دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
 ویژگی های مدیران خیلی استراتژیک!/ طنز   

ما برای شما معیارهایی معرفی می کنیم که به واسطه آن ها بتوانید به راحتی آب خوردن، مدیران خیلی استراتژیک ولایت خود را بشناسید و حتی به دیگر ولایات صادر کنید! زنهار!

ندای اصفهان:

از آنجا که شناسایی مدیران خیلی استراتژیک در دنیای پیچیده و در حال تغییر، بر ما بسی واجب است تا جایی که  نشناختن آنان به معنای نشناختن بزرگان زمانه است و موجب  عقوبت اخروی است، ما می کوشیم تا در نهایت ظرافت به کشف و معرفی ایشان توفیق حاصل کنیم. چرا؟ زیرا اگر ما نکوشیم و  همت نگماریم دیگران می گمارند و اگر دیگران بگمارند، برای خودشان می گمارند. بنا علی هذا این نه به مصلحت ما و نه به خیر دیگران است. چرا؟ زیرا دیگران در گمراهی به سر می برند و ما اگر با معرفی مدیران خیلی استراتژیک خودمان به دادشان نرسیم پس چه کسی باید به دادشان برسد؟ لذا ما برای شما معیارهایی معرفی می کنیم که به واسطه آن ها بتوانید به راحتی آب خوردن، مدیران خیلی استراتژیک ولایت خود را بشناسید و حتی به دیگر ولایات صادر کنید! زنهار!

مدیریت

اولا. بر همگان واضح و مبرهن است که یک مدیر خیلی استراتژیک موجودی است زنده، ذی شعور، عاقل، بالغ و غیره که بازِ شاهی، از شدت شانس، بر شانه اش می نشیند و او را برای هدایت و رشاید (به معنی رشد دادن!) رعایا تکلیف می فرماید.  و اما چرا باز شاهی بر دوش بعضی می نشیند و بر دوش بعضی دیگر نمی نشیند ،  مشکل  نه از ماست ، نه از باز و نه از زمانه ( هی به زمانه ناسزا نفرمائید)  بلکه از شدت دانه هایی است که بر دوش مبارک آن (یا این!) مدیران خیلی استراتژیک ریخته است. خوب معلوم است، هرچه باشد باز هم یک پرنده است و برای امرار معاش نیازمند دانه!

ثانیا. اصلا و ابدا لازم نبوده، و نیست که مدیران استراتژیک مدیریت خوانده باشند، می پرسید چرا؟ زیرا مدیران استراتژیک، مادر زاد، مدیر به دنیا آمده اند. علی هذا اگر می بینید اکثر قریب به اتفاق ممالک خارجه، جحیم المکان هستند به همین دلیل است که فکر کرده اند با خواندن مدیریت می شود سعادتمند شد. در حالیکه ما نیک می دانیم که این چیزهایی که به نام مدیریت به خورد مردم می دهند از بلاد کفر آمده است. اینکه ما سال هاست می گوئیم این لاطائلات سرانجام جوانان ما را به گمراهی می کشاند از این باب بوده است.

ثالثا. داشتن یک ته ریش مختصر به جای محاسن بلند دهه پیش کفایت می کند و شما نباید توقع داشته باشید که تسبیح و جای مهر بر پیشانی همچنان یکی از معیارهای مورد نظر ما برای شناسایی مدیران استراتژیک باشد. چرا؟ زیرا اینک وضعیت بهداشت به قاعده شده است.

رابعا. به یاد داشته باشید که داشتن یک  مونیتور تخت و نیز یک لپ تاپ یا تبلت از نشانه های استراتژیک بودن یک مدیر است. زمانی به مدیران استراتژیک، مدیران کیفی یا کیفی  – با کسر یا فتح کاف – می گفتند که نبود جز به واسطه کیف های سامسونت. پیشترها داشتن یک سررسید خوش تیپ، مد بود. اما اکنون مدیران استراتژیک همه کامپیوترایزه شده اند.

خامسا. اگر در زمان های قدیم وجود یک برادر اورکتی به عنوان منشی برای مدیران رسم بود اینک در عصر مدرنیسم، مدیران استراتژیک بر آن شده اند که پست حساس، کلیدی  و استراتژیک را به بانوان محترمه و  مکرمه بسپارند. لذا اگر وارد دفتر کار یک مدیر شدید، مادام که خواهر همسر و یا چیزی در همین مایه ها سکاندار نبود استراتژیکش مخوانید.

سادسا. یک یا چند موبایل: یکی برای کار اداری، یکی برای کار نیمه اداری، یکی برای ارتباط آنلاین با خانواده، یکی برای کارهای شخصی و تجاری و غیره و… همواره باید روی میز یا در داشبورد ماشین  مدیران استراتژیک باشد.

 سابعا. رنگ ماشین برای مدیران استراتژیک از اهمیت بسیار بسیار بالایی برخوردار است. چرا؟ زیرا رنگ  ماشین نباید تو چشم بزند و البته نباید هم به چشم نیاید. این یک؛ دوم مدل ماشین. ماشین مدیران استراتژیک همواره باید استراتژیک باشد. می پرسید ماشین استراتژیک دیگر چیست؟ می گویم آن ماشینی استراتژیک است که هم گرانترین باشد هم کسی نتواند به آن دست بزند و مهمتر اینکه در آغاز بکر بوده و دست کسی به آن نرسیده باشد!

تاسعا. سفرهای خارجی. این قلم از ویژگی مدیران استراتژیک غیر قابل حذف است. یعنی مدیری که سالانه، و چه بسا ماهانه، چندین سفر خارجه نرفته باشد که اصلا مدیر نیست تاچه رسد به استراتژیک بودن وی! سفرها ترجیحا اروپایی باشد. چرا؟ زیرا آمریکا که نمیشه رفت. البته فعلا…!

منبع: نشریه دانشجویی فهیم- افروز توکلی

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

  1. افروز توکلی گفت:

    سلام . ممنون از اینکه این متن رو در سایت گذاشتید. یادآوری خیلی خوبی بود.

  2. ناشناس گفت:

    مدیر استراتژیک اونه که از نسل مدیران استراتژیک فعلی باشه. مگه نه؟

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز