شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۶
رای‌الیوم گزارش داد؛
 سیاست ضد ایرانی سعودی‌ها که دامنگیر آنها شد   

«کشورهای عربی طی سال های اخیر و همزمان با بهار عربی به شهروندان خود رشوه می دهند تا بلکه از قیام های مردمی دور شوند. در حالی که عربستان از ادامه این سیاست خسته شده.»

به گزارش ندای اصفهان؛ روزنامه «رای الیوم» در سرمقاله امروز خود نوشت: «محمد بن سلمان جاشین ولیعهد عربستان و رییس هیئت عالی اقتصاد این کشور اعلام کرد هزینه آب و برق را برای مرفهین بالا می برد و مالیات برخی از کالاها را افزایش خواهد داد.»

به نوشته روزنامه الکترونیکی رای الیوم؛ اتخاذ این سیاست های جدید اقتصادی به خاطر کسر بودجه این کشور به دنبال کاهش شدید قیمت نفت است که با هدف ضربه به اقتصاد ایران صورت گرفته بود.

رای الیوم افزود: «طی ماه های اخیر سعودی ها برای تحقق اهداف سیاسی، نفت را به یک دوم بهای خود رساندند و مقامات عربستان وادار شدند تا ده ها میلیارد دلار کسری بودجه خود را بر شهروندان این کشور سرشکن کنند.»

رای الیوم در ادامه خاطرنشان کرد: «کشورهای عربی طی سال های اخیر و همزمان با بهار عربی به شهروندان خود رشوه می دهند تا بلکه از قیام های مردمی دور شوند. در حالی که عربستان از ادامه این سیاست خسته شده و ضرائب مالی جدید بر عهده شهروندان این کشور قرار داده است.»

 

منبع:جام

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق