یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
سروری:
 ملاحظات رهبری در برجام رعایت نشود باید امتیازات دیگری بدهیم   

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تاکید کرد: اگر در فرایند برجام ملاحظات مقام معظم رهبری رعایت نشود ما باید شاهد دادن امتیازهای پی در پی و رفتارهای منطقی غربی به ویژه آمریکایی‌ها باشیم.

به گزارش ندای اصفهان، پرویز سروری  با اشاره به تمدید وضعیت اضطرار و تحریم‌ها علیه ایران، اظهار داشت: اقدامات اخیری که آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و سازمان ملل در خصوص ایران انجام دادند نشان داد که همه وعده‌های غربی و آمریکایی و حتی سازمان مللی که طبق دستور آمریکایی‌ها عمل می‌کند، خلاف واقع است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص غیرقابل‌اعتماد بودن آمریکایی‌ها، گفت: وعده‌های آمریکایی‌ها غیرقابل اتکاست، درحالی‌که امروز به اعتراف سازمان انرژی اتمی، ایران تعهدات خود را انجام داده اما متأسفانه شاهدیم که طرف مقابل نسبت به تمدید وضعیت اضطرار و همچنین تمدید تحریم‌ها علیه ایران اقدام می‌کند.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه تمدید وضعیت اضطرار حاکی از بدعهدی و غیرقابل اعتماد بودن آمریکایی‌ها، تصریح کرد: در زمانی که جمهوری اسلامی در حال عمل به تعهدات خود در خصوص برجام است، ما شاهدیم که بیشترین تهدیدات علیه جمهوری اسلامی شکل می‌گیرد. درواقع آمریکایی‌ها به هیچ‌وجه به دنبال انجام تعهدات خود نیستند.

سروری ادامه داد: عملکردی که از سوی آمریکایی در دوران بسا برجام انجام شد اثبات کرد که مذاکرات هسته‌ای در مدار خود قرار نگرفته و متأسفانه حسن اعتماد به‌طرف‌های مذاکره‌کننده نتیجه معکوس داده است.

وی افزود: درواقع آنها به‌جای اینکه از حسن اعتماد و عمل ما در جهت مثبت استفاده کنند، امروز شاهدیم که فشارهای زیادی را متوجه جمهوری اسلامی می‌کنند، البته ما نباید تن به امتیازاتی خارج از برجام بدهیم.

قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ما باید در رابطه با آمریکا چشمان باز و از عملکرد گذشته آنها درس عبرت بگیریم، تصریح کرد: باید چشمانمان بازتر شود و بدانیم که آمریکایی‌ها جز دغل و فریب، کار دیگری از دستشان برنمی‌آید.

سروری افزود: اگر در فرایند برجام ملاحظات رهبری رعایت نشود ما باید شاهد دادن امتیازهای پی‌درپی و رفتارهای غیرمنطقی غربی به‌ویژه به آمریکایی‌ها باشیم.

وی در ادامه با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در اروپا و لبنان گفت: در زمانی که داعش در فرانسه اقدامات تروریستی انجام می‌دهد ما شاهدیم که قطعنامه ضد حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی که خود قربانی تروریسم است صادر می‌شود.

قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی افزود: از سوی دیگر درست در همان هنگام توسط ضد حقوق بشرترین کشور دنیا یعنی عربستان سعودی علیه سوریه قطعنامه ضد حقوق بشری صادر می‌شود. سوریه پنج سال اسیر تروریسم بوده و هر روز سر شهروندانش توسط نیروی اجاره‌ای عربستان از بدن جدا می‌شود.

سروری در پایان با اشاره سکوت مجامع بین‌المللی در برابر انفجاری که در جنوب لبنان رخ داد، گفت: اما همین‌که عربستان به‌نوعی نوک‌تیز حمله خود را علیه ایران و حزب‌الله و نیروهای انقلابی نشانه می‌گیرند، سازمان ملل که ابزاردست قدرت‌هاست با بستن چشمانش بر روی جنایات عاملین عربستان سعودی قطعنامه صادر می‌کند.

منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز