پنج شنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
چنگ اندازی های رئیس جمهور ترکیه؛
 غیب گویی های اردوغان/ «ایران و روسیه از بشار اسد حمایت می کنند!»   

اردوغان در جدیدترین چنگ اندازی های سیاسی اش که گویی چشم بسته غیب می گفت؛ با تکرار ادعای خود مبنی بر هماهنگی عملیات نظامی روسیه با دولت قانونی بشار اسد، اظهار کرد که ایران و روسیه حمایت همه جانبه ای را به اسد ارایه می کنند ولی با داعش نمی جنگند!

به گزارش ندای اصفهان، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که این روزها با انواع و اقسام انتقادات و حملات رسانه ای به دلیل هدف قرار دادن جنگنده روسی و افشای اطلاعات محرمانه همکاری پسرش با داعش، مواجه شده است؛ برای حفظ آبرو و توجیه اقدامات اشتباهش به هر دستاویزی چنگ می اندازد.

اردوغان در جدیدترین چنگ اندازی های سیاسی اش که گویی چشم بسته غیب می گفت؛ با تکرار ادعای خود مبنی بر هماهنگی عملیات نظامی روسیه با دولت قانونی بشار اسد، اظهار کرد که ایران و روسیه حمایت همه جانبه ای را به اسد ارایه می کنند ولی با داعش نمی جنگند!

وی در مصاحبه با شبکه فرانس ۲۴ با بیان سخنان بی معنی در رابطه با تعجب ترکیه از موضع روسیه، ادعا کرد: «روسیه چه چیزی را می خواهد بداند؟ بعنوان (رئیس جمهور) یک کشور من مدارک و شواهد کافی دارم که همه چیز را شفاف نشان می دهد. تمام داده ها در ایستگاه های راداری ما موجود است و همه آنها را در تلویزیون پخش کرده ایم.»

در حالی که مشخص نبود اردوغان از چه چیزی دفاع کرده و از چه چیزی سخن می گفت؛ با ادعای اینکه نیروهای دولتی مناطق ترکمن ها در لاذقیه را هدف قرار می دهند؛ ادامه داد داعش در این مناطق نیست. وی همچنین بحث های مطرح شده درباره قاچاق نفت داعش از طریق ترکیه را افترا آمیز خواند.

در حالی این ادعای مضحک رئیس جمهور ترکیه مبنی بر مبارزه نکردن محور مقاومت با داعش مطرح می شود که ایران و روسیه بارها و بطور علنی حمایت همه جانبه خود را از دولت قانونی و مشروع بشار اسد در سوریه اعلام کرده اند. بنابراین جا دارد این ضرب المثل را اکنون بکار برد: «از کرامات شیخ ما این است، شیره را خورد و گفت شیرین است!»

 

 

منبع: جام

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق