سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۰

به روایت تصویر/

قبل و بعد از روز قدس در میدان امام اصفهان چه خبر؟

جمعیتی را که آمده بود همه دیدند و انگار نه انگار که دیشب شب قدر تا صبح بیدار بودند و امروز روزه اند و هوا گرم و زبان خشکیده و چسبیده به ته حلق...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حدود یکساعت مانده بود به شروع راهپیمایی بعضی ها اما آمده بودند و کنار خیابان های منتهی به میدان یا اطراف میدان منتظر نشسته تا جمعیت بیاید و آنها به جمع ملحق شوند. دوستان می گویند وقتی عکس آنها را بگذاری ممکن است این گونه تداعی شود که مراسم خلوت بوده است اما من یقین دارم که حتی مغرضان هم این خیال را نخواهند داشت چراکه جمعیتی را که آمده بود دیدند و انگار نه انگار که دیشب شب قدر تا صبح بیدار بودند و امروز روزه اند و هوا گرم و زبان خشکیده و چسبیده به ته حلق. بلی می خواهم بگویم ببنید چقدر مطیع رهبرند که حتی زودتر آمده اند مبادا رخوت و سستی بر آنان غلبه کند و دیر به میعادگاه برسند.

روز قدس

روز قدس

روز قدس

در قسمت های مختلف خیابان و میدان صندوق هایی جهت جمع آوری کمک های مردمی به مردم فلسطین و یمن قرار داده شده بود، هم عکس های خالی آن را قبل از شروع راهپیمایی گذاشته ام و هم عکس های صندوق های نیمه پر یا پر را. بگذار همه ببینند که نه دوری راه ما را از هم کیشانمان غافل می کند نه گرانی و تورم و مشکلات اقتصادی ما را به خود مشغولمان می کند یعنی یک کلام مانند یهود دست هایمان بسته نیست!

روز قدس

روز قدس

روز قدس

2

هنوز مراسم تمام نشده بود که کارگران زحمت کش شروع کردند به نظافت میدان. ماشین بازیافت هم که قبل از شروع مراسم در خیابان حکیم مستقر بود حالا آمده بود در خیابان سپه که وارد میدان شود.

13

14

ماشین های آتش نشانی که آب می پاشیدند تا مردم خنک شوند همچنان به این کار قشنگ ادامه دادند و مردم را انتهای خیابان های منتهی به میدان با مهر و محبت بدرقه کردند.

3

6

نوجوانان پرچم ها و بنرها را به بزرگترها سپردند و مانند کودکان به آب بازی پرداختند تا لذت روز قدس برایشان کامل شود و خاطره ای خوش ماندگار گردد. بهتر است توضیح ندهم خودت نگاه کن…

15

16

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. کاظم گفت:

  روزهای راهپیمایی نمایشگاههایی به تناسب مسایل روز در اطراف میدان امام برپا می شود امروز هم که روز قدس بود نمایشگاه بصیرت و نمایشگاه فرهنگی هسته ای در دو سمت میدان راهپیمایی کنندگان را به سمت خود دعوت می کرد. یکی بر سینه دیوار بود یکی اما اتاقی شده بود و پنجره ای داشت که روی آن نوشته بود “لطفا از پنجره نگاه نکنید” داخلش نوجوانان با شهیدان هسته ای عکس یادگاری می گرفتند و در بخش های مختلفش فرایند بصیرت افزایی هسته ای در جریان بود.
  در کنار این دو نمایشگاه، غرفه های مختلف فرهنگی نیز وجود داشت و نیز نمایشگاههای دیگری از اسناد جنایات و بی رحمی های غرب و صهیونسیت.

 2. کاظم گفت:

  قدس 94
  بعضی ها دوست داشتند عکس یادگاری بگیرند.
  بعضی ها ابتکارات جالبی داشتند مثلا یکی با تزیینات صندوقچه های قدیمی روی تابلویی شعار نوشته بود، یکی روی سنگ شعار نوشته بود، یکی بنر مورد نظرش را به شاخه بلندی که از درخت کنده بود چسبانده بود که بالای بالا باشد.
  بعضی صحنه ها را به نظرت می رسید که کمی سلیقه به خرج بدهی سوژه جالبی می شود برای عکاسی و وقتی این تغییر را می دادی یکدفعه می دیدی دوربینها آمدند و دیگر به خودت فرصت عکس گرفتن نمی دهند.
  یاد شهدای غواص هم بود و باز سوال تکان دهنده: ما با دست باز چه کردیم؟!
  کسی هم انتظار را یاداور شده بود: دختر بچه ای که کنار مادر نشسته بود و در دستانش برگه ای بود که فقط نوشت بود: ما منتظر ظهور هستیم” و راستی منتظر ظهور بود که آمده بود بر سر ظلم و استکبار فریاد بکشد والا در خانه می ماند و مانند قوم بنی اسرائیل می گفت: تو و خدایت برو با آنها بجنگ…
  و باز آب بازی کودکان در حوض میان میدان، کودکانی که از ابتدای راهپیمایی تا بعد از نماز در آب چلپ و چلپ می کردند، کودکانی که در آن حوض کم عمق شنا می کردند، کودکی که عروسکش را هم با خود به آب تنی برده بود و کودکانی که با پرچم مرگ بر اسرائیل به دل آب زده بودند.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715