یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
روزنامه آمریکایی مطرح کرد؛
 اعلام شهادت مدافعان حرم، تحلیلگران رسانه‌ای را متعجب کرد/ ایران به شهدایش افتخار می‌کند   

«سران ایران دلایل خود را برای ارایه جزییات بیشتر درباره حضور و شهادت مستشاران خود در حملات علیه شورشیان و تروریست ها در سوریه به پشتیبانی عملیات هوایی روسیه دارند. آنها به این مسئله افتخار کرده و آن را بیان نیز می کنند.»

به گزارش ندای اصفهان، روزنامه واشنگتن پست (washington post) در ادامه جریان پروپاگاندای غربی علیه حمایت های ایران از دولت قانونی بشار اسد در سوریه و کمک های مستشاری نظامیان و فرماندهان ایرانی به ارتش سوریه، دوباره مدعی شد که تلفات سربازان و مدافعان حرم در حال افزایش بوده و ایران نیز این مسئله را آشکار می کند.

در ابتدای این یادداشت با تاکید بر اینکه اعلام شهادت مدافعان حرم از سوی رسانه های داخلی ایران موجب تعجب و حیرت کارشناسان و تحلیلگران رسانه ای شده است؛ مدعی شد: «گزارشات حاکی از آن است که طی دو ماه گذشته حداقل ۶۷ مدافع ایرانی در سوریه به شهادت رسیده اند. این در حالی است که تا چند ماه پیش ایران چیزی درباره حضور در سوریه نمی گفت.»

این روزنامه به نقل از علی الفونه، تحلیلگر ارشد اندیشکده بنیاد دفاع از دموکراسی در واشنگتن نوشت: «سران ایران دلایل خود را برای ارایه جزییات بیشتر درباره حضور و شهادت مستشاران خود در حملات علیه شورشیان و تروریست ها در سوریه به پشتیبانی عملیات هوایی روسیه دارند. آنها به این مسئله افتخار کرده و آن را بیان نیز می کنند.»

الفونه با طرح ادعای عجیبی معتقد است که از زمان آغاز عملیات هوایی روسیه در سوریه، تلفات ایرانیان در سوریه بیشتر شده است و افزود: «ایران از آغاز بحران پنج ساله سوریه بعنوان یک پشتیبان و متحد قوی کنار رئیس جمهور بشار اسد ایستاده است. زیرا دولت وی می تواند به نفوذ ایران در منطقه کمک کند. نیروهای قدس سپاه پاسداران به بشار اسد کمک کردند تا گروهی را برای پشتیبانی از ارتش خسته و رنجور سوریه تشکیل دهد.»

واشنگتن پست با تاکید بر اینکه مشخص نیست چه تعداد نیروی ایرانی در سوریه می‌جنگند؛ به نقل از فیل اسمیت محقق دانشگاه ماریلند نوشت: «احتمالا تعداد ۲هزار یا بیشتر ایرانی در سوریه مستقر شده‌اند و بنظر می‌رسد که با آغاز حملات هوایی روسیه، آنها نیز در حال درگیر شدن در مبارزات مستقیم هستند.» همچنین الفونه در ادامه احتمال داد که پوشش رسانه‌ای بیشتر بر روی شهدای مدافع حرم، برای جلوگیری از بزرگ شدن نقش روسیه در سوریه است.

این روزنامه در پایان به نقل از امیل حکیم کارشناس خاورمیانه لندنی در اندیشکده مطالعات بین‌الملل و استراتژیک نوشت: «ظهور داعش جنگ را برای ایرانیان در سوریه توجیه می‌کند. گمان می‌کنم ظرفیت مردم ایران برای پذیرش تلفات در سوریه بسیار بیشتر از سال‌های قبل شده است زیرا اتفاق نظر بزرگتری بر سر [مبارزه با] تروریست‌های داعش در بین مردم وجود دارد.»

 

 

منبع:جام

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز