دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۹
 هجمه اصلاح‌طلبان به لیست انتخاباتی کارگزاران/ قنبری:کارگزاران سهم‌خواهی می‌کند   

پس از انتشار یک لیست کاندیداهای احتمالی اصلاح‌طلبان در مجلس توسط نشریه صدا که توسط اعضای شاخص حزب کارگزاران اداره می‌‌شود، برخی اصلاح‌طلبان به شدت از این اقدام انتقاد کردند.

به گزارش ندای اصفهان، پس از آنکه هفته‌نامه صدا، ارگان حزب کارگزاران، در شماره اخیر خود لیستی تحت عنوان لیست احتمالی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس در اسفندماه را منتشر  کرد، انتقادات به این حزب و اقدامات آن در میان اصلاح‌طلبان شدت گرفته است.

در این راستا، محمد علی مشفق معاون سیاسی وزیر کشور اصلاحات در یادداشتی با انتقاد از انتشار لیست های انتخاباتی در برخی رسانه‌های اصلاح طلب نوشته است: انتشار لیست‌های گمانه‌زنانه درباره نامزدهای اصلاح‌طلبان باعث انشقاق و لطمه به وحدت اصلاح‌طلبان خواهد شد.

مشفق گفته است که باید همه‌چیز را به مکانیسم در نظر گرفته شده توسط شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان واگذار و از شتاب به خرج دادن در معرفی افراد پرهیز کرد.

وی تاکید کرده است: اصلاح‌طلبان با تشکیل شورای عالی سیاستگذاری اتخاذ تصمیم در رابطه با نامزدهای موردنظرشان را به این نهاد واگذار کرده‌اند و این شورا قصد ندارد به این زودی لیست نامزدهای جریان اصلاح‌طلب را منتشر کند.

روزنامه آرمان نزدیک به هاشمی رفسنجانی نیز در یادداشتی با اشاره به مسئله مذکور نوشته است: برخی احزاب که دارای وزن خوبی در شورای سیاستگذاری انتخابات هستند هم اخیرا اسامی چندین نفر را در رسانه خود منتشر کرده و نام آنها را کاندیداهای احتمالی گذاشته‌اند که با تصمیمات شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان همخوانی ندارد.

در واکنشی دیگر، داریوش قنبری، سخنگوی فراکسیون اصلاح طلبان مجلس هشتم نیز گفته است: به نظر می‌رسد برخی افراد که صاحب رسانه‌ها و تریبون‌هایی هستند و قصد معرفی خودشان را دارند، اسم خود را از این طریق در کنار اسامی فرعی دیگری مطرح می‌کنند تا از این طریق برای خود ایجاد حق کنند.

وی تاکید کرده است: به نظرم به جای جریان اصلاح‌طلبی، کسانی که اقدام به انتشار این اسامی می‌کنند باید پاسخگو باشند. چرا که این لیست‌ها را جریان اصلاح‌طلب منتشر نمی‌کند و افراد تریبون‌دار اقدام به انجام این امر می‌کنند.

به اعتقاد داریوش قنبری: ممکن است انگیزه برخی ایجاد حق برای خود و متعاقب آن سهم‌خواهی باشد تا برای حضور خود یا افراد موردنظرشان در لیست فشار بیاورند. حتما کسانی هستند که دنبال سهم خواهی هستند اما در مجموع ‌سازوکاری که شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان اندیشیده است برای موفقیت جریان اصلاح‌طلب است، نه افراد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز