جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵

مشاور عالی فرمانده کل قوا:

تفکر بسیجی رکن اقتدارایران در برابر انواع تهدیدات است/ راهبرد امروز ترکیه محکوم به شکست است

سرلشکر صفوی به تبیین مهمترین مولفه های قدرت جهان اسلام ومسلمانان پرداخت و گفت: راهبرد دشمنان اسلام و ایران راهبردهای شکست خورده است.

به گزارش ندای اصفهان، سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی صبح امروز در اجتماع بزرگ ۱۰ هزار نفری گردان‌های امام حسین (ع)، امام علی (ع)، بیت‌المقدس و کوثر بسیجیان استان اصفهان با عنوان «شکوه ایستادگی» در میدان امام علی(ع) و در حضور مقامات نظامی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرمانده انتظامی استان و اقشار مختلف بسیج، اظهار کرد: در ابتدا سلام رهبر معظم انقلاب را به همه بسیجیان ابلاغ می کنم.

وی با اشاره به فرمان تاریخی امام راحل در ۵آذر سال ۵۸ مبنی بر دستور تشکیل بسیج مستضعفین، گفت: این دستور امام در حقیقت نشان از دور اندیشی حکیمانه و آینده نگری ایشان نسبت به حوادث و فراز و نشیب های پیش روی انقلاب اسلامی بود.

مشاور عالی فرمانده کل قوا تصریح کرد: چالش های سه دهه گذشته نشان داد اگر قدرت بسیج نبود، چه بسا سرنوشت انقلاب و کشور گونه ای دیگر می شد، بسیجیان اصفهان طی ۳۶ ساله گذشته در میدان های مهمی چون آزاد سازی سنندج و کردستان و هشت سال دفاع مقدس، درخشان ترین کارنامه افتخار را با تقدیم کردن ۲۳ هزار شهید به خود اختصاص دادند.

وی عنوان کرد: اصفهان، امروز یک قطب قدرت دفاعی و امنیتی برای انقلاب اسلامی است، هفته بسیج نماد همبستگی و انسجام اقشار مختلف و هوشمند ایران برای رسیدن به آرمان های متعالی است، تفکر بسیجی از مهمترین ارکان اقتدار ایران در برابر انواع تهدیدات است و سازمان گسترده بسیج تضمین کننده امنیت و آرامش مردم ایران در سراسر کشور است.

رحیم صفوی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی تضمین کننده امنیت و آرامش مردم ایران است، گفت: ماهیت و توانمندی های مختلف بسیج برای آمریکا و رژیم صهیونیستی تبدیل به معمای بزرگ و غیر قابل حل شده است، تمامی محاسبات آنها برای نفوذ به دستگاه ها خنثی شده است.

وی با بیان اینکه بسیج یک الگوی پیشرفته برای ملت های اسلامی شده است خاطرنشان کرد: بسیج ظرفیتی برای ملت ها و دولتهای جهان و همچنین برای حمایت از انتفاضه سوم و کرانه باختری است، امروز تنها راه نجات ملت های مسلمان که به دنبال نجات از یوق مستکبرین و رسیدن به راه استقلال هستند، تشکیلات بسیج است.

مشاور عالی فرمانده کل قوا افزود: امروز بسیجی باید یک بینش جهانی داشته باشد و بداند راهبرد آمریکا در تک قطبی کردن جهان شکست خورده است و دنیا به سمت چند قطبی شدن حرکت می کند، قطب جدید جهان اسلام در قرن ۱۵ ه. ق ظهور و بروز می کند.

وی با اشاره به موقعیت های مهم و ژئوپلتیکی کشورهای اسلامی در جهان و تسلط مسلمانان به نقاط استراتژیک انرژی جهان به عنوان مولفه های قدرت مسلمانان، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس در برابر ابر قدرت های بزرگ یک الگوی قابل تکرار برای جهان اسلام است.

سرلشکر صفوی در ادامه با تحلیل شرایط سیاسی و امنیتی منطقه، گفت: در این جنگ خانمان‌سوز، فقط در سوریه ۲۵۰ هزار نفر کشته شده‌اند و جمعیت ۹میلیون نفری از سوریه و عراق آواره شده‌اند و برخی به خارج از شهر‌ها و برخی‌ها به شهرهای امن مانند بغداد و دمشق پناه آورده و زیر چادر با وضعیت اسف باری زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: در این جنگ ناعادلانه دو جبهه وجود دارد، در یک جبهه به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی، عربستان، ترکیه و اردن و در جبهه دیگر به رهبری ایران، روسیه، عراق، سوریه و حزب‌الله لبنان قرار دارند.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به هدف قرار داده‌شدن هواپیمای نظامی روسیه توسط ارتش ترکیه اظهار داشت: حادثه اخیر و زدن هواپیمای سوخو ۲۴ روسیه در فضای سوریه، اگر چه یک حادثه تاکتیکی است ولیکن تبعات استراتژیکی پیدا خواهد کرد و مطمئناً در این حادثه ترکیه ضرر خواهد کرد، چراکه علاوه بر کمک پنج‌ساله به تروریست‌های اجاره‌ای و ایجاد نا‌امنی در سوریه و عراق، در این حادثه مرتکب اشتباه استراتژیک شده است و قطعاً این موضوعات برای ترکیه هزینه بالایی در پی خواهد داشت.

سرلشکر صفوی اضافه کرد: بسیجیان دلاور لازم است شناخت کافی از سابقه فرهنگ و تمدن اسلامی داشته باشند، مشکلات کشور را درک کنید و در راستای کمک به حل مشکلات گام بردارند، انتظار دیگر از بسیجیان جلوگیری از انحراف و نفوذ است، به فرموده رهبری خطرناک ترین نحوه نفوذ، نفوذ شبکه ای و اجتماعی است.

وی توجه به کانون خانواده درمقابل با تهاجمات دشمن علیه این کانون مهم اجتماعی را از دیگر خواسته‌های خود دانست، عنوان کرد: تربیت مدیران کارآمد، مومن و انقلابی برنامه ریزی طرح های راهبردی از دیگر اولویت های است.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رمز اثر‌گذاری و ماندگاری بسیج گفت: رمز موفقیت و ماندگاری و اثرگذاری بسیج‌، قدرت انعطاف‌پذیری آن متناسب با نیازمندی‌های انقلاب و کشور و حضور در عرصه‌های سازندگی‌، علمی‌، فرهنگی و دفاعی و امنیتی است.

وی با اشاره به انتظارات از بسیج گفت: از بسیج انتظار می‌رود تا در جلوگیری از انحرافات در جامعه با به‌کارگیری ظرفیت عظیم خود در حوزه‌های هنری‌، فرهنگی و اجتماعی پیشگام باشد و در محیط‌های کاری مانند مدرسه و دانشگاه و در محلات و روستاها و کارخانجات‌، نقش آفرینی فرهنگی کند.

انتهای پیام/

منبع: صاحب نیوز

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715