز دارد چیزی که می‌توان در سخنان رهبر معظم انقلاب یافت چیزی مثل «اقتصاد مقاومتی».

منبع:دانشجو

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز