یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۱
در آستانه توافق؛
 الحیات: رقابت هسته‌ای اعراب برای مقابله با ایران بی‌تأثیر است   

«البته نحوه تعامل تهران با همسایگان و پرونده های منطقه از جمله عراق و سوریه همگی با مسئولیت گروه ۱+۵ است که به خواسته های ایران تن در داده اند و پیگیر مسئله توافق هسته ای هستند.»

به گزارش ندای اصفهان به نقل از جام نیوز، روزنامه “الحیات” در تحلیلی از مذاکرات هسته ای نوشت: «همه منتظر توافق هسته ای هستند که دوران جدیدی برای ایران در سایه لغو تحریم ها رقم بزند. همانطور که همه منتظرند تا نحوه تعامل ایران با مسائل منطقه در دوره بعد از توافق را نظاره گر باشند.»

 

 

این روزنامه چاپ لندن در ادامه گزارش داد: «البته نحوه تعامل تهران با همسایگان و پرونده های منطقه از جمله عراق و سوریه همگی با مسئولیت گروه ۱+۵ است که به خواسته های ایران تن در داده اند و پیگیر مسئله توافق هسته ای هستند.»

 

 

این روزنامه در ادامه افزود: «غربی ها به خوبی می دانند توافق هسته ای به لغو تحریم ها علیه ایران می انجامد و ده ها بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد دلار به چرخه اقتصادی این کشور بازخواهد گشت. این به معنی کنار آمدن غرب با جایگاه جدید ایران در منطقه است.»

 

 

این روزنامه در ادامه خاطرنشان کرد: «غربی ها و در رأس آنها آمریکا بر این مسئله کاملا واقف اند که چین و روسیه در روابط با ایران شریک راهبردی هستند. مسئله ای که به جایگاه ایران در منطقه در دوره بعد از توافق هسته ای بسیار موثر خواهد بود.»

 

 

 

 

 

 

این روزنامه در ادامه خاطرنشان کرد: «غربی ها اولین کسانی خواهند بود که از بازار آزاد شده ایران در دوره بعد از توافق هسته ای در سایه سرمایه گذاری های کلان در زمینه های مختلف بهره برداری خواهند برد.»

 

 

این روزنامه در ادامه افزود: «با این حال باید بدانیم که سران عرب فکر اساسی برای مقابله با ایران کنند و نباید به راهکارهای معمولی بسند نمایند. ایجاد توازن قدرت در حوزه هسته ای با ایران و خریدن تکنولوژی اتمی نخواهد توانست تا به معضلات کشورهای عربی در منطقه برای مواجه با تهران پایان دهد.»

 

 

این روزنامه در ادامه اظهار داشت: «ایران آماده است تا بعد از توافق هسته ای به عضویت در سازمان همکاری شانگهای درآید. بدین ترتیب چین و روسیه نهایت روابط اقتصادی با ایران در زمینه نفت و سلاح را گسترش خواهند داد.»

 

 

این روزنامه در پایان افزود: «ایران در نهایت به شریک راهبردی روسیه و چین تبدیل خواهد شد که به دنبال آن آمریکا روابط خود را با تهران بعد از دهه ها از سر خواهد گرفت. این ها همه تغییرات رادیکالی هستند که شایسته است با راهبردی جدی با آنها مقابله کرد.»

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز