شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۷

در اثر نشت گاز در خیابان مهدیه از توابع منطقه ۱۴ اصفهان

1کشته و 2زخمی به همراه تخریب 2ساختمان مسکونی

حوالی ساعت ۱۵ بعدازظهر جمعه ۶ آذر صدای انفجاری ناشی از نشت گاز خانگی در منطقه ۱۴ اصفهان، خیابان مهدیه واقع در خیابان زینبیه شمالی شنیده شد که در پی آن نیروهای امدادی در محل حادثه حاضر شدند.

به گزارش ندای اصفهان، حوالی ساعت 15 بعدازظهر جمعه 6 آذر صدای انفجاری ناشی از نشت گاز خانگی در منطقه 14 اصفهان، خیابان زینبیه شنیده شد که در پی آن نیروهای امدادی در محل حادثه حاضر شدند.

بزرگ زاد رئیس آتش‌نشانی اصفهان  با اشاره به اینکه پس از خبردار شدن ستاد فرماندهی آتش‌نشانی، نیروهای آتش‌نشان به موقعیت اعزام شدند، در خصوص علت این حادثه اظهار کرد: نشت گاز خانگی در محیط، بالا رفتن درصد اختلاط گاز طبیعی با هوا و رسیدن آن به بدترین حالت ممکن علت انفجار بوده که تخریب 80-90 درصدی 2 خانه را نیز در پی داشته است.

انفجار و تخریب سه منزل مسکونی در خیابان بعثت اصفهان

این حادثه ساعت 14:58 دقیقه به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اعلام شد که بلافاصله اکیپ‌های عملیاتی راهی محل حادثه شدند. در مشاهده اولیه اعلام شد که دو باب منزل مسکونی بین 80 تا 90 درصد تخریب شده است و نیروهای امدادی به محض شروع عملیات دو نفر از ساکنان منزل را زنده از زیر آوار نجات دادند.

در ادامه عملیات با توجه به وسعت حادثه نیروهای ما به وسیله دستگاه زنده یاب اقدام به جستجوهای بعدی برای یافتن سایر ساکنان منزل کردند که در این جستجوها یک نفر که دچار سوختگی شدید شده بود پیدا شد اما قبل از اقدامات درمانی فوت کرد. در ابتدای این انفجار یک نفر از ساکنان به علت سوختن شدید جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر نیز در عملیات نجات توسط مأموران آتش‌نشان نجات داده شدند که هم‌اکنون در اورژانس به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه موج انفجار گاز خانگی تا شعاع 80 متری می‌تواند ساختمان‌های مجاور را تخریب کند گفت: گاز متان و اتان شرایط تخریب ساختمان‌ها تا شعاع 80 متری و حتی بیشتر را دارد و با توجه به وسعت حادثه اکیپ‌های عملیاتی همچنان در محل حضور دارند و به عملیات جستجو برای پیدا کردن زنده ماندگان احتمالی مشغول هستند.

تاکنون دو نفر به بیمارستان منتقل شدند

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان نیز با بیان اینکه به محض اطلاع از وقوع این حادثه چهار واحد امداد اورژانس پیش‌بیمارستانی به محل اعزام شدند به خبرنگار ایمنا گفت: در این حادثه که احتمالا به دلیل انفجار کپسول گاز رخ داده است، تاکنون 2 مصدوم به بیمارستان منتقل شدند و هنوز دو واحد امدادی برای رسیدگی به وضعیت مصدومان احتمالی دیگر در محل حادثه حضور دارند.

دکتر غفور راستین افزود: یکی از این دو مصدوم دچار پارگی شریان شده و مصدومیت فرد دیگر بر اثر سوختگی و تروما بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مصدومان حادثه از وجود دو نفر دیگر در زیر آوار خبر داده‌اند لذا آتش‌نشانی همچنان در حال آوار برداری است تا از وجود افراد دیگر در زیر آوار مطمئن شویم.

 

alt

انفجاری مهیب در خیابان چمران اصفهان اتفاق افتاد
علت حادثه، نشت گاز بوده است

گفتنی است، یکی از شاهدان عینی حادثه اظهار کرد: علمک گاز یکی از منازل دچار نشتی شده بود لذا مامور حوادث گاز برای تعمیر به محل مراجعه کرده بود اما قبل از هر اقدامی انفجار رخ داد و چند منزل را تخریب کرد.

وی افزود: مامور گاز در این حادثه دچار سوختگی دست و صورت و شکستگی پا و مصدوم دیگر از نواحی متعدد دچار آسیب شد.
این شاهد عینی خاطرنشان کرد: مامور گاز مهدی داوری 32 ساله بود که به دلیل وخامت جراحت به بیمارستان امین و مصدوم دیگر احمد حاتمی 38 ساله به بیمارستان غرضی اصفهان منتقل شدند.

انفجاری مهیب در خیابان چمران اصفهان اتفاق افتاد + تصاویر

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715