یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
 تدوین سند بازآفرینی محور تاریخی اصفهان/ گردشگری موتور احیای مراکز شهری   

شهردار اصفهان اعلام کرد: سند بازآفرینی محور تاریخی فرهنگی شهر اصفهان تدوین شده و ۹ محور گردشگری این کلان شهر در این سند تعریف شده است.

به گزارش ندای اصفهان ، مهدی جمالی نژاد در دیدار با پروفسور دومینک کروزه مدیر گروه گردشگری دانشگاه مونت پلیه فرانسه گفت: توسعه پایدار شهر اصفهان

در سند بازآفرینی محور تاریخی – فرهنگی شهر اصفهان این جایگاه و منزلت در نظرگرفته شده و در این سند ۹ محورگردشگری شهر اصفهان تعریف شده است

نباید هیچ مغایرتی با سبقه تاریخی این شهر داشته باشد و این مهم یکی از دغدغه های مدیریت شهری اصفهان است.
وی از تدوین سند بازآفرینی محور تاریخی – فرهنگی شهر اصفهان خبرداد و افزود: اهداف و چشم انداز این سند منطبق با سند ملی استان و کشور است.
شهردار اصفهان ادامه داد: طرح بهسازی، بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهر اصفهان در پهنه های تاریخی در حال اجراست.
وی با بیان این که شهر اصفهان دارای جاذبه های فرهنگی و تاریخی با هویت غنی و جایگاه مناسب اجتماعی در دنیا است اذعان داشت:اصفهان همواره به عنوان یک جهانشهر شناخته می شود و عناوین متعدد بین المللی نیز در این زمینه به این موضوع غنای بیشتری می بخشد.
جمالی نژاد تصریح کرد:۹ محور مهم گردشگری  شامل شهر اصفهان، محله بیدآباد، جویباره،

از سال های گذشته در شهر اصفهان به خصوص درمحله جلفا ادیان توحیدی همچون زرتشت، مسیحیت و اسلام در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشتند از حدود ۱۱۰ سال پیش صفاخانه ها برای تضارب آرا ادیان توحیدی در اصفهان ایجاد شد

جنوب میدان امام (ره)، محور تاریخی دردشت، محور فرهنگی مذهبی نظام الملک، محور تاریخی جماله، محور تاریخی جلفا، محور اصفهان و محور مذهبی اسلامی مجموعه فرهنگی تخت فولاد است.

وی به استقرار دبیرخانه گفتگوی ادیان در اصفهان اشاره و بیان کرد: از سال های گذشته در شهر اصفهان به خصوص درمحله جلفا ادیان توحیدی همچون زرتشت، مسیحیت و اسلام در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشتند از حدود ۱۱۰ سال پیش صفاخانه ها برای تضارب آرا ادیان توحیدی در اصفهان ایجاد شد.
شهردار اصفهان  با اشاره به اینکه ایجاد صفاخانه و همزیستی معنوی و مسالمت آمیز ادیان توحیدی، چشم انداز روشنی در همزیستی ادیان ایجاد کرده است، افزود:تبادل نظر در این صفاخانه ها در دنیا بی نظیر هستند.
گردشگری موتور احیای مراکز شهری است
مدیر گروه گردشگری دانشگاه مونت پلیه در ادامه این دیدارگفت:با توجه به این که برای اولین بار است که به اصفهان سفر می کنم  اما این شهر در تنوع میراث فرهنگی و طبیعی منطقه جذاب گردشگری است.
پروفسور دومینیک کروزه چهار اصل را در زمینه گردشگری مهم خواند و افزود:  گردشگری انسان

بین کشورهای منطقه ایران این فرصت را داراست و مدل و الگویی واحدی در حوزه گردشگری را نمی توان در تمام مناطق این کشور حتی اصفهان استفاده کرد بلکه باید براساس بافت محلات و منطقه الگوی گردشگری تعریف شود

محور ،گردشگری جامع و فراگیر، گردشگری بومی و منطقه ای و براساس آمایش سرزمین و گردشگری مردم عادی نه VIP محور ازمهمترین مباحث توسعه گردشگری است.
وی به ارتقاء گردشگری در کشور فرانسه با مشارکت دولت اشاره و عنوان کرد:۷۰ درصد فعالیت ها در این زمینه به عهده بخش خصوصی می باشد وادارات گردشگری در شهرستان ها وظیفه برنامه ریزی و اصلاح امور گردشگری را به عهده دارند.
دومینیک کروزه بر محور توسعه گردشگری در روستاها تاکید و بیان کرد: لازم است در روستاها به خصوص در ایران صنایع جایگزین و تکمیلی ایجاد شود تا به هر قیمتی  روستاها حفظ شود .

مدیرگروه گردشگری دانشگاه مون‌پلیه فرانسه تاکید کرد: گردشگری موتور احیای مراکز شهری است به طوری که توسعه پایدار را به همراه دارد.
وی در ادامه وجود امنیت در کشور ایران را فرصتی خوب برای جذب گردشگر دانست و اظهارداشت: در بین کشورهای منطقه ایران این فرصت را داراست و مدل و الگویی واحدی در حوزه گردشگری را نمی توان در تمام مناطق این کشور حتی اصفهان استفاده کرد بلکه باید براساس بافت محلات و منطقه الگوی گردشگری تعریف شود.
انتهای پیام/

منبع : ایمنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز