جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
 فرهنگ بسیجی، تاریخ مصرف ندارد/ امروز دیگر از ما حرف قبول نمی کنند   

شهردار تهران گفت: فرهنگ بسیج تاریخ مصرف ندارد؛ تا مسوولیت پذیری، خدمت به خلق خدا، مبارزه با فساد و کار برای پروردگار هست بسیج هم هست.

به گزارش ندای اصفهان ، محمدباقر قالیباف صبح امروز در نشستی با نخبگان و استعدادهای برتر بسیج علمی تهران بزرگ با بیان اینکه خدا را شاکرم در این هفته که به نام مخلص ترین نیروهای کشور نام گذاری شده است، در جمع شما عزیزان هستم، گفت: مهمترین ویژگی بسیجیان این است که فعالیت هایشان تنها برای رضای پروردگار است.

 

وی با تاکید بر اینکه بسیجیان رضایت خداوند متعال را از آغاز تا انتهای فعالیت های خود مدنظر قرار می دهند، افزود: باید اعلام کنم که بسیج در نگاه سازمانی تبلور عینی مشارکت در تمام عرصه هایی است که نظام اسلامی و مردم به آن نیاز دارند.

 

قالیباف ادامه داد: بارها تاکید کرده ام که به هیچ عنوان نباید کلمه مستضعفین از ادامه کلمه بسیج حذف شود.

 

وی با اشاره به اینکه بسیج در یک نظام اسلامی از خلق خدا گره گشایی می کند، تصریح کرد: در یک سیستم و حاکمیت اسلامی بسیج گره از کار تمامی افراد باز می کند.

 

شهردار تهران خاطرنشان کرد: این گره گشایی از خلق خداست که بسیج را در همه عرصه ها موفق و محبوب دلها قرار داده است.

 

قالیباف با طرح این سوال که آیا جنگ، فرهنگ بسیج را به وجود آورد و یا فرهنگ بسیجی جنگ را اداره کرد، گفت: به اعتقاد بنده این دو در آن دوران لازم و ملزوم یکدیگر بودند. اگر فرهنگ بسیج نبود بعد از دوران دفاع مقدس فرهنگ شهادت و ایثار دفن می شد.

 

وی با اشاره به اینکه ما در حال حاضر وارث فرهنگ جهادی و بسیجی در کشور هستیم، تاکید کرد: امروز دیگر کسی حرف از ما قبول نمی کند بلکه هرچه را که در عمل عرضه کنیم خواهند پذیرفت.

 

قالیباف ادامه داد: ما انقلاب نکردیم که تنها حرف بزنیم و نصحیت کنیم البته انسان ها همیشه نیازمند نصحیت هستند اما وقتی ما در کثرت مسوولیت و موضع قدرت قرار می گیریم باید با کار خود از اسلام و انقلاب و آرمان هایمان دفاع کنیم .

 

شهردار تهران گفت: ما باید مولد و تولید کننده باشیم. باید بتوانیم قدرت، ثروت ، معرفت و منزلت را تولید کنیم و مهمتر از همه مواظب باشیم غفلت نکنیم. همچنین اگر در کارهایمان دقت نداشته باشیم قطعا متضرر خواهیم بود.

 

قالیباف با تاکید بر اینکه ثروت و قدرتی که به دست می آوریم باید تبدیل به منزلت و معرفت شود، افزود: باید حواسمان باشد که در یک نظام اسلامی دو منکر و معروف بزرگ داریم .

 

وی با اشاره به اینکه دو منکر فقرو تکاثر را نباید داشته باشیم، ادامه داد: در جامعه ای که فقر و تکاثر در آن باشد نمی توانیم آن را جامعه اسلامی بدانیم .

 

شهردار تهران با بیان اینکه دو معروف تعلیم و تکریم را باید در جامعه اسلامی داشته باشیم ، تصریح کرد: نظام اداری کشور در حال حاضر کهنه واز بین رفته است . این نظام اداری خلاقیت را از بین می برد واجازه نمی دهد که فرهنگ بسیجی در آن نفس بکشد.

 

قالیباف تاکید کرد: فرهنگ بسیج و بسیجیان می توانند نظام اداری را اصلاح کنند . فرهنگ بسیج تاریخ مصرف ندارد؛ تا مسوولیت پذیری، خدمت به خلق خدا، مبارزه با فساد و کار برای پروردگار هست بسیج هم است .

 

شهردار تهران در پایان با بیان اینکه پایان دوران دفاع مقدس، پایان دوران مبارزه ما نبوده و نخواهد بود، افزود: هیچ فرقی بین مذاکرات اخیر سیاست مداران ما با مبارزه با آمریکا نبود. مذاکرات اخیر هم مبارزه بود.

انتهای پیام/

منبع : دانشجو

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز