یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور:
 رفتار و منش شهدای زن، ذخیره تمام‌نشدنی برای زنان و دختران امروز است   

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: رفتار و منش شهدای زن، ذخیره تمام‌نشدنی برای ترسیم راه و رسم زندگی اسلامی برای زنان و دختران امروز کشور است.

به گزارش ندای اصفهان، مینو اصلانی، رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور در کنگره ملی شهیده «طیبه واعظی» و ۲۶۰ شهید زن استان اصفهان که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، گفت: سازمان سازمان بسیج جامعه زنان از سال ۷۵ نسبت به شناسایی شهدای زن در کشور اقدام کرد که در مرحله اول، ۴۰۰۰ پرونده جمع آوری شد.

وی افزود: در ادامه این حرکت با تلاش پایگاه‌ های مقاومت بسیج زنان و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران مشخصات شهدای زن سراسر کشور بررسی شد و پرونده ۷۰۰۰ شهید زن در سراسر کشور تکمیل شد.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از هزار کتاب در خصوص شهدای زن در کشور داریم، تصریح کرد: این کتاب ها باعث تغییر در ادبیات داستانی کشور شد، و تا قبل از این اتفاق تعداد این کتاب ها به ۲۰۰ عدد هم نمی رسید.

اصلانی رفتار و منش شهدای زن را ذخیره تمام ‌نشدنی برای ترسیم راه و رسم زندگی اسلامی برای زنان و دختران امروز کشور دانست و بیان داشت: پس از ساخت مستند شهیده مریم فراهانیان به کمک بازیگران خارجی؛ بازیگرانی که مسلمان نبودند به اسلام گرویدند و با حجاب کامل به کشور خود رفتند.

وی راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی شهدای زن را از دیگر نتایج تکمیل پرونده شهدای شهید عنوان کرد و گفت: این طرح با استقبال خوبی مواجه شد و زنان کشور های اسلامی نیز در خواست کردند که در ادامه این حرکت، شهدای جهان اسلام را نیز پوشش دهیم.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور در پایان خاطر نشان کرد: نسبت به برگزاری کنگره ملی بانوان شهید مصمم هستیم و اصفهان بیست و دومین استانی است که در آن کنگره ملی بانوان شهید برگزار می‌ شود.

منبع:دانشجو

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق