پنج شنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۰
جاش ارنست:
 در صورت شکست مذاکرات همه گزینه‌ها روی میز است   

سخنگوی کاخ سفيد مدعی شد در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای ايران در وین، همه گزينه‌ها روی ميز هستند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل ازپایگاه اینرنتی کاخ سفید، “جاش ارنست” سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد در صورت شکست مذاکرات با ایران، همه گزینه ها روی میز هستند.

ارنست درباره برخی از گزارش ها درباره اختلاف میان کشورهای گروه ۵+۱ گفت: باید گفت، این مذاکرات بدون اتحادی کامل در میان آمریکا و شرکای بین المللی ما، به این نقطه نمی رسید.
وی مدعی شد: “به خاطر رهبری رئیس جمهور بود که جامعه جهانی در اعمال تحریم ها علیه ایران و آوردن این کشور به میز مذاکرات متحد شد، برنامه اتمی این کشور متوقف و در برخی حوزه های حساس به عقب رانده شد و پیشرفت هایی چشمگیر در رسیدن به یک توافق دیپلماتیک به دست آمد که همه راه های منتهی به ساخت سلاح اتمی را می بندد و ایران را مجبور به همکاری در برخی از بازرسی ها می کند که راستی آزمایی پای بندی آنان به توافق به شمار می آید. “
ارنست درباره پیامدهای ناکامی در رسیدن به توافق نهایی مدعی شد: در خصوص این مذاکرات، من نمی‌توانم در حال حاضر درباره پیامد احتمالی مذاکرات گمانه زنی کنم، ولی همانطور که دولت آمریکا بارها گفته است، همه گزینه روی میز قرار دارند تا این اطمینان به دست آید ایران به سلاح اتمی دست نمی یابد.
وی افزود: چیزی که ما در حال حاضر به دنبالش هستیم، استفاده از فرصت دیپلماتیکی است که در حال حاضر وجود دارد و به باور رئیس جمهور، بهترین راه برای جلوگیری از رسیدن ایران به سلاح اتمی است.
وی اضافه کرد: مذاکره‌کنندگان ما نیز برای همین منظور با جدیت در حال گفتگو هستند.

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق