چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
رییس سازمان بهزیستی:
 اجرای طرح با اولویت زنان معتاد؛ دو هفته آینده   

خبرگزاری سلامت-: رئیس سازمان بهزیستی کشور با یادآوری اشتغالزایی برای ۱۱هزار مددجوی بهزیستی در ۶ ماهه نخست سال جاری،گفت: قرارداد سه جانبه بین بهزیستی،شهرداری تهران و نیروی انتظامی با محوریت استانداری تهران برای ساماندهی کارتن‌خواب‌ها منعقد شده است.

به گزارش ندای اصفهان ، رییس سازمان بهزیستی، گفت: دو موسسه آموزشی با همکاری بهزیستی اقدام به تربیت مربیانی کرده که بتوانند زمینه اشتغال معلولان را فراهم کنند، این موسسات طبق تفاهم‌نامه‌ای که امضا کرده‌اند در زمینه تربیت معلولان در راستای حمایت از اشتغال، حرفه آموزی و مهارت آموزی معلولان تحت حمایت سازمان بهزیستی فعالیت می‌کنند.

اشتغالزایی برای ۱۱هزار مددجوی بهزیستی در ۶ ماهه نخست سال۹۴

وی، تصریح کرد: طبق وامی که بر اساس تبصره ۱۶ بودجه سال ۹۴ در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفته لذا این وام به هر فرد معلولی که توانمندی اشتغالزایی داشته باشد یا به گروه های ۵ نفره با مدیریت یک کارآفرین که بتواند آنها را مشغول به حرفه ای سازد، تعلق می‌گیرد.

وی افزود: در شش ماهه اول سال ۹۴ برای حدود ۱۱ هزار مددجوی تحت حمایت سازمان بهزیستی اشتغال ایجاد شده است.

انعقاد قرارداد ساماندهی کارتن‌خواب‌ها با شهرداری و نیروی‌انتظامی

محسنی‌بندپی در ادامه ساماندهی کودکان کار را یادآور شد وگفت: سازمان بهزیستی ظرفیت جمع آوری و نگهداری کودکان خیابانی را دارد، در واقع سازمان بهزیستی طبق قانون موظف است از بی‌پناهان و بی‌کسان حمایت کند که متاسفانه به دلیل نداشتن فضای نگهداری در این خصوص اقدامات چشم‌گیری صورت نگرفته است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با یادآوری انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه بین شهرداری تهران، بهزیستی و نیروی انتظامی با محوریت استانداری تهران برای ساماندهی کارتن خواب‌ها و کودکان خیابانی، گفت: در این تفاهمنامه که به صورت پایلوت حداکثر تا ۲ هفته دیگر در پایتخت نهایی می شود نیروی انتظامی اقدام به جمع آوری بی پناهان و کودکان خیابانی کرده، شهرداری تهران مکان نگهداری از آنها را فراهم می کند و سازمان بهزیستی نیز با برنامه ریزی از آنها حمایت خواهد کرد و مددکاری و مهارت آموزی را در دستور کار دارد.

تفاهم نامه بهزیستی با دادستانی برای تفکیک کارتن‌خواب‌ها

محسنی بندپی با بیان اینکه کارتن خواب ها و معتادان محله هرندی نیازمند حمایت هستند، گفت: در حال حاضر تعداد کثیری از معتادان و کارتن خواب‌ها در پایتخت هستند لذا طبق برنامه‌ریزی‌ها در مرحله نخست زنان معتاد و کارتن‌خواب و پس از آن مردان جمع آوری خواهند شد، در این راستا تفاهم نامه‌ای نیز با دادستانی منعقد شده تا کارتن خوابهای شهرستانی در تهران را به شهرهای خود بفرستند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: مشکل کارتن خواب‌ها شناخته شده و تنها هر یک از دستگاه ها باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

انتهای پیام/

منبع : سلامت

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز