جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
 قم و خراسان رضوی دارنده بیش‌ترین آثار ثبت شده در جشنواره عمار   

پس از اعلام فراخوان ششمین جشنواره عمار، ۱۱۰۰ اثر در بخش فیلم و فیلم ما، ۲۰۵ اثر در بخش فیلمنامه و ۳۰ اثر در بخش نقد، مقاله و پژوهش‌های سینمایی در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

به گزارش ندای اصفهان ، به نقل از «عمارفیلم»؛ روابط عمومی جشنواره مردمی عمار اعلام کرد، تاکنون بیش از ۱۳۵۰ اثر در بخش داخلی ششمین جشنواره مردمی عمار ثبت‌نام کرده‌اند.

بنابر این گزارش، از زمان اعلام فراخوان ششمین جشنواره عمار، ۹۹۴ اثر در بخش «فیلم» ، ۲۰۵ اثر در بخش «فیلمنامه» و ۳۰ اثر در بخش «نقد، مقاله و پژوهش‌های سینمایی» در این جشنواره حضور پیدا کردند و در بخش «فیلم ما» نیز که مربوط به فیلمسازی آماتور و مردمی می‌شود، تاکنون ۱۰۶ اثر به دبیرخانه عمار رسیده است.

همچنین تاکنون، به جز استان تهران، استان‌های قم، خراسان رضوی، اصفهان، کرمان، خوزستان به ترتیب با ۷۳، ۶۰، ۵۴، ۴۵ و ۳۶ اثر بیش‌ترین آثار ثبت شده در بخش فیلم جشنواره را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در بخش فیلم، در کنار شهر تهران و مراکز استان‌ها حضور شهرستان‌های کوچک و محروم خودنمایی می‌کند به گونه‌ای که  شهرهای سیرجان، قلعه گنج و کهنوج(کرمان)، مرند(آذربایجان شرقی)، جعفرآباد(قم)، شاهرود(سمنان)، دزفول(خوزستان)، کاشان(اصفهان) و نیشابور(خراسان رضوی) آثار قابل توجهی به جشنواره ارسال کرده‌اند.

بنابر این گزارش، در حوزه قالب و موضوع نیز قالب‌های «مستند»، «داستانی»، «نماهنگ» و موضوعات «تاریخ معاصر ایران»، «اقتصاد مقاومتی» و «جنگ نرم» نیز بیش‌ترین آثار ارسالی را به خود اختصاص داده اند.

روابط عمومی جشنواره مردمی فیلم عمار با اعلام عدم تمدید مجدد مهلت ثبت‌نام در ششمین جشنواره مردمی عمار، از فیلمسازان، مستندسازان و علاقه‌مندان خواست تا حداکثر پنج روز پس از آخرین مهلت ثبت‌نام نسبت به تحویل اثر خود به دبیرخانه اقدام کنند، در غیر این صورت اثرشان پذیرفته نمی‌شود.

بنابر این گزارش مهلت ثبت‌نام در ششمین جشنواره مردمی عمار در بخش‌های فیلم و فیلمنامه، ۱۰ آذر، در بخش فیلم ما ۱۵ آذر و در بخش‌های لوح نگار، پژوهش‌ها و مقالات سینمایی ۲۰ آذر  اعلام شده است.

انتهای پیام/

منبع : خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق