دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
 نقض حریم هوایی ترکیه اثبات نشده است   

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش با اشاره به زمین‌گیر کردن هواپیمای متجاوز آمریکایی در بندرعباس توسط این قرارگاه، گفت: ما حق داشتیم آن هواپیما را منهدم کنیم زیرا به صورت غیرقانونی وارد فضای ایران شده بود ولی آن را به زمین‌ نشاندیم.

به گزارش ندای اصفهان، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: به محض تجاوز هر هواپیمایی، چه جنگنده و چه مسافربری، اولین اقدام انهدام نیست و برای ایجاد ثبات در منطقه و امنیت و آرامش نباید از آخرین اقدام به عنوان اولین اقدام استفاده کرد.

وی افزود: باید از اقدامات شتابزده جلوگیری کرد و در مسیر اقدامات اصولی، علمی و عملی گام برداشت.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص)، اظهار داشت: نقض حریم هوایی کشور ترکیه هنوز ثابت نشده و ناتو و روسیه در حال بررسی این موضوع هستند.

امیر اسماعیلی گفت: هر چند ناتو معتقد است نقض هوایی صورت گرفته اما روسیه براساس عکس‌های ماهواره‌ای عنوان می‌کند که این نقض هوایی رخ نداده است.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز هواپیمایی که ۱۰۸ نظامی آمریکایی را حمل می‌کرد در بندرعباس به زمین نشاند هر چند حق داشتیم آن هواپیما را منهدم کنیم زیرا به صورت غیرقانونی وارد فضای ایران شده بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


کاردرمانی کوشا؛ مجهزترین مرکز کاردرمانی در اصفهان
کاردرمانی کوشا؛ مجهزترین مرکز کاردرمانی در اصفهان
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق