یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
آمانو:
 آژانس نمی‌تواند تضمین کند که همه فعالیت‌های هسته ای ایران صلح آمیز است   

مدیرکل آژانس بین‌المللی ایران علیرغم آنکه به طور مداوم از همکاری ایران با آژانس سخن به میان می‌آورد، روز پنجشنبه اعلام کرد که نمی‌توانند تضمین کنند که تمام برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز باشد.

به گزارش ندای اصفهان، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد که ایران فعالیت‌های هسته‌ای خود را طبق برجام کاهش داده است اما «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه (امروز) در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که نمی‌تواند تضمین کند تمامی آنچه که ایران انجام می‌دهد، صلح‌آمیز باشد.

وی می‌گوید «در جایگاهی نیستم که بتوانم اطمینان موثقی درباره نبود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در ایران بدهم و بنابراین نمی‌توانم نتیجه‌‌گیری کنم که تمامی مواد هسته‌ای ایران، فعالیت‌های صلح‌آمیز است».

آمانو ادامه داد که تهران به زودی توافقی را به تصویب درمی‌‌آورد که به آژانس قدرت بازرسی بیشتری از تأسیسات و برنامه هسته‌ای ایران را می‌دهد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حالی چنین اظهاراتی را مطرح کرده است که ایران اعلام کرده که به دنبال تسلیحات هسته‌ای نیست و به تعهدات خود طبق برجام متعهد است.

نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه (امروز) در «وین» آغاز به کار کرده است و آخرین وضعیت برنامه هسته‌ای ایران را در دستور کار خود قرار داده است.

انتهای پیام/

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق