سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
نبویان
 تزریق علم سکولار به دانشگاه‌ها نمونه بارز نفوذ است   

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان گفت: امروز شاهد تزریق علم سکولار به جوان هایمان در دانشگاه ها هستیم؛ این امر نمونه بارز نفوذ است.

به گزارش ندای اصفهان، حجت الاسلام سید محمود نبویان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه PMD حل نمی شود و تحریم ها برداشته نخواهد شد اظهار داشت: یکی از برنامه های جدی که دنیای غرب از مدت ها قبل علیه ملت ایران داشته و همواره باوجود آن منافعشان را در خطر می‌دیدند ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته ای کشورمان تحت عنوان PMD بوده است.

وی ادامه داد: آنها به هر بهانه ای به این مسئله دامن زدند تا آنجاکه در سال‌های اخیر آژانس طی بازرسی های گسترده از تاسیسات هسته ای کشورمان به دروغ بودن ادعاها و گمانه‌زنی‌هایش پیرامون این مسئله پی برد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان تصریح کرد: بر همین اساس مقام معظم رهبری به منظور حفظ و دفاع منافع ملت ایران و جلوگیری از هرگونه نفوذ دشمن در داخل کشورمان شروطی را طی نامه ای ابلاغ فرمودند و همواره بر برخی مواد مندرج آن همچون بحث رآکتور آب سنگین اراک برای جلوگیری از هرگونه بهانه‌جویی طرف مقابل تاکید کرده‌اند؛ در حقیقت این مهم به منظور مسدود کردن مسیر نفوذ دشمن در  کشورمان ایجاد شد.

نبویان تاکید کرد: از دولت تقاضا داریم تا به خواسته ملت که همان حفظ منافع ملی آنهاست، توجه کند و اگر امروز می بینیم که آمریکایی‌ها زیر قول و قرارهایشان می‌زنند دولت باید به منظور حفظ منافع ملی در اجرای برجام تجدیدنظر کند؛ چرا که اگر قرار است راه ظلم طرف مقابل همواره باز باشد ما هرگز موفق نخواهیم شد.

وی بیان کرد: اگر دولت این موارد را رعایت نکند در حقیقت قانون رعایت نشده است؛ از سوی دیگر باید بحث دفاع از منافع ملت ایران نیز مورد توجه قرار گیرد که این مسئله از طریق جلوگیری از اعمال تحریم های جدید نسبت به کشورمان صورت می‌گیرد؛ از این رو از دولت تقاضا می کنیم که به صورت جدی در برابر هرگونه بدعهدی آمریکا و همچنین به منظور دفاع از حقوق ملت ایران و رعایت قانون  ایستادگی کند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان با اشاره به بحث نفوذ و راه های جلوگیری از آن در کشور اظهار داشت: معنای نفوذ امروز اینگونه هجی می‌شود که افراد و یا جریانی با تبلیغات سوء‌اش، رفته‌رفته به تغییر ذائقه، باور و ارزش‌های یک جامعه اقدام کند؛ به طور مثال اگر کسی بخواهد عشق به سیدالشهدا را از ما بگیرد و  در این تفکر تغییر ایجاد کند، در آن زمان نفوذ اتفاق افتاده است.

نبویان ماهواره‌ها، مطبوعات، سایت ها و تمامی جریانات و افرادی که در جهت تضعیف ارزش‌های اسلامی کشورمان تلاش می‌کنند را از جمله عواملی دانست که در گسترش کلیدواژه نفوذ در کشورمان دخیل هستند.

وی افرادی که در جهت تضعیف مسئله استکبارستیزی تلاش می کنند و همچنین جریانی که در کشور قائل به شعار مرگ بر آمریکا نیست را از جمله دیگر عوامل نفوذی در داخل برشمرد و افزود: متاسفانه امروز شاهد هستیم که برخی رسانه‌ها در جهت ترویج و القا این مطلب بوده که نباید پیرو مسائل دینی باشیم و البته رسانه ای که در این جهت گام برمی دارد نفوذی است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: ملت ایران باید به گوش باشد، چراکه مسئله نفوذ ابعاد گوناگونی دارد؛ بخشی از آن در حوزه علوم انسانی است؛ امروز شاهد تزریق علم سکولار به جوان هایمان در دانشگاه ها هستیم؛ این امر نمونه بارز نفوذ بوده، چرا که یک تفکر دیگر در این علوم وارد شده است؛ حال این سوال مطرح می‌شود که آیا در علوم تربیتی، سیاسی، روان شناسی و … نظریه اسلام را ترویج می‌کنیم؟ علم سکولار به مسئله نفوذ دامن می‌زند چرا که این امر برگرفته از نظریه اسلام نیست و خروجی آن فرد تحصیلکرده‌ای خواهد بود که هیچ گونه باوری به اندیشه های اسلامی ندارد.

نبویان خاطرنشان کرد: بخش دیگر نفوذ در امر فرهنگی در دانشگاه ها رخ می دهد؛ در حالی که باید مشاهده ظواهر یک دانشگاه برای ما مذکر علم، خدا و انسانیت و محلی برای رشد علم باشد، اما متاسفانه شاهد کنسرت ها و اردوهای مختلط در این مکان آموزشی هستیم؛ اخیرا نیز معاونت فرهنگی وزارت علوم کتابی را منتشر کرده که در آنجا چند نکته قابل تامل به چشم می خورد؛ در یکی از مهمترین این نکات اشاره شده، معاونت فرهنگی دانشگاه وظیفه مطرح کردن اندیشه اسلامی را در این محیط علمی ندارد که البته این موضوع کاملا با نظام ما که یک نظام جمهوری اسلامی بوده در تعارض است، از این رو معاون فرهنگی وزارت علوم باید نسبت به این امر پاسخگو باشد که چرا با اندیشه اسلامی در دانشگاه‌ها بازی می شود.

وی در پایان یادآور شد: در اینجا باید مردم، مسئولان و رسانه ها پیرامون بحث نفوذ و مقابله با اینگونه مسائل وارد عرصه شده و مطالبه گری داشته باشند.

منبع:دانشجو

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز